Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław I źródło: Materiały prasowe

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław I

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA
Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław I. Inwestycja realizowana spekulacyjnie dostarczy 22 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Tym samym powierzchnia całego kompleksu osiągnie docelową wielkość 47 500 mkw.. Zakończenie prac budowlanych planowane jest w III kwartale br.
Biuro Inwestycji Kapitałowych powierzyło firmie Atlas Ward Polska z Wrocławia prowadzenie prac w zakresie generalnego wykonawstwa. Zgodnie z podpisaną umową, w ramach centrum logistycznego BIK Park Wrocław I, wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22 500 mkw.. Zakończenie inwestycji i oddanie nowego obiektu do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.
– Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe utrzymuje się cały czas na bardzo wysokim poziomie. Widzimy jednocześnie duże zapotrzebowanie na obiekty dostępne od zaraz. Dlatego ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych. Równolegle prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach uda nam się skomercjalizować cały obiekt. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd – powiedział Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.
Materiały prasowe
Inwestycja BIK Park Wrocław I zlokalizowana jest w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice. W ramach uruchomionego projektu obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można elastycznie dopasować do potrzeb najemców.
REKLAMA
Materiały prasowe
– Inwestycja oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego – dodał Krzysztof Mucha.
Materiały prasowe
W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstało 25 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław I wyniesie 47 500 mkw.. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.
Materiały prasowe
BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA