Niemiecki Dascher wynajmuje magazyny w BIK Park Wrocław I

Niemiecki Dascher wynajmuje magazyny w BIK Park Wrocław I

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Operator logistyczny zamówił ponad 15 500 mkw. nowoczesnej powierzchni w nowym centrum logistycznym BIK Park Wrocław I. Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza ruszyć z realizacją inwestycji w Kątach Wrocławskich w czerwcu br. Przekazanie gotowego obiektu firmie Dachser planowane jest na początku przyszłego roku.
Globalna firma logistyczna Dachser podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ponad 15 500 mkw. powierzchni w ramach nowego centrum logistycznego BIK Park Wrocław I zlokalizowanego w Kątach Wrocławskich. Z tego hala magazynowa zajmie około 9 200 mkw. Kolejne 5 300 mkw. przeznaczone będzie na cele cross-dockingowe, a ponad 1 000 mkw. stanowić będzie powierzchnia biurowa i socjalna. Umowa została zawarta na okres siedmiu lat.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia współpracy z firmą Dachser, z którą współpracujemy od ponad 10 lat. W zeszłym roku operatorowi logistycznemu przekazaliśmy do użytkowania nowoczesną powierzchnię w naszym Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Zawarta teraz umowa potwierdza, że nasza oferta jest dopasowana do potrzeb i wymagań najemcy – podkreślił Mirosław Koszany, prezes zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.
Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć realizację projektu w czerwcu br. Oddanie pierwszej fazy inwestycji przeznaczonej dla firmy Dachser planowane jest natomiast w styczniu 2020 r.
REKLAMA
Dachser jest kluczowym i wieloletnim klientem Biura Inwestycji Kapitałowych. Współpraca rozpoczęła się w październiku 2008 r. Obecnie firma korzysta z 8.520 mkw powierzchni w Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Dachser jest jednym ze światowych liderów branży logistycznej. Model biznesowy firmy opiera się na usługach logistyki transportowej i magazynowej.
BIK Park Wrocław I powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej, gmina Katy Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 Pietrzykowice. Nieruchomość zlokalizowana będzie na gruncie o powierzchni 11,7 ha, o przeznaczeniu w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego pod produkcję, magazynowanie i usługi. O dużej atrakcyjności lokalizacji stanowi usytuowanie centrum logistycznego w pobliżu autostrady A4 w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Wrocław Południe oraz węzła Pietrzykowice. Powierzchnia magazynowa oraz biurowa planowanej inwestycji wyniesie docelowo około 47 000 mkw.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA