Biurowiec Central Point w centrum Warszawy już gotowy fot. Jakub Zazula

Biurowiec Central Point w centrum Warszawy już gotowy

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Oficjalnie została zakończona budowa biurowca Central Point w centrum Warszawy, który powstał u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Wieżowiec jest inwestycją belgijskiego dewelopera Immobel. Obiekt otrzymał pozwolenie na użytkowanie.
Central Point to ok. 18 000 mkw. przestrzeni biurowej oraz 1200 mkw. handlowo-usługowej. Na jednym piętrze znajdzie się ok. 900 mkw. do wynajęcia. Do dyspozycji najemców będzie 80 miejsc parkingowych na sześciu poziomach, punkty ładowania samochodów elektrycznych, parking dla rowerów, szatnie i prysznice. Budynek oferować będzie butikowe i szyte na miarę powierzchnie biurowe zlokalizowane na przestrzeniach z nowoczesnym designem. To jedna z najważniejszych, flagowych inwestycji realizowanych obecnie przez Immobel Poland Sp. z o.o. w Polsce, która wyznacza nowe trendy na rynku nieruchomości komercyjnych.
– Oficjalnie zakończyliśmy prace budowlane. Za nami dwa i pół roku intensywnej pracy. Projekt zamykamy zgodnie z założeniami co do terminu, z czego jestem bardzo dumny. W proces zaangażowanych było wielu wspaniałych ludzi, którzy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami, a tych, jak wiemy, w dobie pandemii napotykaliśmy sporo – mówi Richard Aboo, dyrektor zarządzający w Immobel Polska.
REKLAMA
– W duchu zrównoważonego rozwoju, który jest integralną częścią strategii i wartości naszej firmy, udało nam się stworzyć wyjątkowe miejsce. Central Point ma wyznaczać nowe trendy, stawiając ludzi w centrum i tworząc przestrzeń sprzyjającą innowacjom oraz współpracy – dodaje Richard Aboo.
Materiały z budowy zostały poddane recyklingowi w 95%. W środku budynku znajduje się wiele ekologicznych rozwiązań takich jak np.: energooszczędne systemy oświetleniowe, szybkobieżne windy, dostęp do światła dziennego prawie w 90% powierzchni, infrastruktura dla rowerzystów wraz ze stojakami rowerowymi, szatniami i prysznicami, punkty ładowania pojazdów elektrycznych oraz wiele innych.
– Central Point to wyjątkowy budynek na biurowej mapie stolicy – komentuje Marzena Zielonka, dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, JLL. – Centralna lokalizacja tuż przy skrzyżowaniu dwóch linii metra i przystanków tramwajowych, bliskość terenów zielonych oraz licznych punktów gastronomicznych to tylko niektóre z licznych jego zalet. Warto dodać także, że budynek został zaprojektowany w przemyślany sposób, gwarantujący możliwość tworzenia komfortowego środowiska pracy, zapewniający jego przyszłym użytkownikom maksymalny dostęp do naturalnego światła  dodaje.
– Central Point to jedyny budynek w Polsce, który znajduje się tuż nad skrzyżowaniem 2 linii metra obsługujących podróżujących z kierunków północ-południe i wschód-zachód w Warszawie. Butikowy charakter i znakomita lokalizacja zapewnią najemcom wyjątkową widoczność w samym sercu Warszawy – mówi Richard Aboo, Chief Commercial Officer Immobel.
 Biurowiec Central Point położony jest w jednym z najbardziej prestiżowych i atrakcyjnych komunikacyjnie miejsc w kraju – na rogu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie, co przekłada się na duże zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców. Prace na budowie biurowca przebiegają zgodnie z planem i już w tym roku budynek zostanie oddany do użytku. Aktualnie kontynuowane jest wykończenie powierzchni wewnątrz i na zewnątrz elewacji. Z niecierpliwością czekamy na oddanie do użytku tego prestiżowego budynku – mówi Marzena Zielonka, Dyrektor w Agencji Biurowej JLL.

W sąsiedztwie biurowca, oprócz dwóch linii metra, znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe. Blisko jest też do Dworca Centralnego i centrum handlowego Złote Tarasy. Położenie w ścisłym centrum miasta zapewnia szeroki dostęp do oferty kulturalno-gastronomicznej Warszawy oraz miejsc rekreacyjnych, np. Ogrodu Saskiego. Oprócz tego w promieniu jednego kilometra znajduje się ponad 20 hoteli. Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

 Lokalizacja jest nadal jednym z kluczowych kryteriów wyboru nowego biura przez większość najemców, a Central Point to bezapelacyjnie jeden z najlepiej położonych biurowców w Warszawie. To także nieliczny biurowiec w stolicy, który ma bezpośredni dostęp do stacji Metra. Bogata oferta gastronomiczno- kulturowa dla przyszłych pracowników oraz bliska odległość od dwóch dużych parków w centrum miasta sprawiają, że obiekt ma wszystkie cechy idealnego biura  mówi Radosław Pawlak, Dyrektor w Agencji Biurowej CBRE.

Źródło: JLL

Zdjęcia: Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Central Point

Central Point

Dostępna powierzchnia: 1195 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 26.50 EUR
 • minimalny okres najmu (w latach): 7
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/226
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 80
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • BMS
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania