Keyloop stawia na Polskę. Otworzy swoje pierwsze biuro w Central Point w Warszawie fot. Jakub Zazula

Keyloop stawia na Polskę. Otworzy swoje pierwsze biuro w Central Point w Warszawie

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA
Keyloop, międzynarodowa firma specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań w zakresie oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, otworzy swoje pierwsze biuro w Polsce i dołączy do grona najemców Central Point. Budynek, należący do Immobel Polska, zlokalizowany jest w samym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Keyloop wynajęło 1687 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i zajmie najwyższe piętra w biurowcu.
Keyloop obecnie ma już 40 biur w 28 krajach: w Wielkiej Brytanii i innych państwach europejskich, Kanadzie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. Kolejnym punktem na mapie światowej ekspansji firmy jest Polska, a dokładnie jej stolica.
Central Point, który został wybrany na siedzibę Keyloop, to flagowy projekt belgijskiego dewelopera – Immobel Polska. Budynek niedawno oddano do użytkowania, a jego łączna powierzchnia wynosi niemal 20 tys. mkw. Biurowiec może poszczycić się jedną z najlepszych lokalizacji w Warszawie, został bowiem wybudowany tuż nad warszawskim metrem, w miejscu zetknięcia się jego dwóch linii. W pobliżu znajdują się liczne ścieżki rowerowe, przystanki tramwajowe i autobusowe oraz Dworzec Centralny, gwarantujące dogodne możliwości dojazdu do każdej z warszawskich dzielnic. Lokalizacja biura, która ułatwia dotarcie do niego rowerem czy komunikacją miejską, wraz z parkingami na rowery i prysznicami dla pracowników, to przykład rozwiązania wpisanego w strategię zrównoważonego rozwoju, uwzględnianą przez dewelopera Immobel Polska, a także coraz więcej firm na rynku.
– Warszawa to miasto o olbrzymim potencjale inwestycyjnym i bardzo atrakcyjne centrum biznesowe tego regionu Europy. Wciąż przyciąga nowe firmy, pomimo obecnie panującej sytuacji na świecie. Od początku 2021 roku warszawski rynek biurowy urósł o 4%. Widać już także pierwsze oznaki zwiększonej aktywności najemców, co zdecydowanie napawa nas optymizmem. Bardzo mnie cieszy, że Kyeloop zdecydowało się na prowadzenie działalności w Warszawie i że tak rozpoznawalna marka dołączyła do grona najemców Central Point – mówi Richard Aboo, Dyrektor Zarządzający w Immobel Polska.
Materiały prasowe
Keyloop zajmie najwyższe piętra budynku, a dokładniej 21 oraz 22, będące antresolą. Firma będzie miała więc niezwykły widok na panoramę Warszawy. Różnorodne i jednocześnie nietypowe dla centrum miasta widoki oraz przestrzeń za oknami to ogromne atuty Central Point. Z zachodniej części projektu Immobel można dostrzec wspaniale rozpościerającą się Wolę – nową dzielnicę biznesową, wraz z jej nowoczesną infrastrukturą i wysokimi wieżowcami. Z przeciwnej strony Central Point widać historyczną część Warszawy, ze Starym Miastem i Parkiem Saskim. Za oknami budynku nie brakuje również obszarów zielonych.
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
– Otwarcie siedziby Keyloop w Polsce to dla nas strategiczna decyzja, dzięki której uzyskujemy dostęp do niezwykłych "talentów", a tym samym zwiększamy nasze możliwości w zakresie projektowania, dostarczania, oraz wsparcia światowej klasy rozwiązań w oprogramowaniu dla branży motoryzacyjnej. Wybrana przez nas lokalizacja jest wyjątkowa i co niezwykle istotne, cechuje się centralnym położeniem. Obecnie, wraz z zespołem architektów z Massive Design, bardzo intensywnie pracujemy nad projektem biura. Chcemy stworzyć fantastyczne miejsce, które będzie zarówno inspirować, jak i przyciągać naszych kolegów z Polski oraz innych biur na całym świecie, ułatwiając nawiązywanie kontaktów, współpracę i wprowadzanie innowacji – mówi Claus Trillingsgaard z Keyloop.
Nietypowa powierzchnia, którą zajmie Kyeloop daje ogromne możliwości aranżacyjne. Piętro wraz z antresolą tworzą razem bardzo ciekawą, otwartą przestrzeń, która nie jest ograniczona standardowym sufitem. Przyszły najemca z pewnością będzie mógł więc stworzyć bardzo innowacyjne wnętrze.
Materiały prasowe
– Central Point to wyjątkowy budynek na warszawskim rynku biurowym – ma wszystkie atuty doceniane dziś przez firmy poszukujące przestrzeni do pracy. Położony w samym sercu miasta, świetnie skomunikowany i zrównoważony biurowiec oferuje najemcom atrakcyjne przestrzenie oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, podnoszące komfort pracy. Co więcej, pomimo centralnej lokalizacji, zapewnia kameralną atmosferę, która wspiera efektywność pracy i pomaga dbać o lepsze samopoczucie pracowników. Między innymi tego właśnie poszukiwała wchodząca do Polski, międzynarodowa firma Keyloop. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w procesie negocjacji umowy i że kolejna znana marka dołączy do powiększającego się grona najemców Central Point, wśród którego znajduje się już kancelaria prawna Wolf Theiss – mówi Milena Lewandowska, Junior Consultant w JLL.
fot. Jakub Zazula
 Keyloop dostarcza zaawansowaną technologię, która ma usprawnić wszystkie procesy związane z doświadczeniem kupna i sprzedaży samochodu. To firma, która w swojej branży jest zdecydowanym liderem i kreuje trendy. Central Point świetnie się w to wpisuje. Nasz projekt również wyznacza trendy, tyle że w branży nieruchomości biurowych, a zainteresowanie ze strony nowatorskich firm, z dużymi ambicjami i planami rozwoju, jest tego doskonałym odzwierciedleniem. Przestrzeń przez nas oferowana tworzy kreatywne i nowoczesne środowisko pracy, które oprócz wsparcia biznesu w centrum stawia zrównoważony rozwój – mówi Richard Aboo, Dyrektor Zarządzający w Immobel Polska.
ESG – pod tym hasłem kryją się zobowiązania przedsiębiorstw z zakresu ekologii, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego. Im więcej firm deklaruje zamiary zniwelowania wpływu działalności na środowisko, tym większe zainteresowanie najemców tym, czy budynki spełniają odpowiednie kryteria w tym zakresie. Pojawiają się więc często pytania o to, czy biurowiec jest certyfikowany, czy zarządcy na co dzień dbają o środowisko i np. odpowiednio gospodarują odpadami. Deweloperzy muszą wyjść naprzeciw takim oczekiwaniom i dostosować swoje nieruchomości do nowych realiów. Inwestycja belgijskiego dewelopera Immobel Polska – Central Point, od początku była projektowana zgodnie ze standardami ochrony środowiska. Potwierdzeniem jest certyfikat BREEAM poziomie Excellent. W środku znajdziemy wiele ekologicznych rozwiązań jak szybkobieżne windy, punkty ładowania pojazdów elektrycznych czy nowoczesny system oświetlenia. Średnia powierzchnia jednego piętra  wynosi ok. 1000 mkw., co gwarantuje doskonały dostęp do naturalnego światła dziennego. Materiały z budowy prawie w całości zostały poddane recyklingowi.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Central Point

Central Point

Dostępna powierzchnia: 2398 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Excellent
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 27.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 7
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/226.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 80
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania