Biurowiec Metron na warszawskim Mokotowie został sprzedanyMateriały prasowe

Biurowiec Metron na warszawskim Mokotowie został sprzedany

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejny biurowiec w Warszawie zmienił właściciela. Alides Polska, spółka zależna belgijskiego dewelopera Alides, oraz AYA Properties Fund podały do wiadomości wspólną akwizycję biurowca Metron położonego przy Alei Niepodległości 69 w prestiżowej dzielnicy Mokotów w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od polskiej spółki należącej do Patrizia Frankfurt Kapitalverwaltungs GMBH.

Centralna lokalizacja, doskonała komunikacja

Biurowiec Metron wyróżnia strategiczna lokalizacja przy Alei Niepodległości, kluczowej arterii północ-południe w Warszawie. Dziękim swojemu wyjątkowemu położeniu budynek (nad stacją metra M1 - Stacja Wierzbno) gwarantuje najemcom dogodny (8-minutowy) dojazd do Centrum. Dodatkowym jego atutem jest bliskość istniejących udogodnień w prężnie rozwijającej się dzielnicy Mokotów.

Nowoczesna przestrzeń biurowa z zieloną certyfikacją

Budynek Metron oferuje 9 pięter i zapewnia łączną powierzchnię biurową brutto wynoszącą ponad 9 700 mkw. Nieruchomość posiada certyfikat BREEAM Very Good, co odzwierciedla jej wkład w zrównoważony rozwój i efektywne funkcjonowanie.

Rikkert Leeman, CEO Alides: – Wykorzystując nasze hybrydowe doświadczenie jako inwestora i dewelopera w zakresie nieruchomości, koncentrujemy się na prestiżowych lokalizacjach miejskich w Polsce, realizując projekty mieszkaniowe i biurowe, które idealnie wpisują się w naszą strategię. Skuteczność tego podejścia potwierdzają nasze dotychczasowe osiągnięcia w Gdańsku i Warszawie, a także niniejsza akwizycja, która doskonale odpowiada naszym kryteriom.

Spójna strategia zrównoważonego rozwoju i ekspansji

Ten zakup idealnie wpisuje się w Strategię Upcyclingu Nieruchomości Alides oraz strategię ESG funduszu AYA Properties Fund. Obie firmy są zaangażowane w budowanie silnego partnerstwa w celu maksymalizacji wartości tego prestiżowego biurowca. Due diligence transakcji przeprowadziły Kancelaria Sadkowski i Wspólnicy Sp. k. i oraz firma inżynierska DIL Polska Baumanagement.

Didier Balcaen, CEO AYA Properties Fund: – Ta akwizycja podkreśla naszą długoterminową wiarę w rynek Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej rozszerzać nasze portfolio o aktywa podstawowe na naszych rynkach zarówno w stolicach, jak i miastach regionalnych. Połączenie naszej wiedzy i wartości z partnerem takim jak Alides czyni nas wiarygodnym i stabilnym wynajmującym dla obecnych i przyszłych najemców.

Materiały prasowe
REKLAMA

O Alides i Alides Polska:

Alides jest renomowanym międzynarodowym inwestorem i deweloperem nieruchomości specjalizującym się w nieruchomościach biurowych i mieszkalnych, z silną obecnością w doskonałych lokalizacjach miejskich w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Misja firmy jako "Twojego Partnera w Nieruchomościach" wywodzi się z rodzinnych korzeni gandawskiej Grupy Maes (założonej w 1892 roku) i przekłada się na strategię "Upcyclingu Nieruchomości" z naciskiem na jakość, zrównoważony rozwój i innowacje.

Alides Polska to spółka zależna belgijskiego dewelopera i inwestora Alides, działająca na polskim rynku od 2017 roku. Firma zrealizowała jużkilka znaczących zakupów, wzmacniając swoją pozycję na polskim rynku nieruchomości.:

· 2017: Współpracując z firmą Revive, Alides nabyło 16 hektarów historycznej Stoczni Cesarskiej w Gdańsku w celu realizacji projektu rewitalizacji łączącego ochronę zabytków z nowoczesną zabudową.

· 2021: Zakup budynku biurowego Waterside w Gdańsku stanowił pierwszy samodzielny projekt firmy w Polsce. W tym miejscu planowany jest projekt nowej zabudowy mieszkaniowo-usługowej.

· 2022: Alides Polska rozszerzyło swoją obecność w Warszawie, nabywając działkę położoną przy ul. Karolkowej 53 na warszawskiej Woli. Projektowanąinwestycję mieszkaniową obejmującą 114 mieszkań firma planuje wprowadzić na rynek latem tego roku.

· 2024: Nabycie działki przy ulicy Jana Kazimierza 68a w warszawskiej dzielnicy Wola pod inwestycję mieszkaniową.

O AYA Properties Fund:

Fundusz AYA Properties (www.ayapropertiesfund.eu) to belgijski fundusz REIM typu evergreen, specjalizujący się w biurowcach w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE). Jako firma rodzinna AYA Properties Fund stawia na budowanie długoterminowych relacji z partnerami, kładąc nacisk zarówno na jakość, jak i bieżącą realizację swoich standardów ESG.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA