Badając ten problem postanowiliśmy przeanalizować ceny kawalerek w Polsce. Okazuje się, że mieszkanie w naszym kraju możemy kupić za cenę średniej klasy używanego samochodu, a najtańsze z lokali już za kilkanaście tysięcy złotych. Pamiętajmy, że na cenę ma wpływ przede wszystkim lokalizacja mieszkania, ale też stan techniczny oraz nasycenie mieszkań na danym terenie, podkreśla Agata Polińska ekspert z serwisu otoDom.pl.
Czy te ceny się zmieniają i jak ? Cały czas obserwujemy, że w jednym regionie Polski ceny spadają bardzo szybko, zaś w drugim spadały przez ostatnie lata by teraz się zatrzymać i nawet trochę drgnąć do góry. Dużą ciekawostką są miejscowości, w których mieszkania można było kupić za bezcen, aż tu nagle wyrosła nowa inwestycja która dala pracę i ściągnęła do miasta dużo nowych osób co przełożyło się momentalnie na wzrost cen mieszkań, dodaje Agata Polińska
Postanowiliśmy porównać najtańsze kawalerki w największych miastach z tymi w małych miejscowościach. Sami sprawdźcie jaka może być różnica w cenie. Jest to też dobra okazja na inwestycje. Kto wie czy mieszkanie, które teraz kosztuje np. 20 tys. złotych za rok czy dwa nie osiągnie ceny 40 tys. Do takiego kroku potrzebna jest jednak duża wiedza o danym regionie oraz wstępna analiza przyszłych inwestycji jakie będą tam przeprowadzane.
Ceny najtańszych kawalerek w 64 miastach w Polsce . Tabela zaczyna się od najdroższych, a kończy na najtańszych mieszkaniach o małej powierzchni w wybranych miastach w kraju.
Mamy nadzieję, że jesteście chociaż trochę zaskoczeni tymi liczbami. Wszyscy wiedzą, że rozpiętość cen mieszkań w Polsce jest duża tak jak na całym świecie , ale chyba mało kto się spodziewał że te różnice są aż tak duże.