Cushman & Wakefield będzie zarządzał całym portfelem VIG Fund w PolsceFot. Materiały prasowe

Cushman & Wakefield będzie zarządzał całym portfelem VIG Fund w Polsce

Orzech
Orzech
REKLAMA

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana na zarządcę trzech warszawskich budynków biurowych należących do VIG Fund – Libra Business Center B, LIFE Building oraz Jasnej 26. Tym samym zespół Cushman & Wakefield będzie zarządzał całym, liczącym ponad 47 000 mkw. portfelem funduszu w Polsce.

– Cieszę się z dalszego rozwoju partnerstwa z Cushman & Wakefield. Powierzenie zarządzania naszym portfelem nieruchomości w Warszawie jednemu podmiotowi oznacza synergię i uproszczenie struktury, co będzie korzystne zarówno dla VIG Fund, jak i naszych najemców. W ostatnich latach poznaliśmy zespół Cushman & Wakefield jako proaktywnego i nowoczesnego zarządcę. Dlatego jesteśmy przekonani, że trzy kolejne budynki, za które będzie on odpowiedzialny, zostaną w przyszłości podniesione do nowego, wyższego poziomu pod względem zrównoważonego zarządzania – mówi Manuel Simon, Head of Investment Real Estate, odpowiedzialny również za zarządzanie aktywami w Polsce.

VIG Fund należy do VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe, wiodącej grupy ubezpieczeniowej w Austrii oraz Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzącej działalność poprzez spółki zależne i oddziały w 30 krajach regionu CEE i zatrudniającej ponad 25 000 osób. VIG jest notowany na giełdzie papierów wartościowych w Austrii.

Do zadań Cushman & Wakefield należy zarządzanie operacyjne, księgowe i techniczne, w tym zwiększanie efektywności energetycznej budynków oraz wdrażanie strategii związanej ze zrównoważonym funkcjonowaniem nieruchomości. Zarówno Libra Business Center B, LIFE Building oraz Jasna 26 trafią pod skrzydła Cushman & Wakefield od lipca tego roku. Aktualnie firma zarządza już trzema innymi warszawskimi obiektami biurowymi VIG Fund Chmielną 25, Norway House i Nowogrodzką 21.

REKLAMA

– Poszerzenie naszego portfolio o kolejne biurowce należące do VIF Fund oznacza, że łącznie w Polsce zarządzamy już 4,1 mln mkw. powierzchni, a nasz portfel w regionie CEE to już prawie 6 mln mkw. w ramach różnych klas aktywów. Fakt poszerzenia współpracy z VIG Fund daje nam jeszcze większe pole do wdrażania rozwiązań optymalizacyjnych, np. w obszarze efektywności energetycznej, jak i wykorzystywania efektu skali przy implementacji narzędzi związanych z ambitnymi celami ESG naszego klienta. Serdecznie dziękujemy za zaufanie zespołowi VIG Fund i liczymy na wiele udanych, wspólnych przedsięwzięć – komentuje Grzegorz Dyląg, Partner, Head of Asset Services Business Space, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.

Libra Business Center B oferuje 16 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Budynek znajduje się w pierwszej linii zabudowy Alei Jerozolimskich, w południowo-zachodniej części Warszawy. U podstaw projektu 8-kondygnacyjnego biurowca leżało zaoferowanie nowoczesnych przestrzeni oraz minimalizacja wpływu budynku na środowisko.

13-kondygacyjny biurowiec LIFE Building, wcześniej znany jako Atrium Tower, jest zlokalizowany w centrum Warszawy, przy Alei Jana Pawła II 25. 13-kondygnacyjny budynek oferuje ok. 10 000 mkw. powierzchni. W ubiegłym roku biurowiec przeszedł kompleksową modernizację i repozycjonowanie, w efekcie której zyskał niepowtarzalny charakter i udogodnienia, którym towarzyszy bujna roślinność, rozmieszczona zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Biurowiec przy ul. Jasnej 26 został oddany do użytku w 2014 roku i był efektem prac renowacyjnych oraz przebudowy zabytkowej kamienicy z lat 50. Ta z kolei została wybudowana na fundamentach przedwojennego Hotelu Victoria z 1852 roku, który został doszczętnie zniszczony podczas II wojny światowej. 6-kondygnacyjna nieruchomość oferuje ok. 5000 mkw. powierzchni najmu. Wyróżnikiem obiektu jest elegancka fasada, która nawiązuje do zabudowy warszawskiego śródmieścia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA