Cztery Pory Roku – Archicom rozbudowuje swoje osiedle społeczne na Jagodnie

Cztery Pory Roku – Archicom rozbudowuje swoje osiedle społeczne na Jagodnie
WIZUALIZACJE

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Wrocławski deweloper zapoczątkował rozbudowę Jagodna i przez cały ten okres dbał o kompleksowe zagospodarowanie osiedla. Klub mieszkańca, klub fitness, place zabaw, wewnętrzne dziedzińce, boiska – już ponad 600 wrocławian korzysta z atrakcji drugiego etapu na Czterech Porach Roku. A będzie tylko lepiej, m.in. dzięki planowanym inwestycjom komunikacyjnym i edukacyjnym.
Ponad szesnaście lat temu byliśmy pierwszym inwestorem na Jagodnie. Od początku dbaliśmy o kompleksowe zagospodarowanie osiedla – przestrzenie odpoczynku, miejsca integracji sąsiedzkiej oraz ponadczasowe dzieła, jak granitowe "Pod Jabłonią" Alojzego Gryta, twórcy fontanny na Rynku – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.
Archicom stale rozbudowuje osiedle na południu Wrocławia. W rejonie ulic Komedy i Kajdasza powstanie docelowo 2,5 tysiąca mieszkań. W tym miesiącu do sprzedaży trafił kolejny etap z budynkami J16-J18.
W kolejnych etapach kontynuujemy ideę docenianą przez mieszkańców Czterech Pór Roku. Z przyjemnością obserwujemy, jak prężenie rozwija się sama dzielnica, co sprawia, że wartość inwestycyjna mieszkań wciąż rośnie – podkreśla Tomasz Sujak.
materiały inwestora
Mieszkania z pięknymi widokami, dopasowane do potrzeb klientów
Archicom w nowym etapie ponownie postawił na kameralną, czteropiętrową zabudowę. Pozwala to utrzymać intymny charakter osiedla, dzięki któremu sąsiedzi chętnie się ze sobą integrują i podejmują wspólne inicjatywy. W ofercie znalazło się 207 mieszkań o metrażach od 32 do 73 mkw. Wszystkie charakteryzują się sprawdzonymi układami, które oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Za 36 mkw. na trzecim piętrze z balkonem trzeba zapłacić 268,5 tys. zł, a na parterze z przestronnym tarasem, o takiej samej powierzchni275,6 tys. zł. W ofercie znajdują się również propozycje dla klientów szukających większych  przestrzeni. Czteropokojowe, 68-metrowe mieszkanie na pierwszym piętrze dostaniemy już za 444,6 tys. zł. W każdym bloku znajdą się komórki lokatorskie oraz rowerownie. Deweloper przewidział również podziemne i naziemne miejsca parkingowe.
materiały inwestora

Kompleksowo zagospodarowane osiedle w rozbudowującej się okolicy

Osiedle Cztery Pory Roku to kompleksowa, spójna urbanistycznie i architektoniczne tkanka. Duże odległości pomiędzy budynkami, zielone dziedzińce oraz kameralne alejki zachęcają do popołudniowych spacerów. Dzieci już teraz mogą korzystać z bezpiecznego placu zabaw oraz nowoczesnego kompleksu boisk do siatkówki czy piłki nożnej. Dodatkowa przestrzeń do relaksu znajduje się w osiedlowym klubie mieszkańca, który zachęca do integracji przy grach planszowych, piłkarzykach i wieczornych seansach filmowych. Dla dorosłych udostępniony zostanie kolejny osiedlowy klub fitness, który umożliwi utrzymanie dobrej formy przez cały rok.
Jagodno intensywnie się rozbudowuje również pod kątem rekreacyjno-usługowym. Mieszkańcy Czterech Pór Roku mają dostęp do sklepów, restauracji oraz obiektów opieki medycznej. Obecna oferta edukacyjna już w przyszłym roku zostanie wzbogacona o nowy żłobek, natomiast przy ulicy Asfaltowej powstanie zespół szkolno-przedszkolny. Bogatą ofertę rekreacyjną zapewnia również szybki dostęp do pobliskiego Parku Brochowskiego, Parku Skowroniego, ścianki wspinaczkowej czy toru kartingowego. Dodatkowo w przyszłym roku na sąsiednim Brochowie przy ul. Polnej ma powstać kompleks basenowy.
fot. Jakub Zazula
Jeszcze lepszy dojazd do centrum miasta
W najbliższym czasie Cztery Pory Roku zyskają jeszcze lepsze połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Zagwarantuje to kończąca się jeszcze w tym roku, warta prawie 80 mln zł przebudowa ul. Buforowej na Jagodnie. Powstaną również nowe ścieżki rowerowe, chodniki, a w ciągu trzech kolejnych lat pętla tramwajowa. Zwiększy się dostęp do pociągów, dzięki planowanej budowie przystanku kolejowego w rejonie ulic Schuberta i Vivaldiego. Duże udogodnienia czekają także kierowców, ponieważ trwa przetarg na południowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Miasto wyremontuje tramwaje za ponad 130 milionów? Są chętni
Modernizację przejdą 42 Protramy i Skody. Większość z nich służy już od kilkunastu lat. Inwestycja m...
[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazyno...
Vantage Development kupił prawie hektar ziemi na południu Wrocławia pod mieszkaniówkę
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w tej części miasta. Zapłacił za grunt pod nowe osiedle czte...
[Kraków] Budowa VIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie zbliża się do końca
Zakończyła się kolejna faza budowy VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, w ramach której wykonano...
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBRE
Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez...
Wrocław: Kończą się przygotowania do budowy Alei Wielkiej Wyspy
Miasto już kilkanaście miesięcy temu wybrało firmy Banimex i Azi-Bud na wykonawcę inwestycji. Projek...
Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickim
Wrocławski deweloper przygotowywał tę inwestycję co najmniej od ubiegłego roku. Może już zrobić to,...
Wrocław: Do trzech razy sztuka? Miasto wydłuża czas projektowania remontu mostu Osobowickiego i wymaga konsultacji
Zabytkowa przeprawa nad Odrą ma być odnowiona do 2024 roku. Urzędnicy unieważnili już dwa postępowan...
[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę
Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańs...
Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper ponowie zainwestował w stolicy Dolnego Śląska, tym razem na Gaju. Zburzy budyne...