Cztery Pory Roku – Archicom rozbudowuje swoje osiedle społeczne na Jagodnie

Cztery Pory Roku – Archicom rozbudowuje swoje osiedle społeczne na Jagodnie
WIZUALIZACJE

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Wrocławski deweloper zapoczątkował rozbudowę Jagodna i przez cały ten okres dbał o kompleksowe zagospodarowanie osiedla. Klub mieszkańca, klub fitness, place zabaw, wewnętrzne dziedzińce, boiska – już ponad 600 wrocławian korzysta z atrakcji drugiego etapu na Czterech Porach Roku. A będzie tylko lepiej, m.in. dzięki planowanym inwestycjom komunikacyjnym i edukacyjnym.
Ponad szesnaście lat temu byliśmy pierwszym inwestorem na Jagodnie. Od początku dbaliśmy o kompleksowe zagospodarowanie osiedla – przestrzenie odpoczynku, miejsca integracji sąsiedzkiej oraz ponadczasowe dzieła, jak granitowe "Pod Jabłonią" Alojzego Gryta, twórcy fontanny na Rynku – mówi Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.
Archicom stale rozbudowuje osiedle na południu Wrocławia. W rejonie ulic Komedy i Kajdasza powstanie docelowo 2,5 tysiąca mieszkań. W tym miesiącu do sprzedaży trafił kolejny etap z budynkami J16-J18.
W kolejnych etapach kontynuujemy ideę docenianą przez mieszkańców Czterech Pór Roku. Z przyjemnością obserwujemy, jak prężenie rozwija się sama dzielnica, co sprawia, że wartość inwestycyjna mieszkań wciąż rośnie – podkreśla Tomasz Sujak.
materiały inwestora
Mieszkania z pięknymi widokami, dopasowane do potrzeb klientów
Archicom w nowym etapie ponownie postawił na kameralną, czteropiętrową zabudowę. Pozwala to utrzymać intymny charakter osiedla, dzięki któremu sąsiedzi chętnie się ze sobą integrują i podejmują wspólne inicjatywy. W ofercie znalazło się 207 mieszkań o metrażach od 32 do 73 mkw. Wszystkie charakteryzują się sprawdzonymi układami, które oferują szerokie możliwości aranżacyjne. Za 36 mkw. na trzecim piętrze z balkonem trzeba zapłacić 268,5 tys. zł, a na parterze z przestronnym tarasem, o takiej samej powierzchni275,6 tys. zł. W ofercie znajdują się również propozycje dla klientów szukających większych  przestrzeni. Czteropokojowe, 68-metrowe mieszkanie na pierwszym piętrze dostaniemy już za 444,6 tys. zł. W każdym bloku znajdą się komórki lokatorskie oraz rowerownie. Deweloper przewidział również podziemne i naziemne miejsca parkingowe.
materiały inwestora

Kompleksowo zagospodarowane osiedle w rozbudowującej się okolicy

Osiedle Cztery Pory Roku to kompleksowa, spójna urbanistycznie i architektoniczne tkanka. Duże odległości pomiędzy budynkami, zielone dziedzińce oraz kameralne alejki zachęcają do popołudniowych spacerów. Dzieci już teraz mogą korzystać z bezpiecznego placu zabaw oraz nowoczesnego kompleksu boisk do siatkówki czy piłki nożnej. Dodatkowa przestrzeń do relaksu znajduje się w osiedlowym klubie mieszkańca, który zachęca do integracji przy grach planszowych, piłkarzykach i wieczornych seansach filmowych. Dla dorosłych udostępniony zostanie kolejny osiedlowy klub fitness, który umożliwi utrzymanie dobrej formy przez cały rok.
Jagodno intensywnie się rozbudowuje również pod kątem rekreacyjno-usługowym. Mieszkańcy Czterech Pór Roku mają dostęp do sklepów, restauracji oraz obiektów opieki medycznej. Obecna oferta edukacyjna już w przyszłym roku zostanie wzbogacona o nowy żłobek, natomiast przy ulicy Asfaltowej powstanie zespół szkolno-przedszkolny. Bogatą ofertę rekreacyjną zapewnia również szybki dostęp do pobliskiego Parku Brochowskiego, Parku Skowroniego, ścianki wspinaczkowej czy toru kartingowego. Dodatkowo w przyszłym roku na sąsiednim Brochowie przy ul. Polnej ma powstać kompleks basenowy.
fot. Jakub Zazula
Jeszcze lepszy dojazd do centrum miasta
W najbliższym czasie Cztery Pory Roku zyskają jeszcze lepsze połączenia komunikacyjne z centrum miasta. Zagwarantuje to kończąca się jeszcze w tym roku, warta prawie 80 mln zł przebudowa ul. Buforowej na Jagodnie. Powstaną również nowe ścieżki rowerowe, chodniki, a w ciągu trzech kolejnych lat pętla tramwajowa. Zwiększy się dostęp do pociągów, dzięki planowanej budowie przystanku kolejowego w rejonie ulic Schuberta i Vivaldiego. Duże udogodnienia czekają także kierowców, ponieważ trwa przetarg na południowy odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia.
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

TBS Wrocław zbuduje setki mieszkań przy parku Leśnickim. Inwestuje w fotowoltaikę [WIZUALIZACJE]
Miejska spółka zrealizuje ponad 300 lokali na wynajem w zachodniej części Wrocławia, przy ulicy Doln...
Kraków: Federowicza 61 – Acatom stawia dziesięć budynków wielorodzinnych na Dębnikach [WIZUALIZACJE]
Krakowski deweloper ponownie zainwestował w tej części miasta. Oferuje 80 mieszkań. Nabywcy skorzyst...
Wrocław: Wiadukt przy Koronie doczeka się remontu. Po roku poznaliśmy wykonawcę
Miasto dwukrotnie szukało w zeszłym roku firmy, która przebuduje ponadstumetrową przeprawę nad ulicą...
Artyści apelują do prezydenta miasta: Stop sprzedaży zabytkowego Pałacu Hatzfeldów we Wrocławiu
Magistrat chce zbudować na Kępie Mieszczańskiej, we współpracy z prywatnym inwestorem, budynek z m.i...
Warszawa: Wow Wola – Metropolis Investments przygotowuje nowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Kilkunastopiętrowy budynek mieszkalny powstanie przy zbiegu ulic Jana Kazimierza i Sowińskiego. Znaj...
Magistrat szykuje do sprzedaży grunty w pobliżu stacji Wrocław Leśnica
Urzędnicy planują podział półhektarowej działki przy zbiegu ulic Kąckiej i Skoczylasa na Złotnikach....
Kraków: Spółdzielnia mieszkaniowa buduje nowe mieszkania w Mistrzejowicach [WIZUALIZACJA]
Na osiedlu Piastów przybędzie kilkadziesiąt lokali mieszkalnych za sprawą inwestycji przy ulicy Popi...
Faktoria – Geo znów stawia na zachodnią część Wrocławia. W planach niemal sto mieszkań [WIZUALIZACJE]
Nowe osiedle powstanie blisko zbiegu ulic Głównej i Łomnickiej, tuż przy szkole na Praczach Odrzańsk...
Skanska wybuduje nowy most przez Wartę niedaleko Poznania
Już w kwietniu 2022 roku podróżujący drogą wojewódzką nr 431 przejadą przez Wartę w Rogalinku koło P...
Wrocław: Plac Nowy Targ zamieni się w strefę spotkań i wypoczynku. Znamy operatora [WIZUALIZACJE]
Magistrat zdecydował, która firma zagospodaruje na kilka lat wschodnią część placu przy urzędzie mia...