Czy warto inwestować w luksusowe inwestycje w Łodzi?

Czy warto inwestować w luksusowe inwestycje w Łodzi?

Sebastian Wilk
Sebastian Wilk
REKLAMA
Podpowiadamy, gdzie można znaleźć wyjątkowe nieruchomości. Niekoniecznie w znanych kurortach, czy największych aglomeracjach. Mazury, Zakopane, Bałtyk to niewątpliwie atrakcyjne miejsca, ale w sezonie turystycznym… Może warto poszukać gdzie indziej? Centralna Polska też ukrywa ciekawe propozycje nie tylko dla żeglarzy. Znaleźliśmy jedną, wartą polecenia. 
Pandemia nie zatrzymała rozwoju rynku luksusowych nieruchomości. Niskie oprocentowanie lokat oraz rekordowa inflacja stała się dodatkowym katalizatorem dla inwestorów, którzy chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności. Trzymanie pieniędzy w banku jest dziś nieopłacalne. Inwestorzy szukają okazji do bezpiecznego lokowania swoich oszczędność. Bezpieczną alternatywą jest inwestycja w nieruchomości luksusowych. 
Eksperci szacują, że jego wartość to już około 1,8 mld zł. 

Wartość rynku nieruchomości premium w Polsce szacuje się na ponad 1,8 mld zł, według danych na połowę 2020 r. To wzrost o 35% r/r, wynika z raportu międzynarodowej firmy doradczej EY, przygotowanego we współpracy z Tacit Investment. Mimo pandemii, ceny nieruchomości luksusowych w Polsce i na świecie nadal stabilnie rosną, a ich dalszy wzrost prognozowany jest na poziomie 7% rocznie – czytamy w raporcie opublikowanym na gazetaprawna.pl.

Czy rynek nieruchomości premium nadal będzie się rozwijał? Gdzie szukać atrakcyjnych inwestycji. 

Bardzo ciekawą propozycją mogą okazać się inwestycje w nieruchomości na rynku Łódzkim. W wywiadzie dla "Strefy Nieruchomości" Tomasz Góra, realizujący innowacyjne projekty deweloperskie mówi, że Łódź ma duży potencjał w tym segmencie i przewiduje dalsze wzrosty lokalnego rynku luksusowych nieruchomości. Czytamy dalej, że w Łodzi planowana jest budowa więcej powierzchni biurowej niż we Wrocławiu. To może oznaczać, że wkrótce pojawi się większe zapotrzebowanie na luksusowe nieruchomości, którymi będzie zainteresowana kadra menadżerska. Pandemia wkrótce się skończy, przestaniemy pracować zdalnie, wrócimy do biur i będziemy doceniać możliwość zamieszkania stosunkowo blisko pracy w komfortowych warunkach. 
W czerwcu tego roku ma rozpocząć się przedsprzedaż kameralnego osiedla. Przedmiotem inwestycji jest budowa bliźniacza jedno lub dwu-lokalowa, podzielonych na komfortowe apartamenty, wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz kompleksowym zagospodarowaniem terenu, w bezpośredniej bliskości i z dostępem do Stawów Stefańskiego, największego akwenu wodnego w Łodzi. Wysokiej jakości zabudowa o łącznej liczbie 10 apartamentów, dysponuje dużymi przeszkleniami, wygodnymi tarasami, przestronnymi garażami oraz widokiem na stawy, i jest zlokalizowana na ekskluzywnym, zamkniętym miniosiedlu, zapewniającym mieszkańcom intymność i odpoczynek w otoczeniu lasu ze starodrzewem i akwenu wodnego, a jednocześnie z bezpośrednim zjazdem na ważną ulicę Rudzką, będącą bardzo dogodnym połączeniem komunikacyjnym zarówno z centrum miasta, jak i trasami wylotowymi na Wrocław, Katowice, czy Warszawę. W niedalekiej odległości znajduje się także bogata infrastruktura usługowa centrum handlowo-usługowego Port Łódź.

Dlaczego zakup nieruchomości w okolicach aglomeracji łódzkiej może się okazać najlepszą inwestycją w roku 2021?  

Łódź przestaje być postrzegana jako sypialnia aglomeracji warszawskiej. Przyciąga dużą ilość inwestycji zagranicznych. – Praca w Łodzi dla 1,7 tys. osób. W mieście ma zainwestować 12 nowych firm – czytamy na wyborcza.pl. Tysiące nowych miejsc pracy sprawia, że rynek nieruchomości w niedługim czasie będzie rósł bardzo dynamicznie. Należy też zauważyć, że ma się poprawić dostępność do kredytów – rząd planuje wesprzeć młodych ludzi poprzez poręczenie kredytu na własne mieszkanie. To wszystko będzie miało wpływ na sprzedaż inwestycji deweloperskich. Nowe firmy potrzebują kompetentnych i dobrze wykształconych kadr. Łódź pod tym względem jest jednym z nielicznych miast w Europie, gdzie można pozyskać i zatrzymać takie kadry. Jednak będzie trzeba zapewnić im godne warunki mieszkaniowe i jednocześnie możliwość realizacji własnych pasji. 

Jakie atuty powinno posiadać osiedle dla klientów o wyższych wymaganiach?  

Przede wszystkim powinno gwarantować odpowiedni standard wykończenia: ogrzewanie podłogowe, rekuperacja, instalacja "smart home", videodomofon, mieszkanie przygotowane pod instalację fotowoltaiczną. Kolejne elementy, które należy brać pod uwagę to dostępność usług oraz lokalizacja. 
Wyjątkowo dobrą propozycją dla inwestorów wydaje się być Rudzka Przystań, która oferuje dodatkowo bardzo dobrą lokalizację. Inwestycja położona jest w Łodzi w dzielnicy Górna, przy ul. Rudzkiej 105a. Jest to obszar zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Ruda Willowa" – niezwykle cennego ze względu na krajobraz naturalny, widokowy i kulturowy. 
Apartamenty znajdują się przy obiekcie rekreacyjnym "Stawy Stefańskiego". Teren nieruchomości wychodzi tuż nad stawy o łącznej powierzchni ok. 11,4 ha. Jest to największy łódzki akwen – ma długość ok. 1 km, szerokość ok. 150 m i głębokość od 1 do 4 m. Otoczony jest pięknymi starymi drzewami, co tworzy jego unikalny klimat. Dookoła stawu prowadzi alejka spacerowa (atut dla biegaczy i fanów nordic walking) oraz rowerowa. 
Dużą atrakcją wodną jest Wake & Roll Park (dwu słupowy wyciąg do nart wodnych, wakeskate i wakeboardu) z przystanią, w której można wypożyczyć sprzęt pływający (rowery wodne, kajaki, łódki). Znajdują się tam także m.in. piaszczysta plaża z pomostem, obszerny plac zabaw, nowoczesna siłownia plenerowa wyposażona w 16 rodzajów sprzętu, boisko do siatkówki plażowej, miejsca do grillowania czy tor rowerowy typu pumptrack. 
W sezonie letnim funkcjonuje tu miejskie strzeżone kąpielisko. Od strony ulicy Rudzkiej wjazd na inwestycję, biegnie wzdłuż linii prywatnego lasu, przy którym realizowana będzie ścieżka i kąciki dydaktyczne (zespoły ławek parkowych z tablicami informacyjnymi dotyczącymi lasu rudzkiego oraz Stawów Stefańskiego). Poprzez wycofanie zabudowy od strony ulicy, z zastosowaniem zalesienia jako buforu i zwrócenie zabudowy do lustra wody, inwestycja nabiera kameralnego a równocześnie prestiżowego i wyjątkowego charakteru, nie dającego porównać się z żadną nowopowstającą inwestycją w okolicy.
fot.
Rudzka Przystań oprócz wysokiej rentowności lokaty kapitału gwarantuje dobry wypoczynek w niewielkiej odległości od centrum Łodzi. Klienci, którzy szukają dobrej inwestycji, docenią zapewne jej dodatkowe walory. Mieszkańcy będą mogli korzystać z takich zalet zakupionej nieruchomości jak:
 • cicha Przystań od miejskiego zgiełku
 • wypoczynek cały rok,
 • enklawa spokoju nad wodą,
 • czyste powietrze,
 • codzienna przystań po pracy,
 • otoczenie lasów i natury,
 • piękne zachody słońca,
 • bezpośrednie wyjścia na promenadę przy Stawach Stefańskiego,
 • niska i kameralna zabudowa,
 • otulina parku.
Wszystkie wymienione walory oraz doskonała lokalizacja tego kameralnego osiedla sprawiają, że Rudzka Przystań w Łodzi to inwestycja godna polecenia inwestorom, którzy szukają pewnej lokaty kapitału w ciągle jeszcze niepewnych czasach. Wartość tych nieruchomości będzie rosła wraz z dalszym rozwojem aglomeracji. Będzie też atrakcyjną propozycją, dla inwestorów, którzy planują czerpać zyski w wynajmu. 
Wizualizacje dostępne są w galerii.

Artykuł opracowany dzięki współpracy i materiałom dostarczonym naszej redakcji przez agencję reklamową DeveloPRO

*STREFA NIERUCHOMOŚCI / MAGAZYN INWESTORA / LUTY-KWIECIEŃ 2021 / NR 11, Tomasz Góra "Kuszący rynek dóbr luksusowych"

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa budowa nowego biurowca [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W samym centrum Wrocławia, kilkaset metrów od Rynku przy placu Jana Pawła II trwa budowa nowego biur...
Sii zwiększy zatrudnienie w swoim centrum w Gdańsku
Firma Sii Polska, jeden z największych dostawców usług IT, inżynieryjnych, cyfrowych i BPO w Polsce...
Osiedle Kajdasza – najładniejsze osiedle na Jagodnie od PROFIT Development [FILM]
Profit Development rozpoczyna realizację kolejnego etapu inwestycji przy ul. Kajdasza we Wrocławiu....
Wirthwein Polska uruchamia nową fabrykę w Łodzi. Będą nowe miejsca pracy
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się zwiększyć swoje inwestycje w Łodzi. Producent podzespołów...
Wrocław: Międzynarodowa szkoła wybrała na siedzibę liceum kompleks biurowy Centrum Południe
Kompleks biurowy Centrum Południe we Wrocławiu pozyskał kolejnego najemcę z branży edukacyjnej. We w...
Na warszawskim Mordorze rusza budowa hostelu pod najem długoterminowy
Spółka Postęp Property, należącą do fińskiego dewelopera YIT Development, podpisała z firmą Unibep S...
Dolny Śląsk: Rusza budowa kompleksu Karkonosze Springs Hotels&Resorts [WIZUALIZACJE]
We wsi Staniszów pod Jelenią Górą, u podnóża Karkonoszy, firma Oak Property należąca do grupy Europl...
Wkrótce otwarcie hotelu Diament Plaza w centrum Katowic [WIZUALIZACJE]
W samym centrum Katowic jeszcze w tym roku otwarty zostanie nowy hotel Diament Plaza z 135 pokojami,...
Amerykański BNY Mellon zwiększa zatrudnienie w swoim centrum we Wrocławiu
Amerykańska firma BNY Mellon będąca międzynarodowym liderem w dziedzinie zarządzania inwestycjami i...
Nexity wystartowało ze sprzedażą nowego etapu osiedla City Vibe w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Rozpoczęła się sprzedaż II etapu pierwszej w Krakowie inwestycji Nexity Polska – City Vibe przy...