Develia rozpoczyna budowę I etapu osiedla Przemyska Vita B1 Architekci

Develia rozpoczyna budowę I etapu osiedla Przemyska Vita

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
Przemyska Vita
adresGdańsk, Przemyska
inwestorDEVELIA S.A.
projektantB1 Architekci
REKLAMA

Rusza realizacja projektu Przemyska Vita, nowej inwestycji firmy deweloperskiej Develia na gdańskim Ujeścisku. Rolę Generalnego Wykonawcy będzie pełnić firma GPEC Serwis Sp. z o.o. Zakończenie zaplanowano na III kwartał 2025 roku. Firma uzyskała również pozwolenie na budowę II etapu.

Przemyska Vita wyróżnia się na tle aktualnych realizacji mieszkaniowych w Trójmieście – oprócz dwóch kameralnych budynków powstaną również miejskie wille.

W I etapie inwestycji przewidziano 146 mieszkań w szerokiej gamie rozkładów i metraży. W 4-piętrowych budynkach wielorodzinnych znajdą się zarówno 32-metrowe kawalerki, jak i przestronne, ponad stumetrowe apartamenty z antresolami. Natomiast w każdej z 7 willi zaprojektowano po cztery lokale liczące 88-89 mkw. powierzchni. W zależności od kondygnacji każdy z nich będzie miał przestronny balkon lub zielony ogród. W każdym pokoju zamontowane zostaną wysokie drzwi balkonowe, dzięki czemu mieszkania będą bardzo dobrze doświetlone. Komfort poprawią także szyby okienne odbijające refleksy.

B1 Architekci

Do użytku mieszkańców oddane zostaną miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz naziemne stanowiska postojowe, w tym stacja do ładowania samochodów elektrycznych, wózkarnia oraz pomieszczenia na jednoślady. Do budowy inwestycji Develia zastosuje wysokiej jakości, energooszczędne materiały, m.in. ekologiczne bloczki silikatowe, izolacje termiczne z materiałów o wysokich parametrach, termoizolacyjne łączniki balkonowe czy trzyszybową stolarkę okienną. Zapewni to niższe rachunki za energię cieplną i elektryczną przyszłym lokatorom. Budynki charakteryzować się będą także bardzo dobrą, ponadstandardową akustyką.

B1 Architekci

Części wspólne osiedla zostaną wypełnione różnorodną roślinnością, która stworzy warunki do odpoczynku i codziennej regeneracji. Tereny zielone zajmą co najmniej 40% całej inwestycji. W projekcie przewidziano ogrody deszczowe oraz kilkaset nasadzeń, w tym dużą liczbę dorodnych drzew. Wyróżnikiem Przemyska Vita będzie infrastruktura rekreacyjna z dwoma placami zabaw, zewnętrzną siłownią, polaną do jogi, stolikiem do szachów, boiskiem do gry w bule i torem do dysk-golfa. Dodatkowo na osiedlu przewidziano ciąg pieszo-rowerowy, ławostoły piknikowe, leżaki, hamaki, a także miejsce do grillowania oraz wybieg dla psów. Wyjątkową atrakcją dla dzieci będzie tyrolka oraz zjeżdżalnia na skarpie.

– Przemyska Vita to jedna z naszych topowych inwestycji, w której przewidzieliśmy wiele nowatorskich udogodnień, mających na celu stworzenie idealnej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji. Powstaje w lokalizacji, która łączy w sobie dobry dostęp do miejskiej infrastruktury usługowo-komunikacyjnej oraz terenów zielonych. Połączenie to sprawia, że jest to projekt uniwersalny – odpowiednie mieszkanie znajdą tu zarówno single, młode pary, jak i rodziny z dziećmi. Dobry dojazd do centrum Gdańska i zróżnicowana oferta sprawiają, że jest to także propozycja dla inwestorów indywidualnych szukających lokali na wynajem. Wszystko to powoduje, że odnotowujemy dobre wyniki przedsprzedaży – mamy już ponad 30% sprzedanych mieszkań i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę II etapu Przemyska Vita, który niedługo wprowadzimy do oferty – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

REKLAMA
B1 Architekci
B1 Architekci

W bezpośrednim sąsiedztwie Przemyska Vita znajduje się park leśny na Kozaczej Górze wraz z popularną platformą widokową, ścieżkami spacerowymi, trasami rowerowymi, placem zabaw i wybiegiem dla psów. Nieopodal osiedla znajdują się również miejskie zbiorniki retencyjne. Najbliższe otoczenie oferuje bezpośredni dostęp do wielu sklepów i usług – działają tu m.in.: Lidl, Biedronka oraz inne punkty, w których można zrobić codzienne zakupy. Przyszli mieszkańcy docenią również komfort związany z dogodnym dostępem do placówek edukacyjnych, w tym szkół i przedszkoli. Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana z całą aglomeracją. Zlokalizowany tuż przy osiedlu przystanek tramwajowy przy oddanej niedawno do użytku ulicy Nowej Warszawskiej umożliwia szybki dojazd komunikacją miejską do centrum Gdańska. Sprawne połączenia z innymi dzielnicami zapewnia oddalona o zaledwie kilka minut jazdy obwodnica Trójmiasta.

Develia wybuduje także brakujący fragment ulicy Przemyskiej z łącznikiem do ul. Wadowickiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, co przyczyni się do usprawnienia komunikacji osiedlowej. Tereny wzdłuż trasy zostaną urozmaicone licznymi nasadzeniami i elementami małej architektury.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia B1 Architekci s.c. Ceny zaczynają się już od 9 599 zł za metr kwadratowy.

B1 Architekci
B1 Architekci

Przemyska Vita to nie jedyny projekt Develii S.A. realizowany w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się także sąsiednie Ujeścisko Vita, Via Flora na Chełmie, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Południe Vita na Łostowicach oraz Osiedle Latarników na Letnicy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz