Lekkoatletyczny stadion przy Gimnazjum nr 4 w Świdnicy gotowy

Lekkoatletyczny stadion przy Gimnazjum nr 4 w Świdnicy gotowy

dolnośląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec listopada dopuszczony do użytku zostanie nowy obiekt lekkoatletyczny w Świdnicy. Powstał na terenie Gimnazjum nr 4 w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

 

Na ten cel miasto pozyskało 300 tys. zł dotacji. Z własnego budżetu dołożyliśmy 800 tys. zł.  To kolejny etap naszych działań w placówkach oświatowych. Dbamy nie tylko o ich dobry wygląd oraz komfortowe warunki nauki i pracy, ale również atrakcyjne zaplecze dydaktyczne i sportowe – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

 

Na te działania w ostatnich latach Świdnica przeznaczyła blisko 24 mln złotych z czego 17,5 mln zł udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych.

REKLAMA

 

W czwartek, 13 listopada prezydent spotkał się na terenie nowego kompleksu z dyrektorem Gimnazjum nr 4 Tomaszem Całką. Prace zostały niedawno zakończone, a obecnie w toku jest procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Inwestycję nadzorowali pracownicy Urzędu Miejskiego i dyrektor placówki. Nowy obiekt pozwoli na uruchomienie kolejnej klasy sportowej.

 

***

Kompleks lekkoatletyczny składa się z czterotorowej bieżni okólnej o obwodzie 200 m, sześciotorowej bieżni do sprintu o długości 60 m, skoczni w dal, pola do pchnięcia kulą, boiska do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Obiekt zyskał nowe oświetlenie, ogrodzenie i monitoring.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA