Nifco przyspiesza z inwestycją w Świdnicy

Nifco przyspiesza z inwestycją w Świdnicy

dolnośląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Już wiosną tego roku w Świdnicy ruszy budowa nowego zakładu produkcyjnego japońskiej firmy Nifco. Spółka Nifco Poland niespełna miesiąc temu otrzymała czwarte zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Dziś, 16 stycznia, podczas konferencji prasowej, przedstawiciele koncernu zapowiedzieli przyspieszenie inwestycji.

 

Nifco Poland ma swój zakład produkcyjny w Świdnicy od 2007 r. W kolejnej hali zlokalizowanej przy ul. Przemysłowej spółka będzie produkować plastikowe elementy dla przemysłu motoryzacyjnego. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 60 mln złotych oraz zatrudni 180 nowych pracowników. Nowe przedsięwzięcie będzie polegało na realizacji nowych linii technologicznych do produkcji kanałów wentylacyjnych oraz schowków samochodowych głównie dla Porsche i Volkswagena. Zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej na grudzień 2016 r., jednak są szanse na realizację tego planu jeszcze wcześniej.

 

Rozwój naszego zakładu w Świdnicy został zaakceptowany przez japońskiego właściciela. Jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, to wiosną ruszy rozbudowa zakładu. W grudniu zakończą się prace budowlane, a finalna produkcja rozpocznie się w lutym 2015 r. – mówi Siegfried Baier, prezes Nifco Poland. – W Świdnicy mamy już fabrykę oraz teren, na którym możemy się rozwijać. Ważny jest też dostęp do wykwalifikowanej kadry, sprzyjające warunki do realizacji inwestycji, a także ulgi i zwolnienia w prowadzeniu działalności. W Polsce i w Czechach produkowane są samochody, do których dostarczamy części, w związku z tym, po sąsiedzku są nasi klienci. Te wszystkie czynniki sprawiły, że rozwijamy się w Świdnicy.

 

Rozbudowa zakładu Nifco to nowe miejsca pracy, co jest bardzo ważne, ale też jasny sygnał, że przedsiębiorcy mogą się rozwijać w naszym mieście, a to jest najlepsza odpowiedź na spowolnienie gospodarcze. To również  znak, że współpraca z miastem i WSSE „Invest-Park” układa się dobrze i procentuje – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

REKLAMA

 

Rekrutacja nowej załogi już praktycznie ruszyła.

Obecnie budujemy bazę kandydatów zainteresowanych pracą, których sukcesywnie będziemy przyjmować do naszego zakładu, a największe rekrutacje planujemy przeprowadzić w styczniu 2015 r. W pierwszej kolejności poszukujemy inżynierów i specjalistów w przetwórstwie tworzyw sztucznych. W kolejnym etapie będziemy poszukiwać pracowników montażu, ale też będziemy potrzebować specjalistów utrzymania ruchu, narzędziowców, ustawiaczy wtryskarek – wylicza Rafał Prończuk, wiceprezes ds. finansów i administracji Nifco Poland.


Szansę na pracę mają osoby w różnym wieku m. in. Nifco postanowiło przystąpić do rządowego programu „50 plus”, który wspiera zatrudnianie osób powyżej 50. roku życia.


***

W świdnickiej fabryce Nifco Poland pracuje obecnie ponad 150 osób. W ramach zaplanowanego rozwoju dołączy do nich kolejne 180. Firma chce zwiększyć produkcję i potroić sprzedaż z 40 do 120 mln zł.

Japońskie Nifco to jeden z liderów w produkcji dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma została utworzona w 1967 roku, w czasie, kiedy Japonia przechodziła okres szybkiej industrializacji, spowodowanej rozwojem przemysłu samochodowego i produkcją domowych urządzeń elektronicznych. Nifco było pierwszą firmą, która wprowadziła tworzywa sztuczne jako alternatywę dla metali do produkcji tzw. fasteners, czyli zacisków, nitów i pierścieni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA