Nowy wiadukt w Świdnicy od poniedziałku

Nowy wiadukt w Świdnicy od poniedziałku

dolnośląskie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W poniedziałek, 3 marca o godz. 8.30 zostanie otwarty nowy wiadukt przy ul. Sprzymierzeńców/Polna Droga. Obiekt zrealizowano w ramach projektu przebudowy fragmentu wspomnianych ulic. Fundusze na ten cel przeznaczyło miasto Świdnica oraz Unia Europejska, dzięki decyzji władz województwa dolnośląskiego.

 

Po zrealizowaniu prac zdecydowanie poprawiło się bezpieczeństwo w tym miejscu. Do tej pory kierowcy dwóch pojazdów nie mogli się wyminąć pod wiaduktem, nie było również możliwości bezpiecznego przejścia dla pieszych. Ta sytuacja zmieniła się diametralnie. Co więcej dodatkowe udogodnienia zyskali również rowerzyści.

 

Mimo, że prace się przedłużyły, ze względu na kłopoty z pierwotnym wykonawcą obiektu oraz konieczność przeprowadzenia dodatkowych prac, to kierowcy i piesi nie będą musieli czekać do 15 marca, na kiedy zaplanowano ostateczny termin dopuszczenia obiektu do ruchu.

 

Wartość inwestycji, czyli przebudowy ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców (odcinek od ul. Piaskowej do Rycerskiej) wraz z przebudową wiaduktu to 4,5 mln zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 wyniesie 3,1 mln zł.

REKLAMA

 

Solarisy przyjechały do Świdnicy

Cztery autobusy Solaris dotarły w piątek, 28 lutego do świdnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. To pierwsza dostawa nowych pojazdów, których w sumie będzie osiem. Wartość kontraktu przekracza 7 mln zł. Dzięki decyzji władz województwa dolnośląskiego MPK w Świdnicy otrzyma 4,8 mln zł unijnego wsparcia.

 

–  Obecnie trwają odbiory techniczne autobusów. W najbliższych dniach pojazdy zostaną zarejestrowane i ubezpieczone. Przeszkoleni zostaną również kierowcy, a także mechanicy i elektrycy, którzy będą zajmować się obsługą i diagnostyką autobusów. Jeśli wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem, to od połowy marca nowe autobusy będą wozić świdniczan – mówi Wiktor Karol, prezes MPK.

 

Kontrakt z Solaris Bus & Coach gwarantuje dostawę czterech autobusów 12-metrowych do końca lutego oraz kolejnych czterech do końca maja 2014 r. (dwa pojazdy 12-metrowe i dwa o długości 8,9 m).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA