Nowe mieszkania przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy

Nowe mieszkania przy ul. Spółdzielczej w Świdnicy

dolnośląskie
REKLAMA

Rusza budowa nowych mieszkań przy ul. Spółdzielczej 2. W piątek, 31 października plac budowy objął wykonawca – konsorcjum firm Sirbud-Minari. Najnowszą inwestycję zrealizuje spółka miejska – Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Stało się to możliwe, gdy do finału dobiegła sprawa zakupu przez miasto rozpoczętej budowy przy ul. Spółdzielczej. Poprzedni właściciel tej nieruchomości zbankrutował.

 

Nie chcieliśmy, by w centrum miasta pozostał niezagospodarowany teren. Skomplikowane procedury upadłościowe nie przyniosły zainteresowania solidnego prywatnego inwestora, dlatego zadanie doprowadzi do finału nasza spółka. W tym miejscu powstanie nowoczesny obiekt, nawiązujący do historycznej zabudowy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

 

Przy ul. Spółdzielczej zrealizowany zostanie budynek z 43 mieszkaniami i lokalami użytkowymi. Nowy obiekt objęty zostanie specjalnym programem mieszkaniowym. Przyszli najemcy w połowie sfinansują koszty budowy mieszkania, a w drugiej połowie będą spłacać pozostałą kwotę w czynszu. To dobra oferta dla osób, które nie kwalifikują się na otrzymanie mieszkania od gminy, nie mogą liczyć na dodatkowe wsparcie państwa, czy też nie mają zdolności kredytowej. Jesteśmy trzecim TBS-em w Polsce, który wprowadza taki projekt – tłumaczy Mirosław Gałek, prezes Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego

REKLAMA

 

To kolejna inwestycja, którą będziemy realizować w Świdnicy. Tu jest dobry klimat do współpracy. Zawsze sprawnie załatwiamy wszelkie formalności, dzięki temu jestem przekonany, że budowę zrealizujemy szybko i liczę, że mocnej zimy nie będzie – dodaje Daniel Sip, prezes firmy Sirbud-Minari, która zrealizuje prace budowlane.


***

Nowy budynek pomieści 43 mieszkania (1-3-pokojowe) oraz 3 lokale usługowe, a także garaż podziemny. Na parterze będą się znajdować lokale usługowe, od I do V piętra zaś lokale mieszkalne. Budynek wyposażony będzie w windę, wykonany będzie z zastosowaniem nowoczesnych technologii energooszczędnych. Wszystkie mieszkania zostaną osobno opomiarowane. W skład wyposażenia wejdą m. in. panele podłogowe, płytki na podłogach i ścianach, biały montaż w łazienkach i kuchniach. Mieszkania budowane są na wynajem z możliwością ich wykupu po 5 latach. Partycypacja w kosztach budowy w wysokości 50% wartości mieszkania, pozostała kwota spłacana w ciągu 30 lat, płatna w czynszu.


Zakończenie inwestycji wartej 7,036 mln zł planowane jest na kwiecień 2016 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA