Centrum Przesiadkowe w Świdnicy – wkrótce rusza ostatni etap budowy

Centrum Przesiadkowe w Świdnicy – wkrótce rusza ostatni etap budowy

dolnośląskie
REKLAMA

Na czwartek, 31 lipca zaplanowano wdrożenie ostatniego etapu budowy Centrum Przesiadkowego w Świdnicy. Wiąże się to z wyłączeniem z ruchu dwóch, przyległych do dworca, pierzei placu Grunwaldzkiego.


Zmiany będą głownie dotyczyć pasażerów komunikacji publicznej MPK.


W związku z tym przystanek dotychczas znajdujący się na pl. Grunwaldzkim przy barze „U Michała” zostanie przeniesiony na al. Niepodległości (w okolice Komendy Powiatowej Straży Pożarnej). Z tego miejsca będą odjeżdżały autobusy linii nr 50 – (ul. Sprzymierzeńców, docelowo ul. Kopernika), oraz linii 10 – (ul. Westerplatte, docelowo ul. Strzelińska).

REKLAMA


Autobus linii nr 52 jadący w kierunku E. Plater, dotychczas zatrzymujący się na przeciwko „Jonatana”, teraz będzie zatrzymywał się na ul. Wałbrzyskiej (zaraz za kioskiem z biletami).


Mieszkańcy i posiadacze garaży przy ul. Dworcowej i przy budynku dworca kolejowego będą mogli dojeżdżać przez otwartą już ul. Dworcową (droga bez przejazdu). Na ul. Dworcową do pierwotnej lokalizacji wrócą również taksówki.

Kierowcy dotychczas korzystający z przejazdu przez plac Grunwaldzki ulicami przyległymi do dworca będą mogli dojechać do ul. Wałbrzyskiej głównym przebiegiem – przez skrzyżowanie z ul. Żeromskiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA