Dzierżoniów: Powstanie rondo na skrzyżowaniu z DW-382

Dzierżoniów: Powstanie rondo na skrzyżowaniu z DW-382

dolnośląskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Po majowym długim weekendzie rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Piastowskiej i Złotej w Dzierżoniowie. Budowa ronda wiąże się z czasowym zamknięciem skrzyżowania i wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu.

 

Kierowcy jadący od strony Świdnicy w stronę centrum Dzierżoniowa i z centrum w stronę Świdnicy będą kierowali się ulicą Świdnicką. Większe utrudnienia czekają kierowców wyjeżdżających z os Zielonego, Tęczowego i Złotego.


Objazd z ul. Złotej do centrum (od strony os. Zielonego, os. Tęczowego, os. Złotego, os. Błękitnego) odbywał się będzie ul. Akacjową do ul. Świdnickiej lub ul. J. Korczaka, ul. Sikorskiego, ul. Piastowską i ul. Daszyńskiego.

REKLAMA

 

Ruch od ul. Złotej przy os. Kolorowym przebiegał będzie przez ul. Świdnicką. Dwa przystanki autobusowe znajdujące się na zamkniętym odcinku ul. Piastowskiej zostaną przeniesione na czas budowy na istniejący przystanek na ul. Świdnickiej. Dojazd do przyległych posesji, lokali użytkowych i instytucji będzie udostępniony. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec września.


Prace będą wiązały się z przełożeniem sieci wodociągowej i elektrycznej, odwonieniem, robotami drogowymi i z wykonaniem nowego oświetlenia. Koszty budowy po połowie pokryje Dzierżoniów i województwo dolnośląskie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA