Północna obwodnica Żywca otwarta!

Północna obwodnica Żywca otwarta!

śląskie
graviteo
REKLAMA

Na budowę północnej obwodnicy Żywca z budżetu samorządu województwa przeznaczono 19,5 mln zł.

Wybudowany został nowy odcinek drogi między rondem na skrzyżowaniu DW 946 z ul. Bracką a nowym rondem na DW 946 (na skrzyżowaniu ul Sienkiewicza i Krakowskiej) na wysokości Góry Burgałowskiej.


DW 946
została przebudowana także na odcinku między tym nowym rondem w kierunku wylotu z miasta w kierunku Suchej Beskidzkiej (skrzyżowanie ul. Krakowskiej z ul Beskidzką). Droga biegnie tu pod górę i dlatego wybudowano trzeci pas ruchu, by ruch odbywał się płynniej.


Dzięki tej inwestycji zostanie odciążony ruch drogowy w centrum miasta. Samochody ciężarowe udające się w kierunku Suchej Beskidzkiej a później Krakowa nie będą musiały wjeżdżać do zabytkowego śródmieścia Żywca.


Całość kosztowała 19,5 mln zł. Prace prowadzone były od 7 lipca 2010 roku do 30 września br. Inwestycja została zrealizowana z budżetu samorządu województwa śląskiego, a inwestorem był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

REKLAMA


W otwarciu obwodnicy wzięli udział m.in. marszałek Adam Matusiewicz, burmistrz Żywca Antoni Szlagor oraz starosta powiatu żywieckiego Andrzej Zieliński.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA