Rusza rekrutacja nowych pracowników do fabryki japońskiej Toyoty w Wałbrzychu

Rusza rekrutacja nowych pracowników do fabryki japońskiej Toyoty w Wałbrzychu

dolnośląskie
REKLAMA
W listopadzie fabryka Toyoty w Wałbrzychu rozpocznie produkcję nowoczesnych przekładni hybrydowych, stając się drugą na świecie bazą produkcji napędów hybrydowych poza Japonią.

Przekładnia hybrydowa jest kluczowym elementem technologii hybrydowej Toyoty, która koordynuje współdziałanie napędu elektrycznego i silnika spalinowego. Hybryda z Wałbrzycha będzie współpracowała z silnikiem o pojemności 1,8 l w zespole napędowym montowanym we wszystkich sprzedawanych w Europie hybrydowych modelach Toyotach Auris i Auris Touring Sports. Znajdzie też zastosowanie w Toyocie C-HR, nowym crossoverze, którego produkcja ruszy z końcem bieżącego roku. Obecnie układy hybrydowe dla modelu Auris powstają w zakładzie Toyota Motor Corporation w Japonii, skąd są importowane do Europy.

Dodatkowo, w fabryce w Wałbrzychu, od 2018 roku realizowane będą funkcje badawcze, które poprzez testowanie materiałów będą wspomagać proces lokalizacji części do produkcji przekładni hybrydowych. 

W związku z dynamicznym rozwojem zakład rozpoczyna działania rekrutacyjne pierwszych, nowych pracowników.

Fabryka szuka przyszłych pracowników spośród osób, które mają wykształcenie minimum zawodowe, (preferowane kierunki – elektryk, elektronik, mechatronik, automatyk, mechanik obróbki skrawaniem) oraz praktyczną znajomość zagadnień mechanicznych i elektrycznych.

Naszym zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania maszyn i urządzeń produkcyjnych, rozwiązywanie bieżących problemów technicznych oraz analiza przyczyn powstawania awarii i wdrażanie środków zaradczych – wyjaśnia Tomasz Łaszewski, mistrz Działu Utrzymania Ruchu. – Na co dzień mamy do czynienia z nowoczesnymi urządzeniami, takimi jak maszyny sterowane numerycznie czy też roboty przemysłowe. Można się tutaj sporo nauczyć – dodaje Tomasz Łaszewski.

Oprócz konkurencyjnej na ryku płacy nasz zakład oferuje bogaty pakiet socjalny obejmujący m.in. prywatną opiekę medyczną, dofinansowania do obiadów, leasing samochodów marki Toyota na preferencyjnych warunkach, pakiet sportowy oraz dostęp do istniejącego na terenie fabryki centrum sportowo-rekreacyjnego TAIIKUKAN – podkreśla Grzegorz Górski, Manager General Affairs. – Niezwykle ważna jest również możliwość rozwoju zawodowego oraz koleżeńska atmosfera pracy panująca w Toyocie – dodaje Grzegorz Górski.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA