REKLAMA

Artykuły o Dworzec Łódź Kaliska (remont)

Trwa wielka rozbiórka starego budynku dworca Łódź Kaliska. Powstanie nowy, ekologiczny i komfortowy obiekt [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Trwa wielka rozbiórka starego budynku dworca Łódź Kaliska. To jeden z pierwszych etapów inwestycji, która ma na celu stworzenie nowego, ekologicznego i komfortowego dla podróżnych budynku. Dzięki przebudowie, dworzec zyska również na przepustowości.
Wielkie wyburzanie dworca Łódź Kaliska! Żegnamy budynek znany łodzianom od lat 90. [ZDJĘCIA]
Trwa wielka rozbiórka starego budynku dworca Łódź Kaliska. To jeden z pierwszych etapów inwestycji, która ma na celu stworzenie nowego, ekologicznego i komfortowego dla podróżnych budynku. Dzięki przebudowie, dworzec zyska również na przepustowości.
Rusza przebudowa dworca Łódź Kaliska [WIZUALIZACJE]
Polskie Koleje Państwowe S.A. przekazały plac budowy wykonawcy robót. W pierwszej kolejności powstanie dworzec tymczasowy, w którym podczas realizacji inwestycji będzie odbywać się obsługa podróżnych, a następnie wykonawca przystąpi do rozbiórki budynku dworca. W ramach inwestycji powstanie nowoczesny, ekologiczny i dostosowany do potrzeb wszystkich pasażerów dworzec kolejowy.
Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę dworca Łódź Kaliska [WIZUALIZACJE]
Bardzo dobra informacja. PKP po kilku miesiącach rozstrzygnęły przetarg na przebudowę dworca Łódź Kaliska. Chętnych było aż 7, ale wszystkie oferty przekraczały początkowo zaplanowany budżet remontu. PKP zdecydowały się jednak "dołożyć" więcej pieniędzy, dzięki czemu prace mogą ruszyć już za miesiąc.
Jest problem z przetargiem na przebudowę dworca Łódź Kaliska [WIZUALIZACJE]
PKP S.A. otworzyła oferty złożone w przetargu na przebudowę dworca Łódź Kaliska. Aż 7 firm zamierza podjąć się realizacji długo wyczekiwanej przez pasażerów przebudowy i modernizacji dworca Łódź Kaliska. Po otwarciu ofert okazało się niestety, że wszystkie są wyższe od zakładanego przez PKP budżetu przeznaczonego na tę inwestycję.
Ogłoszono przetarg na remont dworca kolejowego Łódź Kaliska [WIZUALIZACJE]
Wielkimi krokami zbliża się remont dworca Łódź Kaliska. PKP S.A. ogłosiła właśnie przetarg na wyczekiwaną przez wszystkich przebudowę. Wyczekiwaną, bo remont zapowiadany jest od lat, a wg pierwotnych planów powinien nawet ruszyć w zeszłym roku. Co się zmieni i kiedy rozpoczną się prace?
Z Łodzi Kaliskiej więcej możliwości podróży koleją. Przez zmodernizowaną stację pojedzie ponad 30 składów więcej
Podróżni od niedzieli 11 grudnia na stacji Łódź Kaliska zyskają lepszą ofertę podróży. Na Kaliskiej zatrzyma się blisko 180 pociągów. Dzięki wykorzystaniu wiaduktu wschodniego, nowym torom i urządzeniom przez stację pojedzie ponad 30 więcej składów. Pasażerowie korzystają z pięciu nowych dostępnych dla wszystkich peronów. Inwestycja za blisko 340 mln zł realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.
Na stacji Łódź Kaliska podróżni korzystają z kolejnych trzech nowych peronów [ZDJĘCIA]
Od niedzieli, 6 listopada na stacji Łódź Kaliska podróżni korzystają z kolejnych trzech nowych peronów. Są windy, ławki i wiaty. Nowe przejścia podziemne ułatwią komunikację. Możliwości kolei w aglomeracji i regionie zwiększy otwarcie wiaduktu wschodniego nad al. ks. bp Władysława Bandurskiego. Inwestycja za 339 mln zł jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.
Trwa modernizacja dworca kolejowego Łódź Kaliska [ZDJĘCIA]
Na dworcu Łódź Kaliska podróżni mogą już korzystać z dwóch dostępniejszych, nowych peronów. Są windy...
Łódź: Okolice dworca Łódź Kaliska zmienią się nie do poznania [WIZUALIZACJE]
Trwają pierwsze, początkowe prace związane z modernizacją dworca. Po remoncie pociągi będą mogły por...
Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na modernizację dworca Łódź Kaliska
Jeszcze we wrześniu ma zostać ogłoszony przetarg na prace projektowe dotyczące modernizacji dworca Ł...
REKLAMA