Podróżni znów przejdą przejściem podziemnym pomiędzy dworcem Centralnym a Varso Tower. Polskie Koleje Państwowe S.A. i spółki grupy HB Reavis podpisały porozumienie w tej sprawie.
Starszą królowa z toalety chyba źle się z tym czuję, że musi tyle pań przyjezdnych obsługiwać. Absolutnie etnicznie i pod względem kultury chyba nie znalazła się na swoim miejscu i swoim czasie.To widać, słychać i czuć. Ja się tam czuję nieswojo za każdym razem, kiedy korzystam z toalety. Chcemy wiedzieć, kto decyduje o zatrudnianiu poszczególnych osób na dworach.Mamy prawo wiedzieć. Czy to nie są przypadkiem obcy agenci albo stare komunistyczne numery, żeby wszędzie bydło upodlić gdzie się da., żeby przypadkiem tym młodym Ukrainkom nie pracowało się za dobrze, to im epierdzielić taką kpryskliwą, niemiłą osobę.
1
Jan AugustynowskiMyślę, że dla nikogo nie jest to praca marzeń. Czego Pani oczekiwał? Ukłonów i pełnego uśmiechu? Witamy Panią w naszym kiblu, zagrzałam deseczkę, przygotowałam papierek, czy podetrzeć Pani dupkę?
Ruszyły kolejne prace związane z estetyzacją Dworca Centralnego w Warszawie. Największe zmiany podróżni dostrzegą na peronach nr 2 i 3. Wykonawcę prac jest firma Winnicki, która realizuje projekt architektów z Sud Architekt Polska.
Na peronach nr 2 i 3 pojawiły się czasowe wygrodzenia związane są z budową słupów podtrzymujących konstrukcję antresoli, która powstanie w hali głównej. W przyszłym tygodniu dotychczasowe wygrodzenia zostaną zmienione, a od połowy czerwca zminimalizowane.
PKP S.A. podpisała umowę z wykonawcą, który wymieni szklaną elewację na dworcu Warszawa Centralna. Inwestycję przeprowadzi firma Buma Factory 1.
Inwestycja realizowana będzie w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszej kolejności wykonawca zajmie się przygotowaniem projektu wykonawczego. Następnie rozpoczną się prace budowlane na dworcu.
- Podczas wymiany szklanej elewacji zastosowane zostaną materiały o znacznie lepszych parametrach izolacyjności cieplnej.
PKP wybrało austriackiego dewelopera - firmę Immofinanz, na partnera dla realizacji projektu Warszawa Główna. Koncepcja zakłada stworzenie nowoczesnej przestrzeni miejskiej ze zróżnicowaną zabudową: biurową, handlowo – usługową i mieszkaniową. Jej koszt szacowany jest na 700 mln euro.
Inwestycja obejmie ok. 10-hektarowy teren w centrum miasta. PKP S.A. i Xcity Investment przystępują do negocjacji z inwestorem, dotyczących szczegółów projektu.
W budynku dworca Warszawa Centralna pojawi się kolejna znana marka. 23 kwietnia oficjalne otwarcie Biedronki.
Podróżni przebywający na Dworcu Centralnym i mieszkańcy Warszawy będą mogli zrobić zakupy w Biedronce. Sieciowy najemca zagospodarował część zachodniej antresoli obiektu, otwierając lokal o powierzchni ok. 900 mkw. Sklep będzie czynny codziennie w godzinach 7.00-23.00.
Obecnie sklepy Biedronki funkcjonują już na dwóch innych dworcach kolejowych – Warszawa Wschodnia i Kraków Główny.
Nowa antresola kończy temat Centralnego. PKP SA go nie zburzą
Rozpoczyna się kolejny etap „estetyzacji” dworca Warszawa Centralna, w ramach którego w holu głównym pojawi się nowa antresola. Projekt jednak nie wszystkim się podoba. – Ta antresola musi powstać. Większość pasażerów chce mieć gdzie usiąść i móc korzystać z większej oferty usług w rejonie kas. Tak wychodzi z naszych badań – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP SA.
Pod koniec marca br. startują prace związane z estetyzacją Dworca Centralnego. Pierwszy etap inwestycji potrwa ok. 2 miesięcy. Wykonawcę zmian, jakie czekają dworzec - jest to firma Winnicki, która zrealizuje projekt architektów z SUD Architekt Polska.
W pierwszej kolejności wykonawca realizował będzie prace związane z demontażem szklanych kubików w hali głównej. Rozpoczną się również pierwsze rozbiórki w galeriach podziemnych. Część budynku objęta pracami zostanie specjalnie wygrodzona.
Zakończyły się prace związane z izolacją termiczną stropodachu na Dworcu Centralnym. To pierwsza z planowanych inwestycji, które pomogą ocieplić obiekt.
Prace związane z izolacją rozpoczęto pod koniec ubiegłego roku. Podczas inwestycji pod sufitem hali głównej rozwieszono niebieską płachtę, nad którą toczyły się roboty. Jak informuje PKP S.A., całe przedsięwzięcie realizowano etapami, aby zminimalizować ewentualne utrudnienia dla pasażerów.
PKP SA: Centralny ma służyć jako powierzchnia reklamowa
Co udało się w Poznaniu, nie uda się w Warszawie. Reklamy nie znikną z elewacji Dworca Centralnego. PKP SA przekonują, że „od zawsze” była ona traktowana jako powierzchnia reklamowa.
PKP SA wybrało wykonawcę zmian, jakie czekają Dworzec Warszawa Centralna - jest to firma Winnicki Sp. z o.o. Zrealizuje projekt architektów z SUD Architekt Polska.
Już wkrótce PKP S.A. rozpocznie kolejną inwestycję na Dworcu Centralnym. Największą zmianą na dworcu będzie nowa aranżacja hali głównej. Zamiast dotychczasowych szklanych kubików pojawią się nowe lokale komercyjne. W hali powstanie również antresola, na którą z poziomu „0” będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Podróżni zyskają w ten sposób dodatkową przestrzeń do oczekiwania na pociąg.
W proponowanych przez inwestorów koncepcjach dotyczących zabudowy terenów dworca Warszawa Główna pojawia się sporo powierzchni handlowo-usługowych. W każdej ofercie, z racji tak dużego terenu, są zaplanowane obiekty wielofunkcyjne. Są części przeznaczone na mieszkaniówkę, są pomysły na nowe powierzchnie biurowe, czy też obiekty kulturalno-sportowe - mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.
Jeszcze w I kwartale br. na Dworcu Centralnym pojawią się kolejni najemcy - w galerii wschodniej otwarta zostanie restauracja wegetariańska Biloway, a w galerii północnej salon fryzjerski.
W tym roku rozpocznie się również realizacja projektu estetyzacji Dworca Centralnego, który zakłada wyburzenie szklanych kubików i budowę antresoli w holu głównym oraz modernizację nieremontowanych dotychczas podziemnych galerii (galeria zachodnia i część galerii północnej).
Na warszawskim Dworcu Centralnym pojawi się kolejny sieciowy najemca. Tym razem podróżni będą mogli skorzystać z oferty spożywczo-przemysłowej, jaką zaoferuje im sklep Biedronka.
Lokal zostanie otwarty na poziomie antresoli zachodniej, nadając tym samym nową funkcję niezagospodarowanej dotychczas części dworca. Powierzchnia sklepu wyniesie ponad 900 mkw., co oznacza, że będzie to największa Biedronka funkcjonująca na terenie dworca kolejowego.
PKP ogłasza przetarg na przebudowę hali Warszawy Centralnej
PKP SA ogłosiły przetarg na przebudowę hali głównej dworca Warszawa Centralna, w której pojawi się nowa antresola handlowa. Prace obejmą również fragment podziemnej galerii północnej, galerię zachodnią, galerię i hol kasowy WKD, a także systemy przeciwpożarowe.
PKP S.A. szykuje się do kolejnej inwestycji na Dworcu Centralnym. Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z izolacją termiczną stropodachu.
Spółka zamierza ocieplić obiekt. Dzięki temu przestrzeń hali dworca stanie się bardziej komfortowa. Jednym z pierwszych zadań wpisujących się w tę inwestycję będzie izolacja stropodachu za pomocą wełny termicznej. PKP S.A. właśnie podpisała umowę z wykonawcą, który zrealizuje przedsięwzięcie – firmą Ecofair sp. z o.o.