Fińska firma Scanfil rozbuduje swoją polską fabrykę w SieradzuScanfil Poland

Fińska firma Scanfil rozbuduje swoją polską fabrykę w Sieradzu

Orzech
Orzech
REKLAMA

Fińska firma Scanfil, jeden z największych producentów kontraktowych i dostawców systemów dla branży elektronicznej zdecydował się zainwestować ok. 6 mln euro w rozbudowę swojej polskiej fabryki w Sieradzu, w województwie łódzkim. W ramach planowanej inwestycji powstanie nowa linia produkcyjna elektroniki oraz automatyki magazynowej.

– Nowa linia produkcyjna elektroniki zostanie zamontowana w istniejącym budynku fabryki i zwiększy moce produkcyjne Sieradza elektroniki już w trzecim kwartale 2023 roku – informuje Petteri Jokitalo, CEO Scanfil.

Oprócz zwiększenia mocy produkcyjnej w istniejącym budynku, Scanfil zamierza także rozbudować swój kompleks produkcyjny w Sieradzu o nowy budynek o powierzchni około 8000 metrów kwadratowych.

W najbliższym czasie rozpocznie się wstępne planowanie tego przedsięwzięcia, a ostateczna decyzja dotycząca nowego budynku produkcyjnego zostanie podjęta jeszcze w 2023 roku.

Inwestycja ta pozwoli firmie na powiększenie powierzchni sieradzkiej fabryki do ok. 26 000 mkw. do 2025 roku. Plany rozbudowy polskiej fabryki związane są z silnym popytem i przewidywanym potencjalnym wzrostem produkcji, który związany jest przez zamówienia od klientów przemysłowych i medycznych.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani planami ekspansji w Sieradzu. Nowe moce produkcyjne pozwolą nam lepiej niż kiedykolwiek obsługiwać naszych klientów i realizować dostrzegany potencjał wzrostu – podkreśla Paweł Kurowski, dyrektor zarządzający fabryki Scanfil Sieradz.

Największymi klientami fabryki Scanfil w Sieradzu są globalni klienci z sektorów Energy & Cleantech, Automation & Safety oraz Medtech & Life Science.

REKLAMA
Scanfil Poland

O inwestorze:

Scanfil to międzynarodowy producent kontraktowy i dostawca systemów dla branży elektronicznej z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży elektronicznej. Scanfil Poland Sp. z o.o jest częścią fińskiej Grupy Scanfil. Główna siedziba mieści się w Sievi w Finlandii.

Oddział w Sieradzu działa od 1995 roku, a pod marką Scanfil od 2016 r. i jest największą fabryką w grupie wszystkich fabryk Scanfil na świecie.

W 2017 roku firma uzyskała zezwolenie na działalność w Podstrefie Sieradz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Kompleks 6. W ramach zezwolenia rozbudowano 8500 mkw. istniejący przy ul. Wojska Polskiego zakład , który zwiększył nie tylko moce produkcyjne, ale utworzył 200 nowych miejsc pracy. Obecnie Scanfil zatrudnia blisko 1000 pracowników

Klientami są światowe koncerny, dla których Scanfil realizuje szeroki zakres usług. Od projektowania przez produkcję i zaopatrzenie w materiały, po rozwiązania logistyczne. Scanfil produkuje pod marką klienta. Działa głównie w obszarach elektroniki, mechaniki i integracji systemów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA