Fiński UPM dalej rozwija swój Business HUB we Wrocławiu. Będą kolejne nowe miejsca pracyfot. Jakub Zazula

Fiński UPM dalej rozwija swój Business HUB we Wrocławiu. Będą kolejne nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Międzynarodowa firma działająca w przemyśle leśnym UPM po roku działalności zdecydowała się na rozwój swojego polskiego oddziału zlokalizowanego w stolicy Dolnego Śląska.
Pochodząca z Finlandii spółka posiada we Wrocławiu UPM Business HUB. Zatrudnia w nim aktualnie 230 pracowników. Do końca tego roku roku chce zatrudnić w stolicy Dolnego Śląska kolejnych 80. Wrocławski oddział tej międzynarodowej firmy zajmuje się obsługą różnych procesów finansowych i biznesowych takich jak m.in. obsługa klienta, sprzedaż, marketing i logistyka.
Zasięg działalności grupy jest globalny, a wrocławskie biuro świadczy usługi głównie dla krajów europejskich. O wyborze Wrocławia jako lokalizacji centrum biznesowego firmy UPM zadecydowały takie czynniki, jak potencjał inwestycyjny miasta i dostęp do wykwalifikowanych kandydatów. 
UPM Business Hub we Wrocławiu działa od 2020 roku w biurowcu CU Office przy ul. Jaworskiej. Firma rozpoczęła swoją działalność we Wrocławiu w lutym 2020 r. Wrocławski HUB obsługuje procesy finansowe, w ramach obszarów: księgi głównej i kontrolingu finansowego (RTR), obszaru zobowiązań (STP) i należności (LTC) oraz biznesowe takie jak m.in. obsługa klienta, sprzedaż, marketing, logistyka, stakeholder relations, zakupy i inne. 
– Zasięg działalności jest globalny, ale głównie obsługujemy kraje europejskie. Warto wspomnieć, że nie przenosimy do Wrocławia procesów transakcyjnych, powtarzalnych, tylko te bardziej skomplikowane. Ma to wpływ na nasze rekrutacje. Szukamy bardziej doświadczonych specjalistów z unikatowymi kompetencjami – mówi Dawid Koryl, Wrocław Business Hub Director.
REKLAMA

Wrocławskiemu oddziałowi nie przeszkadza też za bardzo pandemia CoVid-19.

– Mimo trudnej sytuacji świetnie sobie poradziliśmy i wszystkie projekty zostały zrealizowane na czas. Co więcej, powstanie i sposób funkcjonowania HUB zostały docenione i zauważone w całej organizacji, co sprawiło, że staliśmy się strategicznym miejscem dla UPM i kolejni klienci wewnętrzni decydują się na lokowanie swoich operacji w naszym centrum we Wrocławiu – podkreśla Koryl.
UPM to pochodząca z Finlandii, międzynarodowa firma działająca w przemyśle leśnym. W Polsce zatrudnia ponad 1000 osób: w Business HUB Wrocław230, w fabrykach UPM pod Wrocławiem w Biskupicach Podgórnych i Nowej Wsi Wrocławskiej700 oraz w Krakowie, w centrum usług HR100.
Źródło: wroclaw.pl, UPM

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA