Firma AQ Wiring Systems stawia na Łódź. Powstanie wiele nowych miejsc pracyMateriały prasowe

Firma AQ Wiring Systems stawia na Łódź. Powstanie wiele nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma AQ Wiring Systems zdecydowała się wynająć dodatkową powierzchnię, a jednocześnie przedłużyła kontrakt na wcześniej wynajmowane 12 300 mkw. powierzchni produkcyjnej w ramach SEGRO Park Łódź.

AQ Wiring Systems Sp. z o.o. jest częścią szwedzkiego koncernu o globalnym zasięgu – AQ Group. Zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą wiązek kablowych zasilających i sterujących oraz modułów elektromechanicznych.

W dotychczas wynajmowanej powierzchni w SEGRO Park Łódź, AQ Wiring Systems działa od 2019 roku. Pracuje w niej tysiąc osób, które korzystają z części magazynowo-produkcyjnej i biur wyposażonych w nowoczesny system rezerwacyjny.

Firma zdecydowała się wynająć dodatkowe 5 700 mkw. Rozbudowa budynku zakłada m.in. przygotowanie 20 proc. miejsc parkingowych pod możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Docelowa wielkość obiektu to 18 000 mkw. AQ Wiring Systems planuje zwiększenie zatrudnienia w rozbudowanej powierzchni nawet do 400 osób.

Materiały prasowe
REKLAMA

– Rozbudowa to kolejny, ważny krok podczas naszej wieloletniej współpracy z SEGRO. W 2019 roku zrealizowany został szyty na miarę obiekt, dzięki któremu zwiększyliśmy przestrzeń operacyjną o ponad 9 600 mkw. Teraz, dzięki kolejnej umowie zyskamy dodatkowe 5 700 mkw., co da nam możliwość zwiększenia produkcji, realizacji większej ilości zamówień oraz zatrudnienia. Park SEGRO jest doskonale zlokalizowany, dlatego idealnie pasuje do naszego modelu działania i od lat jest filarem logistyki eksportu AQ Wiring Systems – mówi Mariusz Kopeć, Dyrektor Zarządzający, AQ Wiring Systems.

– Gratulujemy firmie AQ Wiring Systems tempa rozwoju i dziękujemy za ponowne zaufanie – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO. – Fakt, że klient zdecydował się nie tylko na przedłużenie dotychczasowej umowy, ale również na rozbudowę, jest dla nas najlepszym świadectwem wzorowej współpracy.

– Zawsze dbamy o to, by rozwiązania wypracowywane wspólnie z klientem jak najlepiej odpowiadały profilowi ich działalności. W przypadku AQ Wiring Systems w istniejącej powierzchni były to m.in. dedykowana, chłodzona hala produkcyjna i dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych – podsumowuje Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

Materiały prasowe

SEGRO Logistics Park Łódź korzysta ze swojej wyjątkowej lokalizacji w sercu Polski. Park położony jest we wschodniej części Łodzi, w dzielnicy Widzew-Olechów. Zaledwie 15 km dzieli go od autostrady A2 (wschód-zachód), a w jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się węzeł Łódź-Wschód z autostradą A1 (północ-południe).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA