Firma Zalando wprowadziła się do nowego centrum logistycznego pod BydgoszcząMateriały prasowe

Firma Zalando wprowadziła się do nowego centrum logistycznego pod Bydgoszczą

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Zalando wprowadziła się do nowego centrum logistycznego w Przyłękach koło Bydgoszczy. Kompleks wybudowany przez Hillwood Polska, w formie "szytej na miarę" to ponad 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. W inwestycji zastosowano szereg rozwiązań ekologicznych oraz udogodnień dla przyszłych pracowników.

Hala magazynowa, wybudowana dla internetowego klubu zakupowego Zalando Lounge ma ponadstandardową wysokości 16 m oraz ponad 100 tys. mkw. Na piętrze znajduje się część biurowa o powierzchni 3280 mkw. wraz z obszerną jadalnią,

W ramach inwestycji zastosowano szereg ekologicznych rozwiązań. Jednym z ciekawszych są zielone ekrany akustyczne z nasadzeniami winorośli. W całym budynku zainstalowane zostało energooszczędne oświetlenie LED.

– Dodatkowo farma fotowoltaiczna, która powstała w ramach inwestycji, dostarczy zielonej i darmowej energii dla stacji ładowania rowerów elektrycznych, z których będą korzystali pracownicy centrum logistycznego. Z energii płynącej z paneli słonecznych będą mogli skorzystać również kierowcy samochodów elektrycznych, którzy swoje auta doładują tutaj po preferencyjnych cenach. Do ogrzewania budynku, obok kotłów gazowych, posłużą elektryczne pompy ciepła – tak o rozwiązaniach w duchu zrównoważonego rozwoju, zastosowanych w obiekcie magazynowym w Przyłękach opowiada Piotr Łada, Dyrektor Techniczny w Hillwood Polska.

Deweloper zadbał nie tylko o samą halę, ale również o przyjazne otoczenie wokół budynku. Zamiast klasycznych trawników, posiane zostały łąki kwietne, które przynoszą wiele korzyści dla środowiska, wspierając różnorodność biologiczną. Łąki skutecznie zatrzymują wodę deszczową, dlatego też nie wymagają podlewania i są wyjątkowo odporne na suszę. Dzięki temu powstają tam enklawy dla pszczół i owadów.

REKLAMA

– Cieszymy się, że firma Zalando po raz kolejny zaufała Hillwood Polska. Pierwszy magazyn, o powierzchni ponad 120 tys. mkw., zbudowaliśmy dla Zalando w Olsztynku. W trakcie długofalowej współpracy dobrze poznaliśmy potrzeby i wymagania naszego firmy. Kolejna realizacja dla tego klienta, jest potwierdzeniem wysokiej jakości naszych budynków oraz terminowości ich wykonania – mówi Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska.

Nowoczesne magazyny od Hillwood

Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie i Ameryce Północnej. Na świecie firma wybudowała ponad 20 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad milion w Polsce.

Na Polskim rynku Hillwood obecny jest od 2014 roku, budując nowoczesne centra logistyczne i przemysłowe na wynajem, również w formule BTS (szyte na miarę). Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Swoją działalność Hillwood Polska prowadzi na głównych rynkach magazynowych, takich jak Warszawa, Polska Centralna, Wrocław oraz Górny Śląsk, inwestując także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach, jak Częstochowa, Kutno czy Świebodzin.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA