Twierdza Srebrna Góra, jeden z najbardziej znanych obiektów na Dolnym Śląsku, jeden z unikatowych zabytków historycznych, niedawno zyskała nowe atrakcje turystyczne. Zakończony został projekt rewaloryzacji zaniedbanych obszarów twierdzy, co zaowocowało otwarciem nowego hostelu oraz restauracji.
Przedstawiciele pięciu dolnośląskich gmin podpisali 24 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim umowy na budowę Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności. W bieżącym roku powstanie ich w sumie 17, a w roku 2024 ma powstać kolejnych 13. Sygnatariuszami podpisanych w tym dniu umów są gminy Jaworzyna Śląska, Sobótka, Lubań, Strzegom oraz Milicz.
Program zakłada budowę tras rowerowych służących doskonaleniu techniki jazdy na rowerze górskim. Siedemnaście jednostek samorządu terytorialnego otrzyma na ten cel dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu. 17 lipca marszałek Cezary Przybylski, wicemarszałek Grzegorz Macko i członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda podpisali pierwsze umowy z samorządowcami z regionu.
Gmina Stoszowice ogłosiła przetarg na budowę kolejnego inkubatora przedsiębiorczości wraz z infrastrukturą techniczną i uzbrojeniem terenu. Nowy obiekt ma zadbać o rozwój takich innowacyjnych przedsiębiorstw jak te z przemysłu odnawialnych źródeł energii czy pojazdów autonomicznych.
W środę, 9 marca na terenie największej górskiej twierdzy w Europie – Twierdzy w Srebrnej Górze wmurowano kapsułę czasu, która upamiętni największą w historii tego wielkiego, zabytkowego obiektu inwestycję. Dzięki środkom finansowym pozyskanym z funduszy norweskich ruszyły prace rewitalizacyjne i remontowe, w ramach których zostaną odtworzone i odgruzowane wnętrza, powstanie hostel, restauracja, odtworzony zostanie historyczny drewniany most i stworzona nowa oferta edukacyjna.