Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości Gmina Stoszowice / Creoprojekt

Na Dolnym Śląsku powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Gmina Stoszowice ogłosiła przetarg na budowę kolejnego inkubatora przedsiębiorczości wraz z infrastrukturą techniczną i uzbrojeniem terenu. Nowy obiekt ma zadbać o rozwój takich innowacyjnych przedsiębiorstw jak te z przemysłu odnawialnych źródeł energii czy pojazdów autonomicznych.

Obiekt powstanie na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach, a wartość całego projektu szacuje się na kwotę 23,5 mln zł. Inkubator otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Projekt zakłada poprawę warunków dla rozwoju gospodarczego gminy Stoszowice poprzez utworzenie nowoczesnej infrastruktury przeznaczonej do rozwoju gałęzi przemysłu takich jak np. mechanika specjalistyczna w tym pojazdów autonomicznych czy produkcja urządzeń OZE.

– Obiekt ma kluczową rolę dla WSSE podstrefa Stoszowice będzie bodźcem do rozwoju otoczenia gospodarczego czy też wsparciem dla środowiska naukowego, które swoje zadania będzie realizować nie gdzie indziej, tylko w Gminie Stoszowice. Przedsiębiorców branży budowlanej, chętnych do wspólnej realizacji projektu, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami projektu na naszej platformie przetargowej – mówi wójt gminy Stoszowice, Paweł Gancarz.

Obiekt ma być wyposażony w specjalistyczne warsztaty i hale produkcyjne, z których potencjalni najemcy korzystać będą mogli po preferencyjnych cenach. Oprócz hali badawczo-produkcyjnej w obiekcie znajdą się pomieszczenia biurowe, sala szkoleniowa, pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia socjalno-techniczne.

Za projekt architektoniczny odpowiada firma Creoprojekt z Wrocławia.

REKLAMA
Gmina Stoszowice / Creoprojekt
Gmina Stoszowice / Creoprojekt

Powierzchnia użytkowa obiektu inkubatora wyniesie 3319 mkw. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2023 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA