Zgodnie z zapowiedziami aktywnej walki z patodeweloperką miasto Kraków nie wydaje zgód na prace remontowe mające na celu przebudowę domu jednorodzinnego na budynek wielorodzinny, a nadzór budowlany kontroluje i prowadzi postępowania dotyczące takich obiektów. Działalnością jednego z inwestorów, który odpowiada za tego typu nielegalnie przebudowy w Krakowie, zainteresowała się prokuratura.
W województwie podkarpackim, w liczącej ponad 55 tysięcy mieszkańców Stalowej Woli powstanie duży, nowoczesny aquapark. Pod koniec czerwca otwarto przetarg na inwestycję, do którego zgłosiło się 5 firm. Oferty wahają się od 193,8 mln zł do 243,8 mln zł. Postępowanie w ramach przetargu powinno zakończyć się do września i wówczas wyłoniony zostanie wykonawca zadania. To zostanie zrealizowane w ciągu 26 miesięcy od podpisania umowy. Budowa parku wodnego przewiduje olbrzymi zakres prac.
Programy Inwestycji na rozbudowę węzłów Kowale, Szadółki i Straszyn na trójmiejskiej obwodnicy w ciągu S6 zostały podpisane przez Ministerstwo Infrastruktury. Zapewnia to GDDKiA finansowanie na realizację rozbudowy węzła Szadółki oraz na prace projektowe dla węzła Kowale. Dodatkowo dla węzła Straszyn GDDKiA otrzymała środki na projekt i roboty budowlane wraz z analizą rozbudowy odcinka między węzłami Rusocin (A1) i Straszyn (S6).
Zgodnie z planem realizowane są łódzkie inwestycje CPK na linii kolejowej nr 85, która przebiegnie przez miasto. Ukończona została komora startowa na Retkini, od której zacznie się drążenie tunelu Kolei Dużych Prędkości. Na budowie komory Fabryczna zostały wykonane ściany szczelinowe, a w sąsiadującym Łódzkim Domu Kultury zakończyły się prace zasadnicze przy wzmacnianiu jego fundamentów. Pod koniec czerwca br. spółka CPK i konsorcjum PORR podpisały umowę na drążenie tunelu dla KDP, na którego przebiegu trwają ekspertyzy i badania stanu technicznego łódzkich kamienic.
Znakomita wiadomość. Kolejne zabytkowe, przedwojenne kamienice w stolicy Dolnego Śląska odzyskają swój dawny blask. W ciągu najbliższych kilku lat (2025-2028, kilka inwestycji do 2013), we Wrocławiu gruntowane remonty przejdzie łącznie prawie 200 kamienic, zlokalizowanych na Nadodrzu, Ołbinie, Przedmieściu Oławskim, a także na innych osiedlach. Miasto przedstawiło listę budynków przeznaczonych do remontów.
Budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair, które powstaje w Krakowie dobiega końca. Inwestycja linii lotniczej nr 1 w Polsce i Europie, o szacowanej wartości 130 milionów euro zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2025 roku. Wszystko wskazuje na to, iż harmonogram realizacji zostanie zachowany — obiekt jest niemal ukończony, a w jego wnętrzu widoczny jest fragment kadłuba samolotu. Kończą się również prace związane z budową nowej drogi, która umożliwi bezpośrednie połączenie centrum z terminalem pasażerskim.
Niemiecka sieć drogerie dm kontynuuje swoją ekspansję w Polsce iumacnia się na Dolnym Śląsku. Otwiera swój 15. sklep w województwie. Dokładnie wczwartek, 17 lipca o godzinie 9:30 dm zaprasza klientów do wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Mieszkańcy miasta chętnie odwiedzają sklepy tej marki. To zawsze doskonała okazja do zrobienia korzystnych zakupów i doświadczenia licznych atrakcji przygotowanych na tę okoliczność.
Znany polski inwestor i hotelarz, prezes Grupy Arche Władysław Grochowski uratuje kolejny polski zabytek. Za dwadzieścia miesięcy (w 2027 roku), w Tarnowie zostanie otwarty nowy obiekt, połączony z zabytkiem, jakim jest Młyn Szancera. 8 lipca 2025 roku rozpoczęły się oficjalnie prace, symbolicznie wbito pierwsze łopaty. W miejscu zniszczonego budynku stanie hotel. Za projekt i realizację odpowiada Grupa Arche, która specjalizuje się w tego typu zadaniach.
Wybrano wykonawcę obwodnicy Bobolic (powiat koszaliński, woj. zachodniopomorskie) w ciągu drogi krajowej nr 25. Nowa trasa będzie poprowadzona w śladzie rozebranej w 1945 roku linii kolejowej.
Samorząd Miasta Elbląga ogłosił konkurs pod nazwą „Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy terminala portowego T2 przy ul. Żytniej oraz rozbudowy i przebudowy terminala portowego przy ul. Radomskiej”. Inicjatywa ta stanowi element strategicznego projektu pn. „Rozwój portu morskiego w Elblągu”, który nabrał tempa po uruchomieniu przekopu Mierzei Wiślanej oraz rozbudowie drogi wodnej umożliwiającej wpływanie statków o długości do 100 metrów.