REKLAMA

Polimex-Mostostal S.A.

Inwestycje Polimex-Mostostal S.A.

Artykuły o Polimex-Mostostal S.A.

Za blisko 4 miliardy złotych w Rybniku powstanie największy w Polsce blok gazowo-parowy [FILM+WIZUALIZACJE]
Budowa bloku gazowo - parowego w Rybniku wkracza w decydujący etap. W toku są zaawansowane prace projektowe i przygotowawcze do budowy. Podpisana została kompleksowa umowa na realizację głównego zadania i wydane zostały decyzje środowiskowe. Na przełomie pierwszych kwartałów 2024 roku spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę tego największego w Polsce bloku gazowo - parowego. Docelowo pokryje on zapotrzebowanie na energię elektryczną dla blisko 2 mln gospodarstw domowych.
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepła
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane.
Obok lotniska Rzeszów-Jasionka wystartowała budowa najnowocześniejszej bazy obsługi technicznej w Polsce [WIZUALIZACJE]
21 września 2023 roku, na terenie sąsiadującym z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka, wbito pierwszą łopatę pod budowę największej inwestycji w historii polskiego lidera obsługi technicznej samolotów (spółki LOTAMS). Tym samym uroczyście zainaugurowano etap prac budowlanych bazy zlokalizowanej na Podkarpaciu, która za 21 miesięcy przyjmie do obsługi pierwsze samoloty.
Pod Wrocławiem dobiega końca budowa wartej ponad miliard złotych nowej, wielkiej ekologicznej elektrociepłowni
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkańców.
W Siechnicach pod Wrocławiem za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy buduje nowe kogeneracyjne źródło ciepła
PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, oficjalnie przekazała plac budowy generalnemu wykonawcy – konsorcjum Polimex Energetyka oraz Polimex Mostostal. Nowa jednostka wytwórcza, zasilana paliwem gazowym, powstanie na terenie Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Zakończenie całości prac zaplanowano na 2025 rok.
Półmetek budowy Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Budowa jednego z najnowocześniejszych, "zielonych" centrów badawczych w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnęła półmetek. Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej będzie zapleczem badawczo-rozwojowym dla najważniejszych specjalizacji regionu Pomorza, tj. energooszczędnego budownictwa, ekoenergetyki i technologii ochrony środowiska. Ale nie tylko.
Za ponad miliard złotych w Siechnicach pod Wrocławiem, powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
PGE Energia Ciepła z pozwoleniem na nową inwestycję w Bydgoszczy
PGE Energia Ciepła z Grupy PGE otrzymała pozwolenie na budowę niskoemisyjnego źródła kogeneracyjnego w Elektrociepłowni Bydgoszcz II. Powstanie nowej jednostki wytwórczej zasilanej paliwem gazowym wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście. Inwestycja zakończy się w I kwartale 2025 roku.
Za ponad miliard złotych powstaje nowa, wielka elektrociepłownia gazowa w Siechnicach pod Wrocławiem [ZDJĘCIA + FILM]
Trwa budowa nowej elektrociepłowni Nowa Czechnica. Wyprodukuje energię dla mieszkańców gminy Siechnice i południowej części stolicy Dolnego Śląska. Będzie zasilana gazem, co oznacza odejście od węgla. Ta bardzo ważna i wielka inwestycja warta jest ponad miliard złotych.
REKLAMA