REKLAMA

Stare Miasto

Inwestycje Stare Miasto

Artykuły o Stare Miasto

Zakończył się I etap modernizacji zabytkowego hotelu Royal w Krakowie [ZDJĘCIA]
Zakończył się I etap modernizacji zabytkowego, przedwojennego Hotelu Royal wchodzącego w skład Grupy PHH. To pierwszy etap gruntownej modernizacji obiektu, który docelowo będzie funkcjonował pod szyldem marki Le Méridien, należącej do sieci Marriott International. Będzie to również pierwszy hotel tej prestiżowej marki w Polsce.
W Krakowie trwa budowa drugiego w tym mieście hotelu pod marką Indigo [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski otwarty zostanie drugi hotel pod marką Indigo. Jest to sieć małych, indywidualnych hoteli butikowych, która jest częścią IHG Hotels & Resorts. Od 2016 roku w Krakowie działa już pierwszy hotel Indigo z 56 pokojami. Znajduje się w kamienicy przy ul. św. Filipa na Starym Kleparzu, w pobliżu Dworca Głównego PKP.
Pusta, narożna działka po dawnym Kalogródku przy ulicy Kuźniczej zostanie zabudowana. Co tam powstanie?
Pusta, narożna działka po dawnym Kalogródku, przy skrzyżowaniu ulic Kuźniczej i Uniwersyteckiej zostanie w końcu zabudowana. Właściciel nieruchomości – Uniwersytet Wrocławski planuje tam realizację jednej ze swoich nowych inwestycji.
Będzie dyskusja nad planem dla obszaru "Nowy Świat" w Krakowie
Już wkrótce tematem konsultacji będzie plan dla obszaru "Nowy Świat", który rozciąga się na trzy dzielnice: Stare Miasto, Krowodrzę i Zwierzyniec. Jest to teren z wyjątkowym układem urbanistycznym, na którym znajduje się wiele obiektów związanych z kulturą, sztuką, nauką i oświatą.
W centrum Wrocławia powstanie nowy, wielki kompleks biurowo-hotelowy
W samym centrum Wrocławia, przy ulicy Kolejowej, w miejscu po wyburzonym tzw. "szkieletorze" (niedokończonym parkingu wielopoziomowym) ma zostać zrealizowana nowa, duża inwestycja. Znamy jej szczegóły.
Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie przechodzi rewitalizację. Powstanie w nim hotel [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
Zabytkowy budynek Poczty Głównej w Krakowie zostanie zrewitalizowany i zaadaptowany na hotel. W planach są m.in.: ogólnodostępny taras widokowy na dachu, otwarty bar, restauracja, kącik historii poczty oraz sale koncertowe i konferencyjne.
W samym centrum Wrocławia, na Starym Mieście, powstaje kompleks mieszkaniowo-usługowy Bernardyńska [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W samym centrum Wrocławia, na Starym Mieście, na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami: Bernardyńską, Purkyniego i Janickiego we Wrocławiu, tuż przy Parku Słowackiego, Panoramy Racławickiej i Muzeum Architektury ruszyła budowa nowego, dużego kompleksu mieszkaniowo-usługowego Bernardyńska.
Biurowce rosną w Krakowie. Deweloperzy ogłaszają kolejne projekty
Kraków, z zasobami ponad 1 mln 651 tys. mkw., jest największym regionalnym rynkiem biurowym w kraju. Przez wiele lat projekty biurowe powstawały w różnych częściach miasta. Ale to się zmienia. W ostatnim czasie najemcy zaczęli relokować się bliżej centrum, a najbardziej upodobali sobie dzielnice: Grzegórzki, Stare Miasto, Podgórze i Krowodrzę. Zainteresowanie najemców przyciągnęło do tych lokalizacji również deweloperów.
Firma Orange Polska wystawiła na sprzedaż zabytkowy budynek dawnej Poczty Paczkowej i Telegrafu na Starym Mieście [ZDJĘCIA]
Przedwojenny, zabytkowy budynek dawnej Poczty Paczkowej i Telegrafu przy zbiegu ulic Janickiego i Purkyniego we Wrocławiu należy dziś do Orange Polska i pełni funkcję biurową. Oprócz biur w gmachu znajdują się także sale konferencyjne i inne pomieszczenia. Firma telekomunikacyjna już od kilku lat chce sprzedać tę nieruchomość, znajdującą się na wrocławskim Starym Mieście, tuż obok placu Nowy Targ i kilkaset metrów od Rynku.
Podpisano umowę na budowę nowej siedziby Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i CBZC [WIZUALIZACJE]
W wtorek 22 listopada Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu podpisała umowę z firmą CLIMAMEDIC Sp. z o.o. umowę na budowę nowej siedziby Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i wrocławskiego Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu.
REKLAMA