FitFabric nowym najemcą kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi źródło: materiały inwestora

FitFabric nowym najemcą kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
WIMA - Widzewska Manufaktura
adresŁódź, Aleja Piłsudskiego 105
inwestorCavatina Holding S.A.
REKLAMA
Jedna z najbardziej popularnych sieci fitness w Polsce otworzy klub w rewitalizowanym przez Cavatina Holding S.A. kompleksie WIMA Widzewska Manufaktura. Sieć FitFabric, będąca częścią giełdowej grupy Benefit Systems, z początkiem 2023 r. zajmie cały budynek D, zlokalizowany od strony al. Piłsudskiego w Łodzi. W czterech etapach inwestycji deweloper chce docelowo oddać około 55 tys. mkw. powierzchni, tworząc miejsce do pracy, mieszkania i spędzania wolnego czasu.
FitFabric to znana sieć klubów fitness działająca od 2013 r. (od 2020 r. w ramach Benefit Systems Oddział Fitness). Obecnie na terenie Łodzi i województwa łódzkiego marka proponuje 17 lokalizacji i planuje dalszy rozwój. Nowocześnie i różnorodnie wyposażone sale, rozbudowana oferta zajęć, wsparcie profesjonalnych trenerów i dietetyków, a także elastyczny wybór karnetów – to wyróżniki oferty FitFabric.
materiały inwestora
W I kwartale 2023 r. miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli skorzystać z nowego klubu sieci o pow. ponad 1,9 tys. mkw. – zlokalizowanego w zabytkowym, postindustrialnym budynku wchodzącym w skład kompleksu WIMA Widzewska Manufaktura. Poza unikatową architekturą zaaranżowaną w najwyższym, współczesnym standardzie, miejsce to wyróżnia świetna komunikacja z różnymi częściami miasta (budynek zlokalizowany przy jednej z głównych łódzkich arterii, blisko przystanków komunikacji miejskiej), a także wkomponowanie w multifunkcyjną przestrzeń łączącą część usługowo-handlową, biura oraz mieszkania na wynajem ze zrewitalizowanym 100-letnim parkiem.
– Cieszymy się, że wraz z rozwojem bazy klubów w różnorodnych lokalizacjach, dostęp do nowoczesnej infrastruktury i profesjonalnej oferty fitness staje się coraz łatwiejszy. W obiektach FitFabric użytkownicy odnajdą wiele autorskich, opracowanych przez ekspertów, programów treningowych, które pomogą zadbać zarówno o sylwetkę, jak i o zdrowie. Nowością w ofercie są m.in. sprzyjające relaksacji zajęcia z serii Antystres, czy treningi przygotowujące do uprawiania sportów zimowych. W klubach pojawią się również zajęcia Les Mills, czyli popularne na całym świecie programy treningowe zapoczątkowane przez olimpijczyka o tym nazwisku. To zupełna nowość na łódzkim rynku fitness. Wierzę, że klub powstający w Widzewskiej Manufakturze stanie się ważnym punktem na sportowej mapie Łodzi, a jego przestronne i nowocześnie wyposażone sale treningowe zapewnią klubowiczom najwyższy komfort ćwiczeń – mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness.
materiały inwestora
Widzewska Manufaktura to blisko 4 ha powierzchni i cztery 140-letnie pofabryczne obiekty wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi (przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor), w które Cavatina Holding S.A. zamierza tchnąć nowe życie. Będzie to jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.
– Ogromnie cieszę się, że listę naszych najemców w WIMie otwiera tak znana i lubiana marka, jak sieć FitFabric zajmując cały budynek D kompleksu. Nowoczesna przestrzeń siłowni i klubu fitness zapewni możliwość aktywnego spędzania czasu nie tylko mieszkańcom i pracownikom firm rezydujących w Widzewskiej Manufakturze, ale całej okolicznej społeczności. W przemyślany sposób podchodzimy do doboru funkcji proponowanych przez nas obiektów typu mixed-use. Tworzymy niemal samowystarczalne fragmenty miast, uzupełniając infrastrukturę o wspierające rozwój danej okolicy rozwiązania i usługi. Nasza pierwsza łódzka inwestycja przywróci mieszkańcom miasta jego historyczny fragment, w nowym, funkcjonalnym i zrównoważonym wydaniu – mówi Sebastian Świstak, Leasing Director w Cavatina Holding.
materiały inwestora
Koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. mkw. z fontanną. Nowoczesne biura klasy A wzbogacone o punkty usługowe znajdą swoje miejsce w dawnej przędzalni, nazywanej "amerykańską", gdyż przerabiano w niej bawełnę z USA, natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty dawnej skręcalni oraz przewijalni, gdzie również wprowadzone zostaną funkcje usługowe. Cały kompleks dostarczy na rynek 414 mieszkań na wynajem oraz 1171 miejsc parkingowych.
materiały inwestora
Cavatina Holding podchodzi bardzo indywidualnie do każdego ze swoich projektów biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania. To, co łączy inwestycje dewelopera, to certyfikacja w międzynarodowych standardach BREEAM i WELL Health-Safety Rating. Certyfikaty są namacalnym potwierdzeniem, że na wielu płaszczyznach budynek spełnia wysokie normy co do zastosowanych materiałów, energooszczędności czy też zastosowania rozwiązań pomagających zadbać o środowisko, a także, że można w nim stworzyć bezpieczne środowisko pracy.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA