W Łodzi powstaje wielki wielofunkcyjny kompleks WIMA Widzewska Manufaktura Cavatina Holding

W Łodzi powstaje wielki wielofunkcyjny kompleks WIMA Widzewska Manufaktura

FILM + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Łodzi, w dzielnicy Widzew, przy ulicy Piłsudskiego trwa realizacja nowej, dużej inwestycji Cavatina Holding S.A. – WIMA Widzewska Manufaktura. Będzie to jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji.

Widzewska Manufaktura to blisko 4 ha powierzchni i cztery 140-letnie pofabryczne obiekty wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi (przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor), w które Cavatina Holding S.A. zamierza tchnąć nowe życie.

Koncepcja odnowienia WIMY obejmuje przede wszystkim renowację i modernizację istniejących zabudowań pofabrycznych. Centralnym punktem kompleksu, miejscem spotkań i zielonym sercem tej inwestycji, będzie 100-letni park o powierzchni ok. 9 tys. mkw. z fontanną. Nowoczesne biura klasy A wzbogacone o punkty usługowe znajdą swoje miejsce w dawnej przędzalni, nazywanej "amerykańską", gdyż przerabiano w niej bawełnę z USA, natomiast na cele mieszkaniowe zostaną zaadaptowane obiekty dawnej skręcalni oraz przewijalni, gdzie również wprowadzone zostaną funkcje usługowe. Cały kompleks dostarczy na rynek 414 mieszkań na wynajem oraz 1171 miejsc parkingowych.

– W przemyślany sposób podchodzimy do doboru funkcji proponowanych przez nas obiektów typu mixed-use. Tworzymy niemal samowystarczalne fragmenty miast, uzupełniając infrastrukturę o wspierające rozwój danej okolicy rozwiązania i usługi. Nasza pierwsza łódzka inwestycja przywróci mieszkańcom miasta jego historyczny fragment, w nowym, funkcjonalnym i zrównoważonym wydaniu – mówi Sebastian Świstak, Leasing Director w Cavatina Holding.

Cavatina Holding S.A. podchodzi bardzo indywidualnie do każdego ze swoich projektów biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania. To, co łączy inwestycje dewelopera, to certyfikacja w międzynarodowych standardach BREEAM i WELL Health-Safety Rating. Certyfikaty są namacalnym potwierdzeniem, że na wielu płaszczyznach budynek spełnia wysokie normy co do zastosowanych materiałów, energooszczędności czy też zastosowania rozwiązań pomagających zadbać o środowisko, a także, że można w nim stworzyć bezpieczne środowisko pracy.

REKLAMA
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding
Cavatina Holding

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w WIMA Widzewska Manufaktura

WIMA Widzewska Manufaktura

Dostępna powierzchnia: 29877 m2
  • status budynku: w budowie
  • dostępność: 01 2024
  • klasa budynku: A
  • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
  • czynsz wywoławczy: 12.50
  • minimalny okres najmu (w latach): 5
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/59