Fundusz PZU planuje budowę biurowca w centrum KrakowaMateriały inwestora

Fundusz PZU planuje budowę biurowca w centrum Krakowa

Orzech
Orzech
REKLAMA

W stolicy Małopolski planowana jest realizacja nowego biurowca. Budynek przewidziany jest do realizacji na terenie dawnych Ogrodów Freegego, przy ulicy Lubicz.

Spółka Ogrody Lubicz, zależna od PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych Sektora Nieruchomości 2, złożyła w dniu 12 lipca wniosek o pozwolenie na budowę budynku biurowo-usługowego w Krakowie przy ul. Lubicz 36. Inwestycja będzie zlokalizowana na działce nr 88 ( Obręb 126105_9.0050: ) o powierzchni 0,7 ha. Wniosek został uzupełniony w dniu 25 lipca.

Inwestycja planowana była w tym miejscu już od kilku lat. Działka na której planowana jest budowa nowego biurowca znajduje się na terenie chronionego konserwatorsko obszaru urbanistycznego Kleparza dlatego też inwestor musiał uzyskać też pozwolenie od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Konserwator zabytków nie zaakceptowała przedstawianych wcześniej przez inwestora rozwiązań architektonicznych zaproponowanych dla biurowca PZU i inwestycja nie mogła się rozpocząć.

Inwestor za cel postawił sobie w tym projekcie „połączenie wysokiej jakości projektu deweloperskiego z zieloną przestrzenią, która naturalnie wplata się w życie miasta".

– "Wygraliśmy konkurs, który PZU zorganizowało na zagospodarowanie Ogrodów Freegego. Wybudujemy tam biurowiec z przestrzenią na wystawy historyczne, łącznie około 14 tys. m kw. Pięć kondygnacji, którymi dorównujemy do sąsiednich kamienic. Biurowiec częściowo będzie w drewnie. Z ogrodem dosłownie wyjdziemy na ul. Lubicz. Chcemy, żeby zapraszał ludzi do wejścia. Biurowiec PZU będzie kontynuował zabudowę sąsiednich kamienic. Duży nacisk kładziemy tam na zieleń wewnętrzną. Na razie nie mogę jednak nic więcej powiedzieć o tym projekcie" – powiedział Marek Dunikowski, znany krakowski architekt, w rozmowie z "Gazetą Wyborczą Kraków".

WIZUALIZACJA z 2020 r:

REKLAMA

Widok działki przy ul. Lubicz 36 w 2020 roku:

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

LOKALIZACJA:

GUNB
GUNB
GUNB
GUNB

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA