REKLAMA

Opinie o Galeria Kaskada (11)

Napisz komentarz
Orzech
Jan Hawełko
27 lutego Komputronik dołączy do najemców Galerii Kaskada w Szczecinie.

Sklep zajmie 200 mkw. powierzchni.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.

pokaz-artykul.png
Orzech
Podwykonawcy na budowie Kaskady walczą o wynagrodzenia

- Będziemy walczyli o to, co nam się należy - twierdzą podwykonawcy na budowie centrum handlowego w centrum Szczecina. Ich zdaniem zaległości wobec małych firm, które pracowały podczas budowy Kaskady, sięgają trzech milionów złotych - pisze "Gazeta Wyborcza Szczecin".

Więcej: http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopo ... 24490.html
Orzech
Szczecińska Galeria Kaskada otrzymała nagrodę dla najlepszego centrum handlowego (Best Shopping Center Development) w konkursie CiJ Awards Poland, organizowanym przez wiodący magazyn rynku nieruchomości CiJ Journal.pokaz-artykul.png
MatKoz
24941_1000x.jpg

24942_1000x.jpg

24943_1000x.jpg

24944_1000x.jpg
Jan Hawełko
Inwestycja o wartości 190 milionów euro to już szóste centrum ECE w Polsce. W nowo otwartej Galerii Kaskada w Szczecinie na mieszkańców Pomorza czeka ponad 140 sklepów, kawiarni i restauracji.

Po półtorarocznej budowie, przy al. Niepodległości, na rogu Placu Żołnierza Polskiego (dawnego Placu Królewskiego), otwarto Galerię Kaskada. W samym centrum miasta znajduje się 140 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych.

pokaz-artykul.png
Godfath3r
28 września o godz. 8.00 spółka deweloperska ECE Polska otworzy Galerię Kaskada w Szczecinie. Na trzech poziomach obiektu znajdzie się 140 sklepów, restauracji i punktów usługowych, w tym 35 marek dotąd nieobecnych w mieście. Całkowita wartość inwestycji to ponad 180 mln euro.

W obrębie całego obszaru oddziaływania Galerii Kaskada zamieszkuje blisko 720 tys. osób. Powierzchni najmu centrum handlowego to 43 tys. mkw.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Ponad 110 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej oraz 25 metrów wysokości ma ukończony właśnie budynek Galerii Kaskada. Aktualnie obiekt jest wynajęty w 97 proc. Zostanie otwarty jesienią br.

Monika Pyszkowska, dyrektor Galerii Kaskada, poinformowała, że zakończono kolejny etap inwestycji - stan surowy budynku. Przy realizacji obiektu wylano około 50 tys. mkw. betonu, wykorzystano 8 tys. ton stali zbrojeniowej oraz położono ok. 250 km kabli.

pokaz-artykul.png
Orzech
Sieć delikatesów spożywczych Alma otworzy swój kolejny w sklep w szczecińskiej Galerii Kaskada. Do tej pory powierzchnia GLA w centrum została skomercjalizowana w 90 proc. Wśród najemców pojawią się takie marki jak: Saturn, Van Graaf, C&A, Intersport czy Humanic.pokaz-artykul.png
Anna Maria
W Szczecinie na terenie spalonego w latach '80 kombinatu handlowo-rozrywkowegow Kaskada - deweloper firma ECE Projektmanagement wybuduje nowoczesny obiekt handlowy o tej samej nazwie, czyli "Galeria Kaskada". Według planów budynek zostanie otwarty jesienią 2011 roku. Galeria Kaskada ma być najnowocześniejszą i najbardziej elegancką śródmiejską galerią handlową w regionie zachodniopomorskim. Tu znajdą się sklepy najmodniejszych marek, kawiarnie, restauracje i punkty usługowe.

9099.fullsize.jpg

Całkowity koszt inwestycj to około 190 mln euro. Galeria zlokalizowana będzie w wyjątkowo atrakcyjnym punkcie w samym centrum miasta tj. przy Placu Żołnierza Polskiego, w obrębie ulic: Al. Niepodległości i ul. Obrońców Stalingradu. Bliskość dużych arterii drogowych sprawi, iż można tu dotrzeć aż 9 liniami komunikacji miejskiej. Ponadto obiekt usytuowany będzie w pobliżu najważniejszych atrakcji turystycznych Szczecina: Bramy Portowej i Bramy Królewskiej, Zamku Książąt Pomorskich, Muzeum Narodowego.

Galeria Kaskada składać się ma z 7 kondygnacji, w tym jednej podziemnej. Na trzech poziomach handlowych obiektu znajdą się sklepy i butiki renomowanych marek polskich i międzynarodowych. Będą też duże delikatesy i market z najnowszym sprzętem elektronicznym. Powstanie również miejsce wypoczynku dla klientów m.in. strefa restauracji samoobsługowych, czyli tzw. foodcourt. Prócz tego posilić się będzie moża jeszcze w kilku innych restauracjach i przytulnych kawiarniach.

Warto podkreślić, że przy okazji przebudowane zostaną odcinki ulic od placu Żołnierza Polskiego do Bramy Portowej, a także w kierunku placu Zgody.

Architektura Galerii Kaskada doskonale wpisuje się w centrum miasta, nadając mu nowoczesności i jednocześnie nawiązując do tradycji tych miejsc. Zgodnie z nową koncepcją urbanistyczną Szczecina pierzeje będą wypełnione proporcjonalną, elegancką fasadą z najwyższej jakości materiałów. Atrakcją obieku będzie przeszkolny pasaż, stanowiący część ulicy Kaszubskiej, w którym znajdą się sklepy i butiki, zaś na piętrze – restauracje i kawiarnie.

Przewiduje się, że w nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie około 1,5 tys. osób.
Jan Hawełko
- centrum handlowe ma być budowane na terenie spalonego w latach '80 kombinatu handlowo-rozrywkowego o tej samej nazwie.
- budynek zachowa taką samą bryłę jak przed katastrofą
- koszt budowy szacuje się na 190 mln euro
- do zbrojenia zostanie wykorzystane 8,8 tys. ton stali, budowlańcy wyleją prawie 63 tys. m sześc. betonu
- po otwarciu centrum handlowego na jego elewacji zawiśnie tablica upamiętniająca ofiary kombinatu gastronomicznego Kaskada, który spłonął w 1981 r.
- podczas przygotowań do budowy Galerii Kaskada, w ramach prac archeologicznych, odkryto pozostałości XVIII-wiecznych szwedzkich fortyfikacji.

Źródło: www.urbanity.pl
REKLAMA