[Gdańsk] Inteligentne mieszkania powstają na osiedlu Młoda Morena Park II w Gdańsku

[Gdańsk] Inteligentne mieszkania powstają na osiedlu Młoda Morena Park II w Gdańsku

Kajtman
REKLAMA
Na kameralnym osiedlu Młoda Morena Park II realizowanym przez Dekpol w Gdańsku powstają mieszkania wyposażone w nowoczesny system sterowania ogrzewaniem i oświetleniem eHOME control. Urządzeniem sterować można za pomocą smartfona lub tabletu. System nie tylko zwiększa komfort użytkowania mieszkania, ale także pozwala na obniżenie zużycia energii cieplnej i elektrycznej.
Dzisiejszy świat zmienia się szybko, a wraz z nim modyfikacjom ulegają różne aspekty naszego życia, m.in. to jak mieszkamy. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie mieszkania będą powstawać za 10 czy 15 lat? Mieszkańcy osiedla Młoda Morena Park II będą mogli przekonać się o tym już teraz. 
Osiedle Młoda Morena Park II powstaje w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo, popularnie zwanej Moreną i stanowi nowoczesny kompleks składający się z 8 kameralnych budynków, z których każdy mieści w sobie jedynie 4 przestronne mieszkania. To idealna propozycja dla ceniących prywatność miłośników natury, ale także dla tych, którzy lubią innowacyjne rozwiązania "smart". W cenie mieszkania nabywcy lokali na osiedlu Młoda Morena Park II otrzymają system eHOME control, którego zadaniem jest zwiększenie poczucia komfortu mieszkańców i redukowanie wydatków na media. Intuicyjne rozwiązanie wyposażone jest w szereg funkcji i pozwala m.in. na zarządzanie oświetleniem i ogrzewaniem mieszkania.
eHOME control steruje się za pomocą wysokiej jakości panelu dotykowego o grubości jedynie 14 mm, który można łatwo połączyć z ulubionym urządzeniem mobilnym. Jednostka sterująca charakteryzuje się eleganckim, minimalistycznym designem, dzięki czemu będzie dyskretnym uzupełnieniem każdej aranżacji. W urządzenie wbudowane są czujniki temperatury i wilgotności powietrza. 
Za pomocą kilku dotknięć ekranu mieszkańcy osiedla Młoda Morena Park II z łatwością ustawią temperaturę w mieszkaniu oraz włączą lub wyłączą oświetlenie, nie tylko w bieżącym pomieszczeniu, ale w całym lokalu. Ponadto, zarówno ogrzewaniem, jak i oświetleniem można sterować zdalnie – za pomocą smartfona, tabletu i strony www. 
Wystarczy zainstalować na urządzeniu mobilnym aplikację Homie. Dzięki tej opcji możliwe jest m.in. nagrzanie mieszkania przed powrotem z pracy bez niepotrzebnego marnowania energii grzewczej od samego rana. Rozwiązanie to jest nie tylko wygodne, ale też przynosi wymierne korzyści finansowe, ponieważ pozwala ograniczyć zużycie energii cieplnej, co w efekcie przekłada się na niższe rachunki. Poprzez stronę www można natomiast monitorować zużycie energii grzewczej oraz zarządzać harmonogramem ogrzewania. Przebywając poza domem można także odłączyć zasilanie w wybranych gniazdkach, aby uniemożliwić niepotrzebne zużycie tej energii. 
A to nie wszystko – dzięki dodatkowym funkcjom systemu można również sprawdzić czy zamknięte są drzwi do mieszkania, a także zdalnie zamknąć je lub otworzyć, np. w sytuacji, gdy jeden z domowników zapomni zabrać ze sobą kluczy.
Osiedle Młoda Morena Park II zlokalizowane jest w spokojnej, zielonej okolicy i bezpośrednim sąsiedztwie lasu, co pozwoli mieszkańcom na spędzanie wolnego czasu w malowniczych okolicznościach natury. Mieszkania na osiedlu oferowane są w metrażach od 46 do 97 mkw. oraz w strukturze od 2 do 4 pokoi. Połowa z nich posiada ogrody, połowa zaś wyposażona jest w antresole i zielone tarasy na dachu. 
Dla wygody mieszkańców na osiedlu znajdzie się także przestrzeń rekreacyjna w postaci salki sportowej. Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano również hale garażowe z miejscami postojowymi, komórkami lokatorskimi, pomieszczeniami na jednoślad oraz rowerownią. Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, teren osiedla będzie monitorowany.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W gminie Miękinia powstaje nowoczesna fabryka z branży budownictwa
Na ponad 17-hektarowej nieruchomości w gminie Miękinia powstaje fabryka prefabrykacji elementów beto...
Żabka inwestuje na Dolnym Śląsku
Żabka Polska, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, w tym roku dokonała największych w swojej...
Na północy Wrocławia ma powstać nowa kładka rowerowo-piesza nad rzeką Widawą
Po wielu latach pojawiła się realna szansa na budowę nowej kładki rowerowo-pieszej nad Widawą, która...
Współczynnik pustostanów na warszawskim rynku powierzchni biurowych najwyższy od dwóch lat
Aktywność najemców na warszawskim rynku biurowym w pierwszych trzech kwartałach 2020 r. była o 35% n...
Znany wrocławski deweloper kupił działkę wraz z biurowcem tuż przy Placu Strzegomskim
Jeden z największych deweloperów działających we Wrocławiu został nowym właścicielem działki i znajd...
Rynek magazynowy na Dolnym Śląsku – ważny hub logistyczno-produkcyjny dla Europy Zachodniej
Region Dolnego Śląska, czyli czwarty co do wielkości rynek magazynowy w Polsce nadal jest w fazie ro...
Łódź: W mieście pojawią się secesyjne przystanki
Władze, po konsultacjach z mieszkańcami Łodzi, wybrały nowy wygląd wiat przystankowych. Mają być bar...
Ponad 700 mieszkań powstanie w nowych etapach osiedla Ceglana Park w Katowicach
Develia otrzymała pozwolenie na budowę kolejnych 700 mieszkań na osiedlu Ceglana Park w Katowicach....
Urząd Marszałkowski przejmie wkrótce sześć kolejnych linii kolejowych na Dolnym Śląsku
Zgodnie z wcześniejszym deklaracjami, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (UMWD) konsekwe...
Miasto po raz kolejny spróbuje sprzedać zabytkową kamienicę na wrocławskim Nadodrzu. Obniża cenę
Gmina Wrocław ogłosiła nowy przetarg na sprzedaż jednej z najciekawszych i najokazalszych przedwojen...