Nowe oblicze Politechniki Gdańskiej dzięki Inpro

Nowe oblicze Politechniki Gdańskiej dzięki Inpro

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Inpro SA dokonało kompleksowej renowacji wnętrza reprezentacyjnego holu Gmachu Głównego oraz biblioteki Politechniki Gdańskiej.


Reprezentacyjna przestrzeń powitalna Politechniki Gdańskiej została oczyszczona z patyny lat, wyposażona w nowoczesne, efektowne oświetlenie i uporządkowana pod względem sposobu przekazywania informacji.


Rozdzielono funkcje portierni i informatorium. Nowa zabudowa portierni pozostała w dotychczasowym miejscu. Informatorium zaś powstało po przeciwnej stronie względem głównego wejścia do budynku. Elementami dominującymi w obu zabudowach są portale kamienne tworzące ramy nawiązujące do okazałego portalu wejścia.


W holu i przy wejściu do Biblioteki Głównej zamontowano przeszklone gabloty informacyjne o nowoczesnej, estetycznej formie.

REKLAMA


Inpro SA dokonało również kapitalnego remontu pomieszczeń bibliotecznych na poziomie „00” i parterze Gmachu Głównego (ponad 750 m2). Jego celem była nie tylko modernizacja, ale przede wszystkim zwiększenie dostępności usług bibliotecznych i informacyjnych dla mieszkańców Pomorza.


Biblioteka zyskała tzw. open space. Hol i korytarz, które dotychczas pełniły funkcję wyłącznie komunikacyjną stały się swobodną przestrzenią dla użytkowników. Prócz możliwości samodzielnego wypożyczania i zwrotu książek czytelnicy mogą teraz w prosty sposób skorzystać z elektronicznych źródeł informacji naukowej, np. dzięki udostępnianym na miejscu tabletom.


Ponadto w bibliotece powstała multimedialna sala seminaryjno-szkoleniowa wyposażona w mobilny sprzęt, który będzie można aranżować w zależności od aktualnych potrzeb.


Nowa biblioteka została przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA