Wiecha na kompleksie Grano Residence w Gdańsku zawieszonaźródło: Materiały inwestora

Wiecha na kompleksie Grano Residence w Gdańsku zawieszona

Gdańsk
REKLAMA
Dekpol rozpoczął prace wykończeniowe kompleksu apartamentowo-hotelowego Grano Residence należącego do sieci Grano Hotels, zlokalizowanego na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Na inwestycji zawisła wiecha oznaczająca zakończenie głównych prac budowlanych.
Dekpol pełniący funkcję generalnego wykonawcy, dokonał uroczystego zawieszenia wiechy na inwestycji realizowanej dla Dekpol Pszenna Sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Mariusz Tuchlin – prezes zarządu, Sebastian Leszczyński – wiceprezes zarządu Dekpol Deweloper, Arkadiusz Skobrosz – dyrektor generalny Grano Hotel, Sławomir Młyński – dyrektor departamentu GW oraz Michał Sikora – kierownik kontraktu. 
W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 24 108 i 19 505,9 mkw. użytkowej. W części hotelowej zaplanowano 136 komfortowych pokoi o powierzchni od 22 do 47 mkw. sprzedawanych w systemie condo. W drugiej części znajdzie się 141 funkcjonalnych apartamentów o powierzchni od 36 do 87 mkw. W częściach wspólnych budynku zaprojektowano przestronne lobby, salę konferencyjną dla 120 gości, restaurację, basen, saunę oraz salony spa. Aktualnie prowadzone prace na elewacji są zaawansowane na poziomie 70%.
Zawieszenie wiechy to bardzo ważny moment, zarówno dla inwestorów jak i zespołu wykonawców, który potwierdza, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z ustaleniami. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu, mogliśmy terminowo zakończyć pierwszy etap prac. Przed nami prace wykończeniowe, które mam nadzieję, przebiegną równie sprawnie i z zachowaniem jak najwyższych standardów – powiedział Sławomir Młyński, dyrektor departamentu GW w Dekpol S.A.
REKLAMA
Nowy kompleks sieci Grano Hotels powstaje na Wyspie Spichrzów w obrębie ulic Pszennej i Żytniej, zaledwie 250 metrów od ulicy Długiej i Starego Miasta. Lokalizacja inwestycji jest jej niezaprzeczalnym atutem. Serce miasta i centrum najważniejszych wydarzeń historycznych i kulturowych, przyciąga co roku do Gdańska miliony turystów, a obiekty Grano powstają w odpowiedzi na ich potrzeby. 
W ramach usług generalnego wykonawstwa Dekpol dokona również modernizacji infrastruktury komunikacyjnej i technicznej w postaci dróg dojazdowych i chodników. 
Dekpol specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA