[Gdynia] Zakończono I etap inwestycji Chylonia Business Park w Gdyni

[Gdynia] Zakończono I etap inwestycji Chylonia Business Park w Gdyni

Orzech
REKLAMA
Powstający w dzielnicy Chylonia w Gdyni obiekt biurowo-magazynowy wchodzi w decydującą fazę. Wznoszenie konstrukcji biurowca oraz hali w stanie surowym dobiega końca. Wkrótce rozpoczną się prace związane z instalacjami wewnętrznymi. Kompleks będzie stopniowo oddawany do użytku. Ostatni najemcy wprowadzą się do budynku biurowego w I kwartale 2020 roku.
Prace budowlane ruszyły na przełomie zeszłego oraz tego roku. Na miejsce usytuowania Chylonia Business Park wybrano Chylonię – przeżywającą drugą młodość, największą, a zarazem najstarszą dzielnicę Gdyni, znajdującą się w bliskim sąsiedztwie głównych węzłów komunikacyjnych. Obiekt składa się z hali magazynowej wysokiego składowania połączonej z budynkiem biurowo-handlowym. W części frontowej zaprojektowano podłużny, niepodpiwniczony, czterokondygnacyjny budynek, którego parter przeznaczono na powierzchnię handlową, a trzy piętra na powierzchnię biurową. W centralnej części każdej kondygnacji ulokowano niewielkie hole z dwoma windami panoramicznymi dla wygodnej komunikacji biurowca.
Od początku realizacji inwestycji prace przebiegają zgodnie z planem, czemu sprzyjała łagodna zima. Obecnie dobiega końca wznoszenie konstrukcji żelbetowej biurowca. Wylewany jest ostatni strop oraz trwają prace brukarskie. Rozpoczęto już zbrojenie attyk. Wkrótce zakończy się proces montażu poszycia ścian hali oraz pokrywania dachu. W najbliższych dniach zamontowane zostaną bramy i doki przeładunkowe.
– W ramach drugiego etapu inwestycji już niebawem rozpoczną się prace związane z instalacjami wewnętrznymi hali, zaś w czerwcu ruszy montaż fasady aluminiowej budynku biurowego. Założyliśmy, że hala zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku, natomiast budynek biurowy najpóźniej w pierwszym kwartale 2020 roku. Obecnie wszystkie terminy wydają się być niezagrożone – przekonuje Marcin Janczewski, kierownik projektu WRI Investment, który jest inwestorem obiektu.
Jednocześnie trwają intensywne rozmowy z potencjalnymi najemcami. – Zainteresowanie jest spore. Obiekt położony będzie w atrakcyjnej dla biznesu lokalizacji – w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego oraz drogi krajowej nr 6. Jego dużym atutem jest bliska odległość oraz dogodne połączenie samochodowe z portem w Gdyni za sprawą estakady Kwiatkowskiego – wylicza Marcin Janczewski.
Chylonia Business Park zaoferuje najemcom 4550 mkw. powierzchni magazynowej. Dostawy do hali będą możliwe poprzez trzy doki przeładunkowe w ścianie tylnej hali oraz dwie bramy: jedną również w ścianie tylnej oraz w ścianie południowej bocznej. W południowo-zachodnim narożniku hali zaprojektowano zespół zaplecza socjalnego dla pracowników. W narożniku północno-wschodnim wydzielono niewielkie pomieszczenie przyłącza wody dla obiektu z niezależnym wejściem z zewnątrz budynku, przez co każdy magazyn wyposażony będzie w instalację wodną. Dodatkowo oferowane będą powierzchnie biurowe (ok. 2100 mkw.) oraz handlowo-usługowe (ok. 650 mkw.), spełniające najwyższe, międzynarodowe standardy.
Chylonia to miejsce, którego wizytówką przez lata były stare hale i magazyny. W ostatnich latach dzielnica ta przeżywa jednak prawdziwy renesans. Już niedługo powstanie tam luksusowe osiedle dla kilkunastu tysięcy mieszkańców. Gwarantująca szybki i wygodny transport z każdej części Trójmiasta stacja SKM Chylonia (Szybka Kolej Miejska) została w 2018 roku wyremontowana. Aktualnie trwa rewitalizacja kilku placów miejskich, a miasto zamierza już wkrótce przebudować chodniki, odnowić ulice oraz wybudować tunel drogowy pod przejazdem kolejowym na ul. Puckiej. Powstaną też ścieżki rowerowe, place zabaw i miejsca do rekreacji.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Miasto wyremontuje tramwaje za ponad 130 milionów? Są chętni
Modernizację przejdą 42 Protramy i Skody. Większość z nich służy już od kilkunastu lat. Inwestycja m...
[Poznań] Znany sklep RTV wynajął nowy magazyn w Poznaniu
Firma Terg S.A., właściciel elektromarketów Media Expert, wynajął 1,8 tys. mkw. powierzchni magazyno...
Vantage Development kupił prawie hektar ziemi na południu Wrocławia pod mieszkaniówkę
Wrocławski deweloper ponownie inwestuje w tej części miasta. Zapłacił za grunt pod nowe osiedle czte...
[Kraków] Budowa VIII etapu Słonecznego Miasteczka w Krakowie zbliża się do końca
Zakończyła się kolejna faza budowy VIII etapu osiedla Słoneczne Miasteczko, w ramach której wykonano...
[Polska] Wpływ koronawirusa na rynek nieruchomości – wywiad z Danielem Bieniasem, dyrektorem zarządzającym CBRE
Jaki wpływ będzie miał koronawirus na postrzeganie polskiego rynku nieruchomości komercyjnych przez...
Wrocław: Kończą się przygotowania do budowy Alei Wielkiej Wyspy
Miasto już kilkanaście miesięcy temu wybrało firmy Banimex i Azi-Bud na wykonawcę inwestycji. Projek...
Wrocław: Town House wyręczy Verity Development. Przebuduje zabytkową kamienicę na Przedmieściu Świdnickim
Wrocławski deweloper przygotowywał tę inwestycję co najmniej od ubiegłego roku. Może już zrobić to,...
Wrocław: Do trzech razy sztuka? Miasto wydłuża czas projektowania remontu mostu Osobowickiego i wymaga konsultacji
Zabytkowa przeprawa nad Odrą ma być odnowiona do 2024 roku. Urzędnicy unieważnili już dwa postępowan...
[Poznań] Fama Jeżyce w Poznaniu ma pozwolenie na budowę
Już wkrótce rozpocznie się budowa jednej z największych, a zarazem ciekawszych inwestycji na poznańs...
Wrocław: Świeradowska 75A – Nacarat zbuduje mieszkania przy Wzgórzu Gajowym [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper ponowie zainwestował w stolicy Dolnego Śląska, tym razem na Gaju. Zburzy budyne...