[Gdynia] Zakończono I etap inwestycji Chylonia Business Park w Gdyni

[Gdynia] Zakończono I etap inwestycji Chylonia Business Park w Gdyni

Orzech
REKLAMA
Powstający w dzielnicy Chylonia w Gdyni obiekt biurowo-magazynowy wchodzi w decydującą fazę. Wznoszenie konstrukcji biurowca oraz hali w stanie surowym dobiega końca. Wkrótce rozpoczną się prace związane z instalacjami wewnętrznymi. Kompleks będzie stopniowo oddawany do użytku. Ostatni najemcy wprowadzą się do budynku biurowego w I kwartale 2020 roku.
Prace budowlane ruszyły na przełomie zeszłego oraz tego roku. Na miejsce usytuowania Chylonia Business Park wybrano Chylonię – przeżywającą drugą młodość, największą, a zarazem najstarszą dzielnicę Gdyni, znajdującą się w bliskim sąsiedztwie głównych węzłów komunikacyjnych. Obiekt składa się z hali magazynowej wysokiego składowania połączonej z budynkiem biurowo-handlowym. W części frontowej zaprojektowano podłużny, niepodpiwniczony, czterokondygnacyjny budynek, którego parter przeznaczono na powierzchnię handlową, a trzy piętra na powierzchnię biurową. W centralnej części każdej kondygnacji ulokowano niewielkie hole z dwoma windami panoramicznymi dla wygodnej komunikacji biurowca.
Od początku realizacji inwestycji prace przebiegają zgodnie z planem, czemu sprzyjała łagodna zima. Obecnie dobiega końca wznoszenie konstrukcji żelbetowej biurowca. Wylewany jest ostatni strop oraz trwają prace brukarskie. Rozpoczęto już zbrojenie attyk. Wkrótce zakończy się proces montażu poszycia ścian hali oraz pokrywania dachu. W najbliższych dniach zamontowane zostaną bramy i doki przeładunkowe.
– W ramach drugiego etapu inwestycji już niebawem rozpoczną się prace związane z instalacjami wewnętrznymi hali, zaś w czerwcu ruszy montaż fasady aluminiowej budynku biurowego. Założyliśmy, że hala zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku, natomiast budynek biurowy najpóźniej w pierwszym kwartale 2020 roku. Obecnie wszystkie terminy wydają się być niezagrożone – przekonuje Marcin Janczewski, kierownik projektu WRI Investment, który jest inwestorem obiektu.
Jednocześnie trwają intensywne rozmowy z potencjalnymi najemcami. – Zainteresowanie jest spore. Obiekt położony będzie w atrakcyjnej dla biznesu lokalizacji – w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego oraz drogi krajowej nr 6. Jego dużym atutem jest bliska odległość oraz dogodne połączenie samochodowe z portem w Gdyni za sprawą estakady Kwiatkowskiego – wylicza Marcin Janczewski.
Chylonia Business Park zaoferuje najemcom 4550 mkw. powierzchni magazynowej. Dostawy do hali będą możliwe poprzez trzy doki przeładunkowe w ścianie tylnej hali oraz dwie bramy: jedną również w ścianie tylnej oraz w ścianie południowej bocznej. W południowo-zachodnim narożniku hali zaprojektowano zespół zaplecza socjalnego dla pracowników. W narożniku północno-wschodnim wydzielono niewielkie pomieszczenie przyłącza wody dla obiektu z niezależnym wejściem z zewnątrz budynku, przez co każdy magazyn wyposażony będzie w instalację wodną. Dodatkowo oferowane będą powierzchnie biurowe (ok. 2100 mkw.) oraz handlowo-usługowe (ok. 650 mkw.), spełniające najwyższe, międzynarodowe standardy.
Chylonia to miejsce, którego wizytówką przez lata były stare hale i magazyny. W ostatnich latach dzielnica ta przeżywa jednak prawdziwy renesans. Już niedługo powstanie tam luksusowe osiedle dla kilkunastu tysięcy mieszkańców. Gwarantująca szybki i wygodny transport z każdej części Trójmiasta stacja SKM Chylonia (Szybka Kolej Miejska) została w 2018 roku wyremontowana. Aktualnie trwa rewitalizacja kilku placów miejskich, a miasto zamierza już wkrótce przebudować chodniki, odnowić ulice oraz wybudować tunel drogowy pod przejazdem kolejowym na ul. Puckiej. Powstaną też ścieżki rowerowe, place zabaw i miejsca do rekreacji.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Kraków: Federowicza 61 – Acatom stawia dziesięć budynków wielorodzinnych na Dębnikach [WIZUALIZACJE]
Krakowski deweloper ponownie zainwestował w tej części miasta. Oferuje 80 mieszkań. Nabywcy skorzyst...
Wrocław: Wiadukt przy Koronie doczeka się remontu. Po roku poznaliśmy wykonawcę
Miasto dwukrotnie szukało w zeszłym roku firmy, która przebuduje ponadstumetrową przeprawę nad ulicą...
Artyści apelują do prezydenta miasta: Stop sprzedaży zabytkowego Pałacu Hatzfeldów we Wrocławiu
Magistrat chce zbudować na Kępie Mieszczańskiej, we współpracy z prywatnym inwestorem, budynek z m.i...
Warszawa: Wow Wola – Metropolis Investments przygotowuje nowy apartamentowiec [WIZUALIZACJE]
Kilkunastopiętrowy budynek mieszkalny powstanie przy zbiegu ulic Jana Kazimierza i Sowińskiego. Znaj...
Magistrat szykuje do sprzedaży grunty w pobliżu stacji Wrocław Leśnica
Urzędnicy planują podział półhektarowej działki przy zbiegu ulic Kąckiej i Skoczylasa na Złotnikach....
Kraków: Spółdzielnia mieszkaniowa buduje nowe mieszkania w Mistrzejowicach [WIZUALIZACJA]
Na osiedlu Piastów przybędzie kilkadziesiąt lokali mieszkalnych za sprawą inwestycji przy ulicy Popi...
Faktoria – Geo znów stawia na zachodnią część Wrocławia. W planach niemal sto mieszkań [WIZUALIZACJE]
Nowe osiedle powstanie blisko zbiegu ulic Głównej i Łomnickiej, tuż przy szkole na Praczach Odrzańsk...
Skanska wybuduje nowy most przez Wartę niedaleko Poznania
Już w kwietniu 2022 roku podróżujący drogą wojewódzką nr 431 przejadą przez Wartę w Rogalinku koło P...
Wrocław: Plac Nowy Targ zamieni się w strefę spotkań i wypoczynku. Znamy operatora [WIZUALIZACJE]
Magistrat zdecydował, która firma zagospodaruje na kilka lat wschodnią część placu przy urzędzie mia...
Wrocław: Jest nowy termin renowacji zabytkowej wieży ciśnień na Karłowicach
Firma budowlana Wrocławskie Centrum Inwestycyjne wylicytowała nieruchomość przy ulicy Wacława Berent...