Osiedle Portova w sercu Gdyni rośnie w siłęźródło: Materiały Inwestora

Osiedle Portova w sercu Gdyni rośnie w siłę

Gdynia
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Nadmorski klimat w połączeniu z nowoczesnym designem i urokami życia w sercu miasta? Osiedle Portova to inwestycja, która będzie powiewem świeżości i elegancji w gdyńskim Śródmieściu. Charakterystyczna forma przestrzenna dobrze wpisuje się w charakter miejskiej zabudowy, dzięki czemu łączy zalety mieszkania w centrum życia z urokami Zatoki Gdańskiej. Obok wyeksponowania walorów współczesnej architektury, dla dewelopera – firmy Invest Komfort – równie ważne było zapewnienie spokoju przyszłym mieszkańcom.
Od czasu budowy jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Gdyni – Sea Towers, miasto uchodzi za prekursora nowoczesnej architektury nad polskim morzem. Po jedenastu latach ten sam, trójmiejski deweloper – firma Invest Komfort – realizuje inwestycję Portova. Zakończenie I etapu inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2020 roku, II etap ma być natomiast gotowy rok później. 
Budynek z charakterystyczną 17-piętrową dominantą, która osiągnie wysokość 50 metrów będzie widoczny nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Portova będzie się wyróżniać zatem nie tylko nowoczesną architekturą, ale również będzie ułatwiała orientację w strukturze miasta. 
W centrum wydarzeńPortova to 271 mieszkań, z których te na wyższych kondygnacjach będą zapewniać domownikom zapierające dech w piersiach widoki na morze i gdyńskie wybrzeże. Na parterze zlokalizowane będą lokale użytkowe, ale architekci zadbali również o obecność zieleni na osiedlu. Prywatne ogródki i przestronny, wewnętrzny dziedziniec to tylko niektóre z rozwiązań przestrzeni do wypoczynku.
Swobodny dostęp do wszystkich udogodnień miasta to największa zaleta lokalizacji. Portova powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej, zaledwie 15 minut od plaży. Aktywni miłośnicy życia miejskiego, którzy lubią być w centrum wydarzeń na pewno docenią pobliskie kawiarnie, restauracje, sklepy, szkoły, szpital oraz instytucje kulturalne. Nieopodal znajdują się również Miejskie Hale Targowe, które umożliwią łatwy i szybki dostęp do świeżych i zdrowych produktów od regionalnych producentów. 
REKLAMA
Gdynia z najlepszej stronyArchitekci Portovej rozumieją współczesną potrzebę indywidualizmu. To dlatego budynek został zaprojektowany tak, by każdy z mieszkańców mógł zaaranżować swoje mieszkanie według własnych potrzeb i gustu. Wysokie okna nie tylko pięknie doświetlą mieszkanie, ale wpiszą się w każdy styl wnętrza i zapewnią spektakularne widoki na panoramę miasta. Portova to wszystkie zalety nowoczesnego budownictwa z nawiązaniem do modernistycznych tradycji Gdyni – prostych i geometrycznych form. Budynek nie tylko będzie się wyróżniał na mapie miasta, ale będzie współgrał ze stylem najbliższej okolicy. 
Relaks w centrum miastaNadmorskie miejscowości nieodłącznie kojarzą się z wypoczynkiem, dlatego w projekcie Portovej zawarto również wyjątkową, prywatną strefę relaksu. Na 200 mkw. zaaranżowano przestrzeń, z której aktywnie będą mogli korzystać mieszkańcy. Sala fitness, sauny, bilard – to tylko niektóre z udogodnień. Architekci chcieli zadbać w ten sposób o spokój przyszłych domowników. Cisza z nawiązaniem do bałtyckiego klimatu stanowiła dla projektantów priorytetowy wyznacznik. Na szczycie 17-piętrowej dominanty architekci zaaranżowali zewnętrzny taras, z którego będą rozpościerały się widoki na panoramę Gdyni. Dodatkowo każde z mieszkań zostało wzmocnione wyjątkową izolacją akustyczną, która pozwoli cieszyć się komfortem we własnych czterech ścianach. 
Cisza i spokójPortova będzie symbolem wszystkich cech, z których znana jest Gdynia: ta współczesna, podziwiana za rozmach i nowoczesność oraz ta dawniejsza, będąca prekursorem polskiej modernistycznej urbanistyki. Osiedle odpowiada na oczekiwania osób, które chcą żyć z dala od zgiełku, a jednocześnie być w centrum najważniejszych atrakcji Gdyni. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapewni mieszkańcom pełną satysfakcję i spokój.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA