Baltiq Plaza gotowa

Baltiq Plaza gotowa

Gdynia
Kajtman
Kajtman
Baltiq Plaza
adresGdynia, Świętojańska 43
inwestorModerna Holding Sp. z o.o.
REKLAMA
Zakończyła się budowa niezwykłego budynku przy ulicy Świętojańskiej 43-45 w Gdyni. W Baltiq Plaza – inwestycji Moderna Investment, 28 kwietnia br. została uroczyście przecięta symboliczna wstęga.
To pierwsza od dziesięcioleci kamienica wybudowana przy kultowej gdyńskiej ulicy. Zlokalizowana w samym sercu miasta inwestycja – dwubryłowy budynek połączony eleganckim patio – otwiera Świętojańską w stronę Kamiennej Góry i najważniejszych w ostatnich latach miejskich inwestycji: Gdyńskiej Szkoły Filmowej, nowego placu Grunwaldzkiego oraz kolejki szynowej.
Już na etapie planowania, pierwszych szkiców wiedzieliśmy, że to będzie niezwykła inwestycja, o niebagatelnym znaczeniu dla tego miejsca, wpływająca na rozwój Śródmieścia i podnosząca jakość życia mieszkańców Gdyni. Teraz, kiedy patrzymy na gotowe budynki, nie przesadzę mówiąc, że rozpiera mnie i cały zespół Moderna duma z tego, co stworzyliśmy. Cieszymy się, że już niedługo Baltiq Plaza, a zwłaszcza patio łączące budynki, „ożyje” za sprawą mieszkańców i zlokalizowanych tu biur, sklepów i lokali. Jestem przekonany, że przestrzeń, którą tu wykreowaliśmy, będzie dobrze służyła gdynianom i ich gościom – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment.
Baltiq Plaza składa się z dwubryłowego budynku połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 znajduje się wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 – miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach są komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio. Architekci zadbali o jego przyjazną aranżację: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni. To tu i na poziomie -1 zlokalizowane są sklepy i lokale gastronomiczne. Wśród nich znajdą się między innymi: pierwszy w Polsce Lidl o nowym podwyższonym standardzie wyposażenia i powierzchni około 900 m2, Rossmann, duński sklep designerski Tiger, Optyk Lewandowski, salon markowych zegarków Timeless, The Hermit Barber Shop, Bistro Fedde i ROSSE ROSSE patisserie&bar.
Gdynia nazywana była w przeszłości białym miastem, ponieważ elewacje wielu budynków były koloru białego. Nawiązujemy do tej tradycji, twórczo interpretując ideę gdyńskiego modernizmu – podkreśla Adam Małaczek.
REKLAMA
Elewacja Baltiq Plaza wykonana jest z płyt kompozytowych, pokrytych białymi powłokami malarskimi. Zamontowano w niej ledowe lampy, które podkreślają smukłość budynku. Białe, wertykalne elementy architekci wprowadzili też na balkonach i w niektórych witrynach. Baltiq Plaza doskonale uzupełnia przestrzeń pierzei ulicy Świętojańskiej i, wpasowując się w istniejącą zabudowę, nadaje temu miejscu nowoczesny charakter.
Inwestor, zgodnie z zapowiedziami, zadbał też o odpowiednie wyeksponowanie odnowionego Pomnika Harcerzy Gdyńskich. Dzięki temu, to historycznie ważne dla gdynian miejsce, zyskało nowy blask.

Baltiq Plaza

  • Gdynia, ul. Świętojańska 43-45 – początek inwestycji: maj 2014 r.
  • dwubryłowy budynek połączony dwiema podziemnymi kondygnacjami
  • 6 kondygnacji nadziemnych
  • 141 miejsc parkingowych (na poziomie -2 i -1)
  • 90 mieszkań i apartamentów + lokale handlowo-usługowe
  • metraż mieszkań od 45 do 260 m2
  • cena za m2 od 12 500 do 16 500 zł

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA