Baltiq Plaza – galeria na ogrodzeniu

Baltiq Plaza – galeria na ogrodzeniu

Gdynia
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Czy ogrodzenie terenu budowy może stać się miejską atrakcją? Okazuje się, że tak. Takie właśnie ogrodzenie stanęło przy ul. Świętojańskiej 43 i 45, gdzie ruszyła budowa zespołu mieszkaniowo-usługowego Baltiq Plaza.

 

Ogrodzenie tej flagowej gdyńskiej inwestycji przybrało formę eleganckiej galerii miejskiej. Pozwala przechodniom bliżej poznać charakter Gdyni i wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał skwer po zakończeniu inwestycji. Projekt graficzny nawiązuje do kampanii promocyjnej Baltiq Plaza, odwołującej się do ulicy Świętojańskiej i jej znaczenia dla kulturalnego, kulinarnego i kupieckiego życia miasta oraz kunsztownej modernistycznej architektury: Świętojańska – Qultowa, Qulturalna, Qulinarna, Qupiecka, Qunsztowna. Słowem – ulica ze znakiem jakości Q.


– Świętojańska to reprezentacyjna ulica miasta. Zależało nam na tym, by oprócz minimalizowania niedogodności związanych z budową w centrum miasta, zadbać o estetykę tego miejsca, tworząc wartościową i atrakcyjną wizualnie przestrzeń. I, oczywiście, by każdy przechodzień mógł dowiedzieć się, co tu powstaje i jak to ważne dla gdynian miejsce będzie się prezentowało w niedalekiej przyszłości
 – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment, która jest inwestorem Baltiq Plaza.

 

Choć zakończenie budowy planowane jest na przełom roku 2015 i 2016 już dziś zainteresowanie klientów oferowanymi w Baltiq Plaza lokalami jest ogromne.


– Zainteresowanie naszą inwestycją rozpoczęło się, zanim jeszcze ekipa budowlana wbiła z ziemię pierwszą łopatę. Sprzedaż ruszyła w kwietniu br., a do dziś podpisaliśmy już umowy dotyczące sprzedaży 30 proc. całej powierzchni budynku, czyli ponad 3 tys. m kw. Aktualnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z klientami, którzy zamierzają kupić kolejne 40 proc. Odnośnie lokali usługowych zainteresowanie jest tak duże, że powstała lista klientów oczekujących na zakup i chcących podpisać umowy – spotkania z najemcami będziemy prowadzili w czerwcu 
– mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment. – Byliśmy i jesteśmy przekonani, że Baltiq Plaza będzie sukcesem, bo to jedyna inwestycja przy ulicy Świętojańskiej, która w samym sercu miasta zapewnia wysokiej klasy apartamenty i pomieszczenia handlowe i usługowe. Jednak nawet nas pozytywnie zaskoczyła skala zainteresowania potencjalnych klientów. Bardzo cieszy nas fakt, że są wśród nich zarówno gdynianie, jak i sympatycy Gdyni z całej Polski.


Baltiq Plaza to dwubryłowy budynek połączony dwiema podziemnymi kondygnacjami, architektonicznie nawiązujący do gdyńskiego modernizmu. Na poziomie -2 powstanie wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 zaplanowano również miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach znajdą się komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio, które dzięki usytuowaniu w zagłębieniu oddzielone jest od ruchliwej ulicy. Zaplanowano tu kawiarnie, restauracje i lokale usługowe. Architekci zadbali również o małą architekturę: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni.

 

REKLAMA

O Baltiq Plaza:

- inwestor: Moderna Investment

- liczba kondygnacji: 6 nadziemnych i 2 podziemne

- wysokość budynku: 21 metrów

- liczba lokali mieszkalnych: 84

- liczba lokali usługowych: 14

- powierzchnia mieszkań: od 34 do 260 m kw.

- liczba miejsc parkingowych w hali garażowej: 141 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA