BALTIQ PLAZA – najbardziej oczekiwana inwestycja w Śródmieściu Gdyni

BALTIQ PLAZA – najbardziej oczekiwana inwestycja w Śródmieściu Gdyni

Gdynia
these_eyes
these_eyes
REKLAMA

Przy ul. Świętojańskiej 43 i 45 rusza budowa BALTIQ PLAZA – niezwykłego kompleksu mieszkaniowo-usługowego, który na zawsze odmieni oblicze Śródmieścia Gdyni.  Za inwestycję odpowiada Moderna Investment, znana z prestiżowych gdyńskich realizacji: Kamienicy Moderna przy Placu Kaszubskim oraz apartamentowca Lighthouse przy ul. Norwida 13.

 

Projekt BALTIQ PLAZA twórczo nawiązuje do idei gdyńskiego modernizmu, a jednocześnie jest przykładem interesującej, współczesnej, architektury. Elewacja w odcieniach bieli, elementy w kolorze drewna i charakterystyczne łuki nawiązują do architektury współczesnych jachtów i budzą marynistyczne skojarzenia. Inwestycja doskonale uzupełnia przestrzeń pierzei ulicy Świętojańskiej i wraz z wewnętrznym eleganckim dziedzińcem (patio) wpasowuje się w istniejącą zabudowę. Po zmroku, dzięki wmontowanemu we wnęki elewacji oświetleniu, BALTIQ PLAZA będzie ożywać pełnym blaskiem.

 

– Projekt zespołu zabudowy BALTIQ PLAZA był dla nas  niecodziennym wyzwaniem z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze, jest to bez wątpienia najatrakcyjniejsza lokalizacja w Śródmieściu Gdyni. Po drugie, czuliśmy potrzebę stworzenia zabudowy współczesnej, ponadczasowej i jednocześnie nawiązującej do charakterystycznego gdyńskiego modernizmu – zabudowy, która podkreśli rangę lokalizacji – mówi Jerzy Wolski, architekt, autor projektu BALTIQ PLAZA.

 

REKLAMA

Inwestycja składa się z dwubryłowego budynku połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 powstanie wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 zaplanowano również miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach znajdą się komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio, które dzięki usytuowaniu w zagłębieniu oddzielone jest od ruchliwej ulicy. Zaplanowano tu kawiarnie, restauracje i lokale usługowe.  Architekci zadbali również o małą architekturę: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni.

 

– Rozpoczynając tę niezwykłą inwestycję, czujemy ekscytację i dumę z tego, że możemy kreować w Gdyni nowoczesne przestrzenie wpływające na rozwój miasta i podnoszące jakość życia jego mieszkańców. Dotychczasowymi inwestycjami – Kamienicą Moderna przy Placu Kaszubskim i apartamentowcem Lighthouse przy ulicy Norwida 13 – daliśmy dowód dbałości o wysoką jakość – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment, i dodaje: – BALTIQ PLAZA to jedyna inwestycja przy ulicy Świętojańskiej, która zapewnia w ścisłym centrum miasta wysokiej klasy apartamenty i funkcjonalne pomieszczenia handlowe i usługowe.

 

BALTIQ PLAZA, która stanie na skwerze Tajnego Hufca Harcerzy, wyznaczy nowe standardy kształtowania miejskich przestrzeni publicznych i otworzy ulicę Świętojańską w stronę najważniejszych miejskich inwestycji: Szkoły Filmowej, nowego Placu Grunwaldzkiego, Forum Kultury, oraz kolejki szynowej na Kamienną Górę.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA