Wiecha na budowie Baltic Plaza

Wiecha na budowie Baltic Plaza

Gdynia
REKLAMA

Na budowie niezwykłego kompleksu Baltic Plaza zawisła niezwykła, ukwiecona wiecha w kształcie litery Q. Ta prestiżowa inwestycja, za którą odpowiada firma Moderna Investment, do użytku oddana zostanie na początku 2016 roku.

 

– Realizacja projektu Baltic Plaza od początku była dla nas wielkim wyzwaniem, ale też powodem do ekscytacji i dumy, że możemy kreować w ścisłym centrum Gdyni nowoczesne przestrzenie wpływające na rozwój miasta i podnoszące jakość życia jego mieszkańców. Dzisiaj, wieszając na najwyższej kondygnacji budynku wiechę, możemy być również dumni z tego, że tempem budowy nawiązujemy do słynnego przedwojennego tempa, w jakim powstawało nasze miasto. Ten historyczny rozmach urbanistyczny znalazł niedawno swoje odzwierciedlenie w nadanym gdyńskiemu Śródmieściu tytule Pomnika Historii – mówi Adam Małaczek, Prezes Zarządu Moderna Investment.

 

Baltic Plaza zlokalizowana jest przy ul. Świętojańskiej 43-45. Składa się z dwubryłowego budynku połączonego dwiema podziemnymi kondygnacjami. Na poziomie -2 powstanie wielostanowiskowa hala garażowa, na poziomie -1 zaplanowano również miejsca postojowe oraz lokale usługowe. Na pozostałych kondygnacjach znajdą się komfortowe mieszkania, luksusowe apartamenty oraz powierzchnie zaprojektowane z myślą o usługach i biznesie. Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio, które dzięki usytuowaniu w zagłębieniu oddzielone jest od ruchliwej ulicy. Zaplanowano tu kawiarnie, restauracje i lokale usługowe. Architekci zadbali również o małą architekturę: ławki, klomby, schody przykryte częściowo kaskadą zieleni oraz o odpowiednie wyeksponowanie znajdującego się tu Pomnika Harcerzy Gdyńskich.

 

– Już dzisiaj możemy zdradzić, że na poziomie -1 znajdzie się sklep Lidl – w całkowicie nowej odsłonie i o znacznie podwyższonym standardzie niż inne sklepy tej sieci w Polsce. Będzie też salon z zegarkami najlepszych szwajcarskich marek – mówi Adam Małaczek.

 

Baltic Plaza, której projekt twórczo nawiązuje do gdyńskiego modernizmu, otworzy ulicę Świętojańską w stronę najważniejszych miejskich inwestycji: Szkoły Filmowej, nowego Placu Grunwaldzkiego, Forum Kultury oraz kolejki szynowej na Kamienną Górę. Elewacja budynku w odcieniach bieli, elementy w kolorze drewna i charakterystyczne łuki nawiązujące do architektury współczesnych jachtów na pewno przyciągną oczy przechodniów, a wewnętrzny elegancki dziedziniec będzie zachęcał, by zatrzymać się tu choćby na chwilę albo spotkać się z przyjaciółmi przy kawiarnianym stoliku. Po zmroku, dzięki wmontowanemu we wnęki elewacji oświetleniu, Baltic Plaza będzie ożywać pełnym blaskiem.

REKLAMA

 

O Baltic Plaza:

• inwestor: Moderna Investment

• liczba kondygnacji: 6 nadziemnych i 2 podziemne

• wysokość budynku: 21 metrów

• liczba lokali mieszkalnych: 84

• liczba lokali usługowych: 14

• powierzchnia mieszkań: od 34 do 260 m kw.

• liczba miejsc parkingowych w hali garażowej: 141

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA