Inwestycja RD bud – nowoczesna technologia bliżej natury

Inwestycja RD bud – nowoczesna technologia bliżej natury

Gdynia
REKLAMA

Obiekty komercyjne, z uwagi na swoją kubaturę, stanowią istotny element krajobrazu miasta. Istniejące otoczenie budynku w sposób oczywisty wymusza na inwestorach zastosowanie nowatorskich pomysłów aranżacyjnych oraz innowacyjnych technologii. Wyzwanie wkomponowania w panoramę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego obiektu o powierzchni 70 tys. m2 podjęła firma RD bud. Nowo budowane CH Wzgórze w Gdyni będzie jedną z bardziej imponujących galerii handlowych w Polsce – większą od Galerii Bałtyckiej i porównywalną z warszawskimi Złotymi Tarasami.

 

Po długich poszukiwaniach generalnego wykonawcy, inwestor CH Wzgórze - firma Mayland Real Estate sp. z o.o. zaprosił do współpracy przy budowie obiektu firmę RD bud, której wieloletnie doświadczenie wniosło istotny wkład w zoptymalizowanie procesu budowy. Dynamicznie postępujące prace budowlane, rozpoczęte w  październiku 2011 roku, stwarzają szansę na to, by otwarcie nowej galerii handlowej w Trójmieście nastąpiło już w trzecim kwartale 2013 roku.

 

Architektura wkomponowana w otoczenie

 

Nowoczesna galeria Wzgórze położona jest przy zbiegu ulic Kazimierza Górskiego i Wzgórza Św. Maksymiliana, zaledwie 300 metrów od centrum Gdyni. Strategiczne ulokowanie obiektu w sąsiedztwie licznych tras rowerowych, przystanku autobusowego oraz stacji SKM zapewni swobodny dostęp do CH Wzgórze zarówno mieszkańcom Trójmiasta, jak i zwiedzającym polskie wybrzeże gościom. Twórcy nowo budowanej galerii zadbali o to, by obiekt pełnił zarówno funkcję praktyczną, jak i reprezentacyjną. Z uwagi na bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego główna elewacja budynku wykonana ma być z układanych warstwowo materiałów, a przednia ściana porośnięta będzie specjalnym gatunkiem roślinności bluszczowej, zmieniającej kolor wraz z porami roku. Tak unikatowy zabieg architektoniczny ma pomóc wkomponować obiekt w otoczenie. Zgodnie z zapewnieniami inwestora minimalistyczna, choć nowoczesna koncepcja projektu, w połączeniu z naturalnymi, eleganckimi materiałami z pewnością pozwoli uzyskać ten efekt. Odpowiedzialna za prace budowlane firma RD bud dokłada starań, aby ponad 70 tys. m2 powierzchni użytkowej wykorzystano do stworzenia 250 sklepów usługowo - handlowych, rozmieszczonych na imponujących rozmachem kondygnacjach budynku. Jak zapewnia zarząd Mayland Real Estate sp. z o.o centrum handlowe oferować będzie nie tylko dostęp do bogatej oferty eleganckich lokali usługowych, luksusowych sklepów znanych polskich i zagranicznych marek, ale zapewni także klientom rozrywkę i możliwość wypoczynku. W tym celu w obiekcie powstanie strefa punktów gastronomicznych oraz nowoczesne kino o powierzchni 2800 m2.

REKLAMA

 

Inwestycja dla Trójmiasta

 

Nowo budowana galeria jest obecnie najdroższą inwestycją pod względem wartości, realizowaną w Gdyni i jedną z większych w Polsce, której budowę prowadzi firma RD bud. Budżet projektu wynosi prawie 150 mln euro. Obecnie na budowie zatrudniono 600 osób, docelowo liczba ta wzrosnąć ma nawet do 1 500 pracowników. Wymiar przedsięwzięcia sprawia, że, choć do zakończenia prac budowlanych Centrum Handlowego Wzgórze pozostało jeszcze półtora roku, już teraz obiekt budzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic. „Firma RD bud często podejmuje się realizacji ambitnych inwestycji. Taką z pewnością jest budowa C.H. Wzgórze. Choć za każdym razem taki projekt jest wyzwaniem wiemy jak się z nim zmierzyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym staraniom i sukcesywnie realizowanym etapom nowo budowana galeria stanie się wyjątkowym elementem architektury krajobrazu” – komentuje Eric Agnello, Dyrektor Generalny firmy RD bud.  

 

Wzrastająca w naszym kraju ilość centrów handlowych zobowiązuje lokalnych decydentów do akceptacji takich projektów, dzięki którym inwestycje budowlane podkreślą walory krajobrazu Realizowany przez firma RD bud projekt galerii Wzgórze udowadnia, że obiekty o charakterze komercyjnym mogą zachwycać zarówno funkcjonalnością zastosowanych rozwiązań, jak i estetyką wykonania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA