Jones Lang LaSalle wyłącznym agentem centrum Łódź Plaza

Jones Lang LaSalle wyłącznym agentem centrum Łódź Plaza

Łódź
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Plaza Centers – jeden z wiodących deweloperów centrów handlowo–rozrywkowych w Europie Środkowej i Wschodniej – podjęła decyzję o wyłącznej współpracy z Jones Lang LaSalle w procesie komercjalizacji swojego najnowszego projektu w Łodzi. Eksperci z Jones Lang LaSalle będą świadczyć usługi doradztwa oraz odpowiadać za proces wynajmu powierzchni handlowej. Docelowo, w nowym obiekcie znajdzie się około 120 sklepów, supermarket oraz rozbudowana część rozrywkowa – wielosalowe kino oraz park rozrywki i gier. Otwarcie Łódź Plaza planowane jest na 2014 rok.

 

Centrum Łódź Plaza ma mieć ok. 42 tys. mkw. powierzchni handlowej pod wynajem, parking na 1000 samochodów. W nowym obiekcie powstanie około 120 sklepów polskich i międzynarodowych marek, supermarket, strefa gastronomiczna i usługowa oraz rozbudowana część rozrywkowa – charakterystyczny element wszystkich inwestycji Plaza Centers. Oprócz 10-salowego kina Cinema City, łodzianie będą mogli spędzić czas w parku gier i rozrywek Fantasy Park.

 

Strategiczna lokalizacja

 

Inwestor bardzo uważnie wybrał lokalizację nowego projektu – wśród gęstej zabudowy osiedli mieszkaniowych południowej Łodzi.

 

Duże osiedle mieszkaniowe, sieć komunikacji miejskiej i podmiejskiej z przystankami autobusowymi i tramwajowymi przed obiektem, droga wyjazdowa z Łodzi prowadząca do autostrady A1, a także  brak podobnych obiektów w bezpośrednim sąsiedztwie oznaczają, że Łódź Plaza będzie centrum pierwszego wyboru nie tylko dla mieszkańców południowej Łodzi, ale również dla osób z okolicznych miejscowości oraz przyjezdnych ze strony Katowic i Krakowa. – podsumowuje Agnieszka Baczyńska, Dyrektor Działu Najmu Plaza Centers Poland.

 

Region Łodzi, ze względu na swoje położenie geograficzne i równą odległość do innych polskich aglomeracji, staje się jednym z wiodących centrów logistycznych kraju. Miasto będzie również kluczowym polskim węzłem komunikacyjnym.

To właśnie w Łodzi skrzyżują się autostrady A1 i A2 co sprzyja dalszemu rozwojowi miasta. Łódź jest również jednym z największych ośrodków akademickich oraz wiodących lokalizacji dla zagranicznych inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. – dodaje Marta Augustyn, Dyrektor w Dziale Najmu Powierzchni Handlowych Jones Lang LaSalle.

 

REKLAMA

Wyjątkowy projekt

 

Na terenie dawnej fabryki Fakora powstanie obiekt łączący w sobie charakterystyczne dla Łodzi elementy pofabrycznej architektury z nowoczesnym stylem projektowania. Plaza Centers zachowa zabytkowe fragmenty konstrukcji żelbetowej w dawnej odlewni, komin, portiernię oraz wieżę ciśnień. Te historyczne elementy staną się integralną częścią projektu. Firma ma doświadczenie w realizacji dużych inwestycji z zachowaniem zabytkowej zabudowy – w Suwałkach oddała do użytku centrum handlowo-rozrywkowe, na terenie którego pozostawiono historyczny, carski areszt.

 

11 x Plaza Centers

 

Łódzka inwestycja będzie 11–tym projektem realizowanych przez Plaza Centers w Polsce. W trakcie 11 lat swojej działalności w naszym kraju inwestor zaprojektował, stworzył i oddał do użytku 10 obiektów, w tym centra w Warszawie, Poznaniu i Krakowie oraz mniejszych miastach takich jak Zgorzelec i Suwałki. Ostatnim przedsięwzięciem dewelopera było centrum Toruń Plaza – otwarte w listopadzie ubiegłego roku.

 

Plaza Centers – najważniejsze informacje:

 


  • Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja oraz Indie.

  • Plaza Centers zrealizowała już 33 projektów. Kolejne 30 jest w trakcie realizacji.

  • W Polsce Plaza Centers zrealizowała 10 projektów (Sadyba Best Mall Warszawa, Kraków Plaza, Ruda Śląska Plaza, Poznań Plaza, Rybnik Plaza, Sosnowiec Plaza, Lublin Plaza, Zgorzelec Plaza, Suwałki Plaza oraz Toruń Plaza).

  • W 2010 Plaza Centers otworzyła 2 centra handlowo-rozrywkowe w Polsce: w Zgorzelcu i Suwałkach.

  • W 2011 inwestor oddał do użytku centrum handlowo – rozrywkowe Toruń Plaza.

  • Od listopada 2006 Plaza Centers N.V. jest notowana na giełdzie w Londynie, a od października 2007 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA