Globalna firma Amagi otworzyła Środkowoeuropejskie Centrum Innowacji w ŁodziFot. Materiały prasowe

Globalna firma Amagi otworzyła Środkowoeuropejskie Centrum Innowacji w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna międzynarodowa firma stawia na Łódź. Spółka technologiczna Amagi otworzyła we wtorek 25 czerwca swój łódzki oddział w biurowcu React przy ulicy Piłsudskiego 24.

Amagi jest międzynarodową firmą zajmująca się technologiami medialnymi nowej generacji, która dostarcza rozwiązania w zakresie transmisji w chmurze i reklam ukierunkowanych dla platform nadawczych i strumieniowych telewizji.

Spółka posiada swoje biura w Nowym Jorku, Los Angeles, Londynie, Paryżu, Melbourne, Seulu, Singapurze. Prowadzi także działalność nadawczą w New Delhi. Posiada centra innowacji w Bangalore i Zagrzebiu oraz Łodzi.

– Inauguracja centrum innowacji w Europie Środkowej jest kluczowym kamieniem milowym dla Amagi – mówi Baskar Subramanian, współzałożyciel i CEO Amagi. – To centrum zapewni przestrzeń dla polskich profesjonalistów technologicznych do obsługi naszych globalnych klientów, podkreślając strategiczną wizję Amagi bycia liderem w dziedzinie technologii transmisji na żywo opartych na chmurze – dodaje.

– Wejście Amagi na łódzki rynek to znaczące wydarzenie dla naszego sektora technologicznego – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

– Branża ta dynamicznie się rozwija i stale potrzebuje nowych rozwiązań, specjalistów oraz odpowiedniego talent pool'u.” Cieszymy się, że od dziś możemy współpracować z tak innowacyjną firmą i wspólnie wspierać rozwój naszego miasta. Wierzę, że Amagi, jako silna globalna marka, przyczyni się do umocnienia pozycji Łodzi na światowym rynku technologii medialnych – dodaje.

W 2023 roku Amagi rozszerzyło swoją globalną obecność, przejmując Tellyo, łódzką firmę specjalizującą się w rozwiązaniach technologii nadawczych. To strategiczne posunięcie zapoczątkowało wejście Amagi na polski rynek. Utalentowane polskie zespoły deweloperskie są teraz na czele kilku wiodących produktów Amagi, w tym Tellyo Studio, platformy zaprojektowanej w celu usprawnienia produkcji relacji na żywo, oraz Tellyo Pro, zestawu narzędzi przeznaczonych do montowania, publikowania i ponownego przesyłania strumieni wideo z wydarzeń na żywo takich jak wybory, czy znaczące wydarzenia sportowe, w tym Igrzyska Olimpijskie.

REKLAMA

– W Amagi kierujemy się czterema podstawowymi wartościami, które umożliwiają wszystkim w naszym ekosystemie, od pracowników po klientów, rozwijać się i osiągać pełen potencjał – mówi Prasad Menon, Dyrektor ds. Ludzi w Amagi. – Nasz polski zespół doskonale ucieleśnia tę filozofię. Ich wyjątkowy talent, zaangażowanie i głębokie zrozumienie technologii napędzają rozwój naszych wiodących w branży rozwiązań. Ich zdolność do tworzenia pionierskich produktów, takich jak Tellyo Studio i Tellyo Pro, gwarantuje, że Amagi niezmiennie spełnia wymagania stale zmieniające się potrzeby globalnego krajobrazu medialnego.

Amagi znacząco zwiększyło swoją bazę klientów w regionie europejskim. Obecnie świadczy usługi dla dużych graczy z branży medialnej i rozrywkowej, takich jak DAZN, Grupa Polsat-Interia i wielu innych. Amagi dostarcza również kanały linearne w ponad 40 krajach na całym świecie, z silną obecnością na rynku amerykańskim. Jej globalna lista klientów obejmuje ABS-CBN, AccuWeather, A+E Networks UK, Cineverse i nie tylko.

Amagi na siedzibę Środkowoeuropejskiego Centrum Innowacji w Łodzi wybrało biurowiec React przy ulicy Piłsudskiego 24.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w React

React

Dostępna powierzchnia: 500 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Sublease
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Very Good
 • liczba miejsc parkingowych: 52
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 14.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/95.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 96
 • światłowód
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania