Astellas Pharma Global Capability Centre (GCC) dołącza do grona prestiżowych najemców, którzy wybrali The Bridge na swoją polską siedzibę. Nowoutworzone GCC tej międzynarodowej firmy farmaceutycznej zajmie dwa piętra w ultranowoczesnym wieżowcu w centrum Warszawy – flagowej inwestycji Ghelamco.
• Umowa najmu obejmuje blisko 2800 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na poziomach 15. i 16
• Astellas Pharma GCC Poland wprowadzi się do nowej siedziby w marcu 2026 r. To kolejny krok w kierunku budowy unikalnego środowiska pracy w najbardziej zrównoważonym i zaawansowanym technologicznie biurowcu w Polsce
– The Bridge przyciąga najemców, którzy stawiają na bezkompromisową jakość, ekologiczne rozwiązania, innowacyjność i bezpieczeństwo. Astellas idealnie wpisuje się w ten profil. Jesteśmy dumni, że tak renomowana firma, będąca jednym z liderów sektora farmaceutycznego, wybrała właśnie nasz projekt na swoją siedzibę w Warszawie – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.
Astellas Pharma to globalna firma z obszarów farmacji i life science z siedzibą w Japonii, która koncentruje się na odkrywaniu, rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych terapii, odpowiadających na niezaspokojone potrzeby pacjentów na całym świecie. Działa w takich obszarach jak onkologia, urologia, immunologia, neurologia i choroby rzadkie. Astellas zatrudnia ponad 14 000 pracowników i prowadzi działalność w ponad 70 krajach, nieustannie inwestując w badania i rozwój oraz nowe technologie medyczne. Astellas Pharma Global Capability Centre Poland jest jednym z trzech GCCs utworzonych przez firmę w ostatnich miesiącach. Te nowoczesne globalne centra kompetencji pozwalają zwiększyć efektywność operacyjną organizacji, jej potencjał innowacyjny oraz zapewnić szybszą reakcję na zmieniające się potrzeby biznesowe. Stanowią one integralną część Astellas Pharma i odgrywają kluczową rolę w realizacji jej strategicznych priorytetów.
– Wybór The Bridge był dla nas naturalny – zależało nam na nowoczesnym, komfortowym i zrównoważonym środowisku pracy. Inwestycja Ghelamco spełnia najwyższe standardy technologiczne, środowiskowe i lokalizacyjne. To miejsce, które odpowiada na potrzeby naszej organizacji i pracowników – mówi Andżelika Zarudzka, dyrektor zarządzająca GCC Poland.
W transakcji najemcy doradzali eksperci z firmy BNP Paribas Real Estate. Poza firmą Astellas, swoje siedziby w kompleksie The Bridge będzie mieć także Santander Bank Polska, który wynajął prawie 24 000 mkw. na najwyższych kondygnacjach wieżowca, oraz Instytut Francuski, który ulokuje się w historycznym budynku dawnej Bellony.
Ultranowoczesny i proekologiczny The Bridge
The Bridge to flagowy kompleks biurowy Ghelamco, który powstał w samym sercu biznesowego centrum Warszawy – przy placu Europejskim. Jego architektura symbolicznie łączy historię poprzemysłowej Woli z nowoczesnością – zabytkowy gmach dawnego Domu Wydawniczego Bellona harmonijnie współgra z 42-piętrową szklaną bryłą wieżowca. Łączna powierzchnia biurowa obu budynków wynosi 54 tys. mkw.
Projekt wyróżnia się najwyższymi standardami technologicznymi i proekologicznymi. Potwierdzają to certyfikaty SmartScore i WiredScore na poziomie platynowym, a w toku są procesy certyfikacyjne WELL, BREEAM, Green Building Standard, DGNB oraz Obiekt bez barier z najwyższą oceną. Kompleks będzie również neutralny energetycznie i w pełni zasilany czystą energią, pochodzącą głównie z farm fotowoltaicznych.
W The Bridge zastosowano innowacyjne rozwiązania, takie jak system zarządzania energią BEMS, który na bieżąco monitoruje i optymalizuje parametry energetyczne budynku, aplikacja InBin do analizy śladu węglowego generowanych odpadów i automatyzacji wywozu śmieci, kanalizacja podciśnieniowa znacząco ograniczająca zużycie wody czy autorski system operacyjny Ghelamco – Signal OS, umożliwiający m.in. zarządzanie mediami i przestrzenią najemcy. Użytkownicy skorzystają też z mobilnej aplikacji do poruszania się po budynku, rezerwacji sal i miejsc parkingowych. Budynek został wyposażony w infrastrukturę rowerową, w tym parking na 160 rowerów i specjalną wciągarkę, szatnie i prysznice, stacje do ładowania aut i jednośladów elektrycznych oraz rozwiązania antywirusowe, w tym lampy UV w windach i centralach wentylacyjnych.
Za projekt odpowiada renomowana holenderska pracownia UNStudio we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT.