Globalny farmaceutyczny potentat stawia na Wrocław fot. Jakub Zazula

Globalny farmaceutyczny potentat stawia na Wrocław

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna znana, globalna firma stawia na swój rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Niemiecka firma z branży farmaceutycznej Boehringer Ingelheim ogłosiła otwarcie Centrum GBS we Wrocławiu w maju 2021 r. Ten znany światowy farmaceutyczny potentat budował zespół i rozwijał nowe działy. Teraz wrocławski oddział jest w pełni operacyjny. Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu właśnie zostało oficjalnie otwarte.

Boehringer Ingelheim to jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie. W 2021 roku firma otrzymała certyfikat Top Employers Institute jako jeden z 11 najlepszych pracodawców na świecie i było to drugie takie wyróżnienie z rzędu. Ten niemiecki potentat zatrudnia około 52 tys. pracowników na ponad 130 rynkach w trzech jednostkach biznesowych: Human Pharma, Animal Health i Biopharmaceutical Contract Manufacturing.

Wrocław stał się centralnym europejskim hubem Global Business Services Boehringer Ingelheim, który znajduje się w kompleksie biurowym Centrum Południe przy ul. Powstańców Śląskich.

– Cieszymy się, że jesteśmy obecni we Wrocławiu. To, co daje nam to miasto, to przede wszystkim duża pula talentów - na lokalnym rynku są obecni wysoko wykwalifikowani specjaliści z mocnymi umiejętnościami językowymi. Ale co równie ważne, prężnie rozwijający się ekosystem Wrocławskich Centrów Usług Wspólnych oraz infrastruktura technologiczna pozwoliły nam na bardzo płynny i szybki rozwój w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ponieważ Boehringer Ingelheim rozwija się z roku na rok, firma wymaga od GBS stałego zwiększania portfolio usług i elastyczności. Nowe Centrum we Wrocławiu wesprze te rosnące potrzeby biznesowe – podkreśla Andreas Hilf, Szef działu korporacyjnego globalnych usług biznesowych w Boehringer Ingelheim.

– Centrum Usług Wspólnych firmy to cenna inwestycja dla Wrocławia. Jest dowodem na to, że Wrocław i jego kapitał ludzki jest doceniany. Cieszą wysokiej jakości miejsca pracy dla mieszkańców. Jestem dumny z obecności tak silnej marki z branży farmaceutycznej w naszym mieście, a wybór Wrocławia na Europejskie Centrum Usług Wspólnych potwierdza naszą silną pozycję w tym sektorze – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

To nie koniec inwestycji Boehringer Ingelheim we Wrocławiu

Przypomnijmy, w czwartek, 19 maja br. firma poinformowała, że otwiera we Wrocławiu dział usług prawnych. Firma potroi zatrudnienie w 2022 r. i oferuje pracę dla specjalistów m.in. od finansów, podatków, obsługi klientów, HR, usług prawnych i rachunkowości.

Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu ma być europejskim centralnym ośrodkiem Globalnej Sieci Centrów Usług Biznesowych (Global Business Services) tej firmy.

Ten jeden z największych koncernów farmaceutycznych na świecie w styczniu 2022 roku otworzył swój oddział we Wrocławiu. W marcu i kwietniu tego roku rozpoczęto działalność w obszarach finansowo-księgowych, obsługi klienta oraz zakupów i usług HR. Teraz do tego zakresu dodano piąty pion – w obszarze usług prawnych i compliance.

REKLAMA

W 2022 r. w swoim Centrum Usług Biznesowych Boehringer Ingelheim we Wrocławiu zwiększy znacząco zatrudnienie. Firma nie podaje oficjalnie ile powstanie nowych miejsc pracy, jednak podkreśla, że będzie to trzykrotny wzrost zatrudnienia.

– Dziś wyznaczamy trend. We Wrocławiu działa ponad 200 Centrów Usług Biznesowych, ale tylko 5 lub 6 ma w swoim portfolio usługi Legal & Compliance, jest to więc pionierskie podejście. Nasz nowy zespół składający się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów ds. prawnych i compliance będzie współpracował z korporacyjnym działem prawnym mieszczącym się w centrali firmy w Ingelheim w Niemczech oraz z partnerami biznesowymi w różnych krajach i regionach świata – mówi dr Rafał Rybicki, Manager Zespołu Legal and Compliance Services w Boehringer Ingelheim Business Services Center.

Nowo utworzony dział ds. obsługi prawnej i compliance we Wrocławiu umożliwi centralnemu działowi prawnemu w siedzibie firmy w Ingelheim w Niemczech skoncentrowanie się na strategicznym i taktycznym zarządzaniu rosnącymi wymaganiami prawnymi i wymaganiami regulacyjnymi oraz projektami biznesowymi.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Aktualnie we Wrocławiu działa ponad 200 centrów usług biznesowych, zatrudniających łącznie blisko 60 tysięcy osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA