Projekt największego parku tematycznego w Europie Środkowej powraca z otchłani – Peter Mulder, inicjator tego przedsięwzięcia opowiada o jego przyszłości i burzliwej przeszłościhttp://www.eurobuildcee.com/index.php?page=news&id=23707&link=adventure-world-warsaw-powraca
Budowa parku rozrywki pod Warszawą nabiera kształtów
Park of Poland to inwestycja Global City Holding, który kończy rozmowy z partnerem. Jeszcze w tym roku możliwe jest rozpoczęcie budowy rozrywkowego kompleks - informuje Puls Biznesu.
Jak poinformował Puls Biznesu nie będzie upadłości Adventure World Warsaw (AWW) — zdecydował w styczniu warszawski sąd, do którego z wnioskiem zwrócili się: jego holenderski prezes Peter Jan Mulder, a także budowlana spółka Imtech Polska — jeden z największych wierzycieli.
Czemu w Polsce nie mamy rollecoasterów sięgających chmur?
Mazowiecki Adventure World Warsaw miał być większy niż podparyski Disneyland. Ale podobnie jak bemowski projekt lunapark Michaela Jacksona zakończył się klapą. Czy nad Polską wisi klątwa wielkiej smuty?
Gigantyczny polski Disneyland jeszcze nie powstał, a już zbankrutował. Holenderska spółka Adventure World Warsaw złożyła wniosek o upadłość.
Jak dowiedział się Puls Biznesu, Peter Jan Mulder, holenderski inwestor i właściciel spółki Adventure World Warsaw, podpisał właśnie wniosek o upadłość AWW oraz spółek zależnych.
Pomimo wypowiedzenia umowy przez generalnego wykonawcę oraz prawdopodobnego złamania prawa ze strony firmy Imtech, prace projektowe nad realizacją Adventure World Warsaw nadal trwają - dowiedział się portal Propertynews.pl. Budowa została jednak zawieszona do połowy sierpnia br. - czytamy na portalu Propertynews.pl
Czy to koniec Adventure World Warsaw? Na światło dzienne wychodzą kolejne aspekty inwestycji, dzięki której w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim miał powstać park rozrywki z hotelami, wzorowany na Disneylandzie. Zgodnie z ostatnim raportem dla akcjonariuszy wykonawcy inwestycji, firmy Imtech, oddziały w Polsce i Niemczech przyczyniły się do potężnych strat finansowych, które mogą zaważyć na dalszym losie holenderskiej korporacji - czytamy na portalu Propertynews.pl
Starosta grodziski wydał pozwolenie na budowę parku rozrywki Adventure World Warsaw, który ma powstać w terminie do 2015 roku w okolicach Grodziska Maz. - Dokumenty te muszą się teraz uprawomocnić. Potrwa to dwa tygodnie - poinformowała nas Kalina Kaczmarek, z biura prasowego - czytamy na portalu Horecanet.pl
Imtech odpisuje straty z “disneylandu” pod Grodziskiem
150 mln EUR – taką kwotą Royal Imtech obciąży wynik za 2012 r. z tytułu wpadki w Polsce – czytamy w komunikacie spółki. Ostateczne wyniki roczne poznamy dopiero w kwietniu, po zakończeniu wewnętrznego śledztwa m.in. w sprawie projektu Adventure World pod Grodziskiem Mazowieckim.
W holenderskiej firmie Royal Imtech trwa trzęsienie ziemi po stratach na polskim projekcie. Prezes i dyrektor finansowy Imtech Deutschland, odpowiedzialni za operacje w Polsce, odchodzą - poinformowała spółka w komunikacie.
W odniesieniu do informacji, jakie wystosowała spółka Royal Imtech, zarząd Adventure World Warsaw poinformował, że długoterminowe finansowanie inwestycji zostanie pozyskane nie później niż w drugim kwartale 2013 roku.
Adventure World Warsaw, największy planowany park rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej, okazał się źródłem kłopotów holenderskiej spółki Imtech. W poniedziałek jej akcje na amsterdamskiej giełdzie traciły nawet 50 proc. Stało się tak po ogłoszeniu informacji, że firma musi dokonać odpisu co najmniej 100 mln euro, które przeznaczyła na projekty w Polsce i nie otrzymała zapłaty - donosi Puls Biznesu.
[quote:3c7iq2d3] Royal Imtech przyjrzy się kontraktowi z Las Palm
04.02.2013
Firma Las Palm liczy, że projekt budowy parku rozrywki Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim uzyska właściwe pozwolenia na budowę jeszcze w tym miesiącu, a długoterminowe finansowanie zostanie pozyskane w drugim kwartale 2013 – wynika z oświadczenia przesłanego przez firmę. Informacja jest związana z komunikatem, jaki wystosowała spółka Royal Imtech, do której należy generalny wykonawca tej inwestycji – Imtech Polska. Wynika z niego, że firma będzie musiała dokonać odpisów w wysokości 100 mln euro ze względu na brak finansowania od polskich klientów. Chodzi m.in. o budowę Adventure World Warsaw. W tej sprawie Royal Imtech rozpocznie postępowanie mające wyjaśnić nieprawidłowości. Las Palm ma nadzieję, że problemy wewnętrzne firmy nie wpłyną na jej pracę związaną z budową parku rozrywki. Obecnie projekt jest finansowany z pieniędzy pochodzących od wspólników. [/quote:3c7iq2d3]
Prawdopodobnie do marca 2013 roku spółka Adventure World Warsaw otrzyma pozwolenie na budowę jednego z największych parków rozrywki w Polsce - pisze infogrodzisk.pl. Dzięki dokumentowi możliwa będzie budowa obiektów pierwszej fazy inwestycji.
Przygotowania do budowy Adventure World Warsaw rozpoczęły się w październiku 2012 roku. W tym samym miesiącu do urzędu miasta w Grodzisku wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę.
17 października br. oficjalnie rozpoczną się prace związane z budową pierwszego w Polsce parku rozrywki Adventure World Warsaw Parks & Resort. Z tej okazji na terenie inwestycji odbędzie się uroczystość poświęcenia ziemi pod budowę parku - czytamy na portalu Propertynews.pl
[quote:1o5pzeo1] Imtech pozyskał kontrakt na wykonawstwo kompleksu „Adventure World Warsaw” w Grodzisku Maz.
piątek, 20 lipca 2012 14:12
Las Palm zlecił firmie Imtech kontrakt na generalne wykonawstwo kompleksu rozrywkowo-hotelowego „Adventure World Warsaw” w Grodzisku Mazowieckim (woj. mazowieckie). W ramach I etapu inwestycji, który rozpocznie się 21 lipca, powstaną m.in. dwa hotele z łącznie 800 pokojami, park tematyczny z pięcioma krainami (Zaginione Królestwo, Baśniowa Polska, Laguna Magicznych Stworzeń, Kraina Legend, Wyspa Zamkowa), największy w Polsce kryty park wodny oraz strefa rozrywki z kinami, restauracjami, klubami i sklepami. Uruchomienie tego etapu centrum przewidziano na wiosnę 2015 r. Druga faza przedsięwzięcia przewiduje realizację do 2018 r. kolejnych parków tematycznych, obiektów hotelowych oraz centrum konferencyjno-biznesowego i SPA. Przy przygotowaniach do inwestycji biorą również udział m.in. Tebodin Poland, Jora Vision, AGS Architects, Vekoma Rides Manufacturing, Hafema oraz International Destination Strategies. [/quote:1o5pzeo1]