Grupa WB uruchomi w Skarżysku-Kamiennej centrum produkcyjne dronówGrupa WB

Grupa WB uruchomi w Skarżysku-Kamiennej centrum produkcyjne dronów

Orzech
Orzech
REKLAMA

W Skarżysku-Kamiennej powstaje centrum produkcyjne dronów (struktur platform lotniczych dla bezpilotowców). Inwestorem jest Grupa WB. Produkcja ma ruszyć w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej informuje, że – dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu prezydenta miasta – pojawił się duży inwestor z sektora produkcyjnego, który już rozpoczął rekrutację pracowników, a docelowo ma w planach rozbudowę zakładu nawet do 500 miejsc pracy. Chodzi o GRUPĘ WB, która jest obecnie największym polskim producentem systemów elektronicznego wsparcia pola walki. W naszym mieście produkowane będą struktury kompozytowe i sterownicze platform lotniczych dla bezpilotowców BSL (dronów).

Grupa WB planuje uruchomić produkcję w Skarżysku-Kamiennej w ciągu trzech najbliższych miesięcy. W tym czasie zorganizuje niezbędną infrastrukturę, a także wyposaży stanowiska pracy i przeprowadzi proces rekrutacji pracowników.

– Skarżysko zostało przez nas wybrane spośród kilku lokalizacji. Już po naszym pierwszym kontakcie z prezydentem miasta otrzymaliśmy pakiet wymaganych informacji, co ułatwiło nam podjęcie decyzji – Skarżysko zostało przez nas wybrane spośród kilku lokalizacji. Już po naszym pierwszym kontakcie z prezydentem miasta otrzymaliśmy pakiet wymaganych informacji, co ułatwiło nam podjęcie decyzji – mówi Roman Musiał, szef strategicznych programów obronnych i cywilnych Grupy WB, który jest uznanym specjalistą m.in. w dziedzinie systemów rakietowych, był dyrektorem naczelnym Zakładów Metalowych MESKO, prezesem Świętokrzyskiej Agencji Rozwoju Regionu i Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego oraz prezesem zakładów ZS STAR w Starachowicach.

– Produkujemy drony na użytek cywilny i użytek bojowy, a także drony obserwacyjne. Mamy ogromy rynek, posiadamy własne technologie, jesteśmy największym producentem dronów w Europie – podkreśla prezes Roman Musiał,

Jak informuje Jarosław Dąbrowa, dyrektor Centrum Produkcyjnego Skarżysko Grupy WB, do końca roku zatrudnienie w skarżyskiej lokalizacji ma wynieść nie mniej jak 50 osób.

– W przyszłym roku planujemy pełne rozwinięcie produkcji i nowe zatrudnienia, nie mniej niż 150, a docelowo około 200 osób. W następnych latach zakładamy, że przy dodatkowej hali produkcyjnej, będziemy mogli rozwinąć zatrudnienie nawet do około 400-500 osób – mówi Jarosław Dąbrowa.

Rekrutacja już rusza. Wkrótce zostaną podane ogłoszenia z konkretnymi stanowiskami pracy. Poszukiwane będą osoby do precyzyjnych procesów montażowych przy platformach lotniczych dla bezpilotowców (dronów), ale także osoby odpowiedzialne za organizację i nadzorowanie pracy, procesy logistyczne oraz transportowe itp.

– Bardzo cieszy mnie decyzja inwestora o ulokowaniu zakładu w Skarżysku. Intensywnie o to zabiegaliśmy. Rozmowy trwały przez kilka miesięcy. Wiem, że pod uwagę branych było kilka lokalizacji. Cieszę się, że udało nam się przekonać inwestora do naszego miasta – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

REKLAMA

– To kolejny przyciągnięty przez nas do miasta inwestor i kolejne miejsca pracy dla mieszkańców. Uważam to za nasz sukces, dowód na sprawność naszego działania i stworzony w mieście proinwestycyjny klimat. Jesteśmy administracją przyjazną inwestorom i każda firma – zarówno ta z zewnątrz, jak i ta lokalna – która ma zamiar lokować kapitał na naszym terenie i inwestować we własny rozwój a więc także w nowe miejsca pracy, może liczyć na moje wsparcie jako prezydenta miasta – dodaje Konrad Krönig.

O Grupie WB

GRUPA WB to obecnie największy, polski producent oferujący technologie łączności i dowodzenia i zaawansowane rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak:

- Systemy obserwacyjno – rozpoznawcze,

- Systemy dowodzenia, łączności i zarządzania na polu walki,

- Systemy kierowania ogniem,

- Systemy uderzeniowe,

- Systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa,

- Wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA