Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargufot. Jakub Zazula

Hala Rychtalska – połączona z kompleksem Browarów Wrocławskich – wystawiona na sprzedaż! Miejsce z ogromnym potencjałem inwestycyjnym do nabycia w przetargu

Artykuł sponsorowany
Hala Rychtalska
adresWrocław, Rychtalska 5
REKLAMA
W dniu 29 lipca 2021 r. został ogłoszony przetarg przez Altona Investments Sp. z o.o. (Grupa Kapitałowa ARCHICOM-ECHO INVESTMENT).

Spółka z grupy kapitałowej ARCHICOM-ECHO INVESTMENT wystawiła na sprzedaż nieruchomość z dużym potencjałem inwestycyjnym. To działka z poprzemysłową halą przy ulicy Rychtalskiej, połączona z XIX-wiecznym zrewitalizowanym terenem dawnego browaru. Nowy właściciel będzie miał szerokie możliwości zagospodarowania budynku.
fot. Jakub Zazula
Ponad 33 różne funkcjonalności zgodnie z miejscowym planem przeznaczenia

Hala przy ul. Rychtalskiej to okazja do realizacji ambitnego projektu, który wykorzysta cały potencjał tego miejsca. Unikalne elementy hali, taki jak ponad 100-letnia brama wejściowa wykonana przez Jarosłava Vonkę – cenionego artystę, podkreślają niecodzienny charakter tego obiektu – mówi nam Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A.

fot. J. Zazula
Na powierzchni użytkowej o rozmiarze 630 mkw. można będzie zrealizować projekt służący gastronomii i rozrywce. Może tu powstać hala wystawowa, widowiskowa, obiekt sportowy lub usługowy. Sprzyjają temu wielkość działki (powierzchnia 1613 mkw.) umożliwiająca zagospodarowanie terenu z miejscami postojowymi, dogodny dojazd oraz doskonała ekspozycja od strony ulicy Rychtalskiej.
Potencjał ul. Rychtalskiej wzrasta wraz z uzyskaniem przez inwestorów kolejnych pozwoleń na budowę – z dużym prawdopodobieństwem powstaną tu kolejne osiedla. 
fot. Jakub Zazula

Przy głównych szlakach komunikacyjnych

REKLAMA
Hala Rychtalska znajduje się w sercu Śródmieścia Wrocławia, w pobliżu nadodrzańskich bulwarów. Wzdłuż Odry biegną znane trasy piesze i rowerowe. W promieniu kilkuset metrów znajdziemy liczne przystanki tramwajowe, autobusowe oraz stacje roweru miejskiego. Dodatkową zaletą tej lokalizacji jest fakt, że przy ulicy Rychtalskiej znajduje się popularna ścieżka piesza i rowerowa – tu zawsze jest "po drodze" wszystkim okolicznym mieszkańcom, niezależnie od tego czy idą na spacer, zakupy, czy do pracy. 

Połączony z unikalną inwestycją Browarów Wrocławskich

Teren, na którym zlokalizowana jest Hala, połączony będzie wewnętrzną drogą komunikacyjną do zrewitalizowanego dawnego Browaru Piastowskiego. W obrębie Śródmieścia to wyróżniający się kompleks mixed-use, z otwartymi przestrzeniami nie tylko dla przyszłych mieszkańców osiedla, ale wszystkich wrocławian. Powstaje tu nowoczesna zabudowa, na którą składa się 12 budynków mieszkalno-usługowych, 3 prestiżowe, poindustrialne obiekty loftowe, 5500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, 32 lokale komercyjne, w tym 11 lokali dla gastronomii tworzące nowe centrum wrocławskiego Śródmieścia. 
fot. Jakub Zazula

Unikalna architektura i potencjał nabywczy

Szacuje się, że w okolicy zamieszka ponad 2,5 tys. Dookoła istnieje już gęsta zabudowa mieszkalna. To niemal 76 tys. mieszkańców osiedli Ołbina, Nadodrza, Kleczkowa i Karłowic

Cena wywoławcza i terminy przetargu

CENA WYWOŁAWCZA: 1 600 000 zł netto. Do ceny zostanie doliczony podatek VAT, zgodnie z przepisami obowiązującymi w dniu podpisania umowy.
Szczegóły i terminy składania ofert do pobrania ze strony oferenta.
REKLAMA